Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Czujnik temperatury silnika.

  1. #1
    Nelther
    Gość

    Domyślnie Czujnik temperatury silnika.

    Witam. Pojawil mi sie komunikat Motor Control System Failed i udalo mi sie podpiac malenstwo pod komputer zamin blad zniknal. (zdazylo sie to juz kiedys). Blad dotyczyl czujnika temperatury silnika, komputer wyswietlil 91 stopni co w sumie zgadzalo by sie ze wskaznikiem na knsoli. Pytanie moje dotyczy umiejscowienia tego czujnika i czy mogl bym go sam wymienic. Dodam ze zamowilem juz nowy termostat bo w trasie temperatura nie podnisi sie ponad 60 pare stopni. Myslalem zeby wymienic juz wszystko na raz. Jaka jest wasza opinia?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Czujnik jest wkręcony w termostat - jak zamówiłeś Behra to będziesz miał komplet, jak Verneta to będzie bez czujnik i będziesz musiał go dokupic (kosztuje 60zł)
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Nelther
    Gość

    Domyślnie

    To bylo szybkie nie wiem jakiej marki bo zamawial znajomy ze sklepu z czesciami. Dzieki sredeczne.

  4. #4
    Kondi
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    Mam takie pytanie czy termostat do JTD jest taki sam jak do JTDM?? Mam M-Jeta 140 konnego i nie wiem jaki termostat kupic bo chyba do wymiany mam, ponieważ temp. trochę wariuje. Czym szybciej jadę na wyższych biegach to bardziej spada i utrzymuje sie gdzies tak na 65-70 st. Znalazłem kilka na allegro ale nie ma napisane do jakich silników (o jakich mocach). Na którejś było napisane 1.9 JTD 136KM, błąd czy taki silnik jest?? Pzdr.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondi Zobacz post
    Witam!
    Mam takie pytanie czy termostat do JTD jest taki sam jak do JTDM?? Mam M-Jeta 140 konnego i nie wiem jaki termostat kupic bo chyba do wymiany mam, ponieważ temp. trochę wariuje. Czym szybciej jadę na wyższych biegach to bardziej spada i utrzymuje sie gdzies tak na 65-70 st. Znalazłem kilka na allegro ale nie ma napisane do jakich silników (o jakich mocach). Na którejś było napisane 1.9 JTD 136KM, błąd czy taki silnik jest?? Pzdr.
    Najpierw użyj opcji szukaj na forum zanim zmienisz całą armię termostatów. U mnie w obu JTD wskazywało około 70 stopni na zegarach, a po podłączeniu pod komputer zawsze jest między 85-87 stopni. To niestety częsta przypadłość tych samochodów. Jest taki silnik 136 KM. Są nawet 127 KM JTDM (sam taki mam). Sprawdź albo na egzaminerze, albo sondą przez zbiornik wyrównawczy. Jeśli rzeczywiście Ci termostat przepuszcza, to wtedy podaj numer nadwozia, w celu uniknięcia błędnego zakupu.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 22-11-2009 o 20:20

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Kolego do JTDM to raczej nie kupisz na allegro. Zamiennik Behra ( do dostania w ASO) kosztuje ok 380zł wiec warto zanim podejmiesz decyzje o wymianie podpiąc auto pod komputer i sprawdzić jaka masz temperaturę. Oryginalne fabryczne termostaty miały temperaturę otwarcia 78-82C, w I 2006 roku fiat wprowadził modyfikację termostatów do JTD (polegała na podwyższeniu ich temperatury otwarcia) i silniki z nowymi termostatami utrzymują wyzszą temperaturę.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Kolego do JTDM to raczej nie kupisz na allegro. Zamiennik Behra ( do dostania w ASO) kosztuje ok 380zł wiec warto zanim podejmiesz decyzje o wymianie podpiąc auto pod komputer i sprawdzić jaka masz temperaturę. Oryginalne fabryczne termostaty miały temperaturę otwarcia 78-82C, w I 2006 roku fiat wprowadził modyfikację termostatów do JTD (polegała na podwyższeniu ich temperatury otwarcia) i silniki z nowymi termostatami utrzymują wyzszą temperaturę.
    Vernet w JTD CF3 8V miał temp. otwarcia 88*C. Jest to nawet na nich fabrycznie wyżłobione. Zresztą jak testowałem dwa identyczne w gorącej wodzie to termometr laboratoryjny wskazywał 87* w momencie ich otwarcia.

  8. #8
    Kondi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Kolego do JTDM to raczej nie kupisz na allegro. Zamiennik Behra ( do dostania w ASO) kosztuje ok 380zł
    http://moto.allegro.pl/item823862482...4_jtd_20v.html

    Czyli jak mi tak temp. w trasie jest na poziomie ok70 st. to mam rozumieć że wszystko ok i te samochody tak mają? Dałem w tym tyg. auto do mechanika żeby wyczyścił Egr bo miałem takie objawy braku mocy przez chwilę i żeby sprawdził czy wszystko ok z temp. Powiedział że termostat jest uszkodzony ale chyba raczej nie podpinał pod komputer (tak się domyślam). Zapłaciłem 100zl za to. A podpięcie pod komputer i sprawdzenie czy aby na pewno tak jest będzie mnie kosztowało kolejne 70 (ASO) czyli 1/3 wartości całego termostatu.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondi Zobacz post
    http://moto.allegro.pl/item823862482...4_jtd_20v.html

    Czyli jak mi tak temp. w trasie jest na poziomie ok70 st. to mam rozumieć że wszystko ok i te samochody tak mają? Dałem w tym tyg. auto do mechanika żeby wyczyścił Egr bo miałem takie objawy braku mocy przez chwilę i żeby sprawdził czy wszystko ok z temp. Powiedział że termostat jest uszkodzony ale chyba raczej nie podpinał pod komputer (tak się domyślam). Zapłaciłem 100zl za to. A podpięcie pod komputer i sprawdzenie czy aby na pewno tak jest będzie mnie kosztowało kolejne 70 (ASO) czyli 1/3 wartości całego termostatu.
    Jak zapalisz zimny silnik zobacz, czy rura idąca od termostatu też się nagrzewa od razu. Jeśli będzie zimna aż do całkowitego zagrzania się silnika tzn, że masz termostat ok i otwiera się przy odpowiedniej temp. Natomiast jeśli się będzie nagrzewać równo z silnikiem, to czeka Cię jego wymiana.

  10. #10
    Kondi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Jak zapalisz zimny silnik zobacz, czy rura idąca od termostatu też się nagrzewa od razu.
    Chodzi Ci o tą rurę co zaznaczyłem czerwoną strzałką?? Bo sam już nie wiem:/

Podobne wątki

  1. [159] 1.8 mpi czujnik temperatury oleju. Nie pokazuje temperatury silnika.
    Utworzone przez Stepaniuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 11:51
  2. [GTV] temperatura pracy silnika, czujnik temperatury
    Utworzone przez punkt w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-02-2016, 21:55
  3. [159] Czujnik temperatury silnika
    Utworzone przez szybson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 18:44
  4. czujnik temperatury silnika gdzie
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 16:00
  5. Czujnik Temperatury wody a temperatura silnika i termostat
    Utworzone przez black1233 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 18:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory