Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Koszty wymiany świec, uszczelki pod głowicą, filtry, zmiana oleju

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    neta mi rozłączyło w robocie i urwało mi zdanie wiec kontynuuje podliczenie roboty
    150zł + olej ok 120zł sylikon 25zl świece 40zł chyba ze wymienił uszczelke na nową to nowa (w co wątpię) chyba coś 100-150zł co daje nam ok 450zł za części więc 350 robota? za wymianę oleju, filtrów i uszczelnienie pokrywy wydaje mi się dużo a jak użył tańszych części to już w ogóle...


  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 SPARK ECO
    Postów
    28

    Domyślnie

    Same części wyniosły coś około 600 zł .. wiem że 160 za uszczelkę, 80 za filtr pyłkowy, no i te 4 świece .. (40 zł piszesz za całość czy za 1?) te moje były niestety troszkę droższe :/. Gość jedzie pewnie na deko droższych częściach ale ja też panicznie boję się awaryjności mojej alfy bo za dużo nią jeżdżę.
    Było minęło przełknęłam to jakoś.. boje się tylko o te 4 małe świece co zostały niewymienione. Ja zrobiłam alfą 40 tys, ona ogólnie ma teraz 170 ale nie mam pojęcia czy kiedykolwiek były te świece wymieniane. Poradźcie mi proszę jakiś model bo ja się w tym nie odnajdę.

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    no z tą cena 40zł trochę strzelałem i pisałem o komplecie 4szt. bo są różne modele świec i ceny się różnią... w linku masz sprawdzone zamienniki proponuje posłuchać kolegów którzy tam się wypowiadali i polecili ja mam JTD więc w TS aż tak głęboko nie siedzę... chociaż... że tak powiem znam 2.0 TS na wylot już heh (remont kapitalny) i przez to wiem o zamiennikach tych małych świec...
    może pojeźdź trochę i zobacz w jakim stanie będą świece jak będą mokre czy coś (niech mechanik oceni) to wymień a jak będą wypalone ładnie to zostaw bo pewnie miałaś już wymieniane

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 SPARK ECO
    Postów
    28

    Domyślnie

    Pewnie poczekam, niby teraz nie ma żadnych oznak, żeby miało coś się dziać. Ani nie mam problemów z zapłonem, czy coś. Może panikuję.
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    PS. RoBeRt 147 - mam identyczną (z wyglądu, kolory i nawet alufelg) alfę .

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Napisał Arbeldes
    Jak kolega wyżej napisał, zacznij od wymiany korka zbiorniczka wyrównawczego.
    Miałem takie same objawy, płyn dość szybko uciekał o parę cm poniżej min po czym na takim poziomie już zostawał.
    Chciałem zabierać się za UPG chociaż brak innych objawów.
    Okazało się, że korek od zbiorniczka jest delikatnie pęknięty i nie trzyma ciśnienia.
    Miesiąc temu wymieniony na nowy i póki co płyn stoi cały czas na max



    Dzięki! Od tego zacznę

    Sorki, że się wcinam z offtopem, ale korek zmieniłem - faktycznie, tamten puszczał. Za to teraz, gdy w układzie jest więcej płynu, cieknie mi spod uszczelki w okolicach kolektora wydechowego . Da się to samodzielnie wymienić, czy oddać auto do mechanika?

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Jeżeli pytasz o uszczelkę pod głowicą to samodzielnie średnio. Głowice wypadałoby splanować w zakładzie, dopasować grubość uszczelki. Przy okazji wymienić uszczelniacze zaworowe, może też pierścienie byłoby warto, uszczelniacz wałka, sprawdzić luzy zaworowe no i rozrząd - chyba, że świeży, to tylko pasek i sprawdzić kompresje. To tak z grubsza. Sam demontaż to pół biedy a ogarniesz resztę? W razie czego zawsze możesz wrócić do mechanika z reklamacją. Ogólnie kosztowna impreza i nie oszczędzaj na częściach. Zmiana samej uszczelki na długo nie pomoże i jest stratą czasu i pieniędzy.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Nie, chodzi mi o inną uszczelkę - mam nadzieję przynajmniej, że to nie UPG . Z lewej strony kolektora wydechowego (stojąc twarzą do samochodu) jest jakiś kanał wodny, generalnie jest to miejsce, gdzie metalowa rura z płynem chłodzącym łączy się z silnikiem. Jest toto przykręcone na zdaje się dwóch śrubach, ale trzeba zlać sporo płynu, poodkręcać węże gumowe, i generalnie wygląda na trochę roboty, choć może być proste.

Podobne wątki

  1. [146] Wymiana uszczelki pod głowicą
    Utworzone przez roger11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 17:29
  2. [164] Wymiana uszczelki pod głowicą.
    Utworzone przez Wodzu33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 19:35
  3. [159] Wymiana uszczelki pod głowicą
    Utworzone przez adio152 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 21:09
  4. [155] Wymiana uszczelki pod głowicą
    Utworzone przez bodziok26 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 23:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory