Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: WYMONTOWANIE KATALIZATORA W AR 155 1.8 TS

  1. #11
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SYSUNIAdq
    a co myslicie o filtrach stozkowych w alfach z silnikiem ts?? bo podobno nie ma poprawy tylko jest pogorszenie i momentu obrotowego i przyspieszenia??
    Kiedyś już pisałem na ten temat, ale co tam napiszę jeszcze raz :wink:
    Filtr stożkowy ma tylko sens kiedy masz zmieniony układ wydechowy, przez stożek jest podawane więcej powietrza i z więksym przyspieszeniem, jeżeli układ wydechowy jest fabryczny, silnik zaczyna się dławić spada moc i przedewszystkim moment obrotowy.Kolejnym warunkiem przy stożku jest doprowadzenie zimnego powietrza do filtra, jeżeli zmienisz długość dolotu od stożka do silnika zmieniasz charakterystykę momentu obrotowego.Dłuższy dolot-silnik szybciej wkręca się na obroty ale traci w wyrzszym zakresie, filrt blisko silnika- poprawia się wyrzszy zakres obrotów.Zaznaczam jeszcze raz że musi być to powiązane ze zmianą układu wydechowego.
    Wyprócie katalizatora czy wstawienie strumienicy(strumienica zalecana przy filtrze stożkowym) nie powinno pociągać za sobą żadnych konsekwencji tylko wtedy gdy masz tylko jedną sondę przed katalizatorem, jeśli są dwie lub więcej pojawiają się problemy.
    Uffff ale się rozpisałem

  2. #12
    rwww
    Gość

    Domyślnie

    ja osobiscie polecam K&N 57i kit u mnie dziala dobrze z tym ze mam sportowy kolektor wylotowy

  3. #13
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    AR_33, czyli jesli wstawi stozek tam gdzie seryjny wlot powietrza (pod zderzakiem) to...?

  4. #14
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwww
    ja osobiscie polecam K&N 57i kit u mnie dziala dobrze z tym ze mam sportowy kolektor wylotowy
    Ja również śmigam na tym filtrze ,kolektora nie musiałem zmieniać bo przy boxerze jest super (4,2,1) :twisted:

    Cytat Napisał Tuti
    czyli jesli wstawi stozek tam gdzie seryjny wlot powietrza (pod zderzakiem) to...?
    Nie pamiętam gdzie w 145 jest filtr ops: , ale stożek powinien zamątować w tym samym miejscu( w miarę możliwości) i doprowadzić zimne powietrze z pod zderzaka rurą. Zmiana długości dolotu zmienia ciśnienie wlotowe mieszanki, teotetycznie dłuższy dolot przesuwa moment obrotowy w niższy zakres. Od startu powinno być lepiej ale im wyżej tym gorzej.
    No i chyba jedna z ważniejszych spraw filtr sożkowy trzeba odizolować od ciepłego powietrza z kolektora wydechowego, jeśli stożek zasysa ciepłe powietrze parametry silnika pogarszają się i to znacząco, a co za tym idzie wzrasta spalanie.

  5. #15
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    W 145 jest za zderzakiem, gdzies tam w okolicy halogenow. W 155 pewnie bedzie tak samo... Tylko jeszcze dochodzi kwestia srednicy rur dolotowych - rozumiem, ze zmieniajac srednice zmieniamy cisnienie?

    I co z rezonatorem powietrza? Niektorzy go wymontowuja (nawet bez zakladania stozka), tylko jesli go wymontuje powietrze jest dostarczane jednostale, a nie z "falami". Czyli na moj rozum jedyna modyfikacja jaka ma sens w domowych warunkach to do seryjnej rury wmontowac stozek i wyciagnac seryjny filtr powietrza - puszke zostawic. Tylko nie wiem czy bez zadnych przerobek da sie go zamontowac, pewnie sie nie zmiesci

    Najprostszym sposobem bedzie zastosowanie dedykowanego dolotu (razem z rurkami) od jakiejs renomowanej firmy...

    Wszystko dobrze rozumiem?

  6. #16
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Puszkę będziesz musiał wymontować bo stożek nie wejdzie, rury dolotu powinieneś zostawić tej samej średnicy.
    W tzw. domowych warunkach najlepiej tylko wymienić wkład z papierowego na bawełniany np. K&N bez wywalania puszki.
    Jak chcesz pobawić się ze stożkiem to musisz zmienić sobie wydech, napewno musisz zwiększyć prędkość wylotową spalin (strumienica). w innym przypadku to jet to tylko sztuka dla sztuki. Bardziej hałasuje i nic więcej

  7. #17
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    AR_33, w 145 puszka jest obok aku, a powietrze do puszki jest dostarczane ze zderzaka
    Jak wstawie tam gdzie jest puszka to zmienie dlugosc dolotu i przy okazji powietrze bedze z pod maski - czyli cieplejsze.

    Ja bardziej teoretycznie pytam, bo poki co nie w glowie mi takie modyfikacje - musze najpierw zrobic moj nieszczelny wydech :mrgreen: Alfa ma teraz dzwiek golfa, ale za to jak dziolchy sie ogladaja

  8. #18
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    wiec wychodzi na to ze lepiej przy seryjnym tlumiku nie bawic sie w stozkowe filtry hmm a moze turbinka??? hehehhe
    ps jak ktos chce zobaczyc moje lampy noca to odsylam do http://www.forum.alfaholicy.org/topics4/2657.htm

  9. #19
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    Alfa ma teraz dzwiek golfa, ale za to jak dziolchy sie ogladaja
    Jak się oglądają na dzwięk ala Golf to te dzołchy nie mają dobrego gustu, daj se z nimi spokój :wink:

  10. #20
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    E tam pewnie sie obracaja bo wiedza, ze to nei Golf tylko wsciekle, wloskie 6 litrow
    Na powaznie to ten dzwiek jest troszke inny od Golfa, lekko chropowaty, jakby nie bylo basu to by bardzo ladnie brzmialo Tylko czasem sa spadki mocy przy wkrecaniu

    Sprobuje to nagrac

Podobne wątki

  1. [156] Wymontowanie i naprawa alternatora
    Utworzone przez elmer w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 17:34
  2. Wymiana/wymontowanie przepływomierza 166 2,5 V6
    Utworzone przez dawideksl w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 14:38
  3. wymontowanie zegarow
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 03:40
  4. [145] wymontowanie immo
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 09:30
  5. Alfa 166 wymontowanie ICS - pomocy
    Utworzone przez artur31 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory