Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: kierownica multi w miejsce zwyklej ???

  1. #1
    lambro
    Gość

    Domyślnie kierownica multi w miejsce zwyklej ???

    witam!
    czy ktos moze montowal kierownice wielofunkcyjna w miejsce zwyklej? bo tak sie ostatnio zastanawiam czy duzo by mnie kosztowal taki luksus. mam 147 1.9 JTD w roczniku 2002.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Tak, ja sobie zamieniłem kierownicę na wersję Ti.
    Jak będziesz szukał kiery to koniecznie musi być z modelu 147 , ze 156 nie pasuje bo mają inny wieloklin . Dodatkowo musiałbyś dokupić taśmę airbag (też z modelu 147) wyposażoną w funkcję sterowania radiem (na foto masz przykład jak ma wyglądać ta taśma -czyli grubsza wiązka z kabelkami i wtyczka z 8 otworami , a nie tylko biała z dwoma na klakson). Jednakże sama taśma może nie wystarczyć ,jeśli nie masz z radia wyprowadzonego sterowania na wiązkę do taśmy airbag. Wtedy elektryk.

    Sam montaż jest banalnie prosty: KLUCZYK ZE STACYJKI ! , odłączyć minusową klemę z akumulatora , odczekać 15 - 30 minut . To tyle w ramach przygotowań. Następnie ze starej kiery zdejmujesz airbag (czyli tą zaślepkę co jest z airbagiem) - 3 śruby na imbus , z tyłu na ramionach kierownicy ; przy odkręcaniu przytrzymaj airbag ręką aby nie spadł rwąc wtyczkę; po odkręceniu odpinasz wtyczkę od airbag - podważ delikatnie zawleczkę i podważ wtyczkę (łatwo schodzi) , odłóż poduchę w bezpieczne miejsce; kierownica jest na śrubę chyba 24(nasadka potrzebna) na której jest plastikowa osłonka(pamiętaj kierownica na wprost i zrób na wypadek markerem znak na kierownicy i na wieloklinie); ściągając kierownicę rób to z wyczuciem aby nie pourywać wiązki kabli z taśmy ; aby odkręcić taśmę musisz zdjąć dolną osłonę kolumny kierownicy i poluzować górną (wszystko na wkręty krzyżakowe ) ; no i taśma na małych krzyżakach siedzi w 3 punktach i zabezpieczona jest zapadką - delikatnie , u góry w taśmę jest wpięta wtyczka - odłącz. I wszystko. Podmiana i montaż .
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    lambro
    Gość

    Domyślnie

    ok dzieki bardzo za pomoc.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Odświeżam temat bo zastanawiam się nad tym i pytanie jak sprawdzić czy mam wyprowadzoną tą wiązkę?

    Trochę dziwne te wyposażenia były, człowiek BOSE ma, zmieniarkę a o kierownicy zapomnieli..

Podobne wątki

  1. Zmianiarka a kierownica multi
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 05:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory