Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 147 01' 1.9 JTD - Stuki podczas jazdy (nowe zawieszenie) POMOCY!!!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 01'
    Postów
    42

    Angry 147 01' 1.9 JTD - Stuki podczas jazdy (nowe zawieszenie) POMOCY!!!

    Witam wszystkich.

    Od dwóch miesięcy mam problem z moją Alfunią.
    Rzecz w tym że wszystko zaczęło się od stuków amortyzatorów z tyłu - wymienione na nowe.
    Za tydzień zaczęło stukać z przodu - mechanik stwierdził że to wahacz lewy górny - wymieniłem wszystkie z przodu razem z gałkami.
    Wszystko było dobrze, ale znów się zaczęło - kolejne stuki - mechanik powiedział że guma przegubu sparciała - wymiana gumy na nową.
    Przejechałem 150 km i znów stuka - i tu jest pies pogrzebany bo nikt nie wie co to.

    Otóż zacznę od odpalenia.

    Odpalam samochód - odpala normalnie, nie trzęsie się, nie hałasuje nic - jest ok.
    Wrzucam 1 bieg puszczam sprzęgło - wszystko normalnie. Mija kilka sekund jazdy i zaczyna stukać przy dodawaniu gazu (bez użycia sprzęgła), stuka przy wciskaniu hamulca bez sprzęgła (stuka ciszej i rzadziej ale jednak jej się zdarza).
    Jadę po nierównościach - zawieszenie pracuje idealnie - żadnych odgłosów.
    Operuję samym pedałem gazu i stuka.
    Jeszcze przed wszystkimi tymi dolegliwościami, gdy puszczałem gaz i ponownie go wciskałem, to samochód zaczynał hamować silnikiem w sposób płynny, tak samo przy dodawaniu gazu. Teraz po puszczeniu gazu nie jest to płynne, auto delikatnie szarpnie, tak samo podczas dodawania gazu ... czuć szarpnięcie.
    Gdy skręcę koła maksymalnie w prawo i jadę po okręgu to słychać takie nie za głośne ale też nie ciche chrobotanie.
    Gdy skręcę w lewo to jest cisza i nic nie Chrobota.

    Ręce mi już opadają, ponieważ ostatnie 2 miesiące Alfunia pochłonęła ok 5 tysięcy podczas napraw a problem stukania występuje.

    Aha, dodam że jeszcze jakieś 2-3 tygodni temu stukanie nie występowało podczas deszczowych dni (mokra nawierzchnia - stuków brak), jak tylko była ładna pogoda to stukanie powracało (wtedy jeszcze dość ciche).
    Obecnie stuka bez względu na pogodę (stuka dość głośno).

    Proszę Was wszystkich o zastanowienie się nad tym problemem i o pomoc, ponieważ krew mnie zalewa gdy jadę sobie moją Bellą a ona ciągle na mnie tak stuka.
    Już sam nie wiem czy mechanik robi mnie w konia, czy ja mam takiego pecha.

    Jeszcze raz proszę o pomoc w rozwiązaniu tego jakże irytującego problemu.

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc z Waszej strony.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubajg
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    276

    Domyślnie

    Czy były sprawdzane wszystkie poduszki silnika i skrzyni?

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Przemek147
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    147 1.9 JTDm 16v 2007r Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Ja tylko dodam od siebie, że u mnie po wymianie całego zawieszenia również występowało chrobotanie, drgania przenosiły się na całą karoserie, ale tylko przy maksymalnym skręcie w lewo, okazało się, że wahacze dolne firmy VEMA są nieco inne niż te które miałem zamontowane wcześniej i guma na półosi (nie od przegubu tylko takie jakby wyważenie) tarła o wahacz przy maksymalnym skręcie. Może u Ciebie jest to samo tyle, że z prawej strony ?

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał coldmanns Zobacz post
    Witam wszystkich.

    ostatnie 2 miesiące Alfunia pochłonęła ok 5 tysięcy podczas napraw a problem stukania występuje.


    Już sam nie wiem czy mechanik robi mnie w konia, czy ja mam takiego pecha.
    Kapitalkę silnika przy okazji robiłeś? Mechanik Cię robi w wała coś mi się zdaje.

    Łączniki stabilizatora, poduszki amorów, poduszki silnika/skrzyni, stabilizator. A może to przegub wewnętrzny, który dość często pada w JTD?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 01'
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Kapitalkę silnika przy okazji robiłeś? Mechanik Cię robi w wała coś mi się zdaje.
    Kapitalke silnika robiłem we wrześniu zeszłego roku, ponieważ będąc na Opolszczyźnie zerwał się rozrząd (4300 zł.) - auto kupione rok wcześniej z FV na wymianę rozrządu 6 miesięcy przed moim zakupem (sprzedawca zrobił mnie w konia).
    Przy okazji zrobiłem przewód od wspomagania (ciekł tak że płyn dolewałem co 3 dni), wymieniłem alternator wraz z wszystkimi rolkami i napinaczami.
    Łączniki stabilizatora są zrobione - kwiecień tego roku.
    Zostały do zrobienia ewentualnie poduszki amortyzatorów i poduszki skrzyni oraz silnika.


    Co do przegubu, to brałem taką ewentualność pod uwagę - chyba wymienię profilaktycznie bo koszt niewielki.

    Cytat Napisał Przemek147 Zobacz post
    Ja tylko dodam od siebie, że u mnie po wymianie całego zawieszenia również występowało chrobotanie, drgania przenosiły się na całą karoserie, ale tylko przy maksymalnym skręcie w lewo, okazało się, że wahacze dolne firmy VEMA są nieco inne niż te które miałem zamontowane wcześniej i guma na półosi (nie od przegubu tylko takie jakby wyważenie) tarła o wahacz przy maksymalnym skręcie. Może u Ciebie jest to samo tyle, że z prawej strony ?
    Wahacze wymieniałem w marcu i po wymianie nie było jeszcze tych stuków (tzn. były ale nie te). Pojawiły się po około miesiącu.
    Ostatnio edytowane przez coldmanns ; 16-06-2015 o 22:48

Podobne wątki

  1. Stuki podczas jazdy
    Utworzone przez funix w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-07-2021, 20:24
  2. pomocy!!gaśnie podczas jazdy ar 156 1.9 jtd
    Utworzone przez duch2619 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 20:05
  3. Stuki podczas jazdy na biegu V6
    Utworzone przez grzesiek10 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 11:27
  4. [159] Stuki podczas wolnej jazdy
    Utworzone przez xdj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 11:59
  5. Stuki podczas jazdy
    Utworzone przez pawel25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 16:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory