Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: WYMONTOWANIE KATALIZATORA W AR 155 1.8 TS

  1. #1
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie WYMONTOWANIE KATALIZATORA W AR 155 1.8 TS

    WITAM. jestem nowy na forum i od niedawna mam AR 155. chcialem sie dowiedziec czy jak wymontuje katalizator to bedzie sie cos dzialo zlego z silnikiem. ostatnio slyszalem ze jak w alfie sie wytnie kata to pada sada . czy to prawda?? i czy jest jakas poprawa mocy lub momentu obrotowego?? i ogolnie czy olaca sie wywalac katalizator?? prosze o odpowiedz
    zgory dzieki pozdro...

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    najpierw sprawdz w jakim stanie jest katalizator czy jest bardzo zabity bo moze nie ma sensu jezeli jest ok to przyrostu mocy praktycznie nie odczujesz a jak go wybijesz to napewno bedzie glosniejszy
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  3. #3
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    o glosnosc mi nie chodzi nawet bym sie cieszyl z glosniejszego tlumika. no w sumie przejechane 180tys na dodatek oberwal mi sie tlumik wlasnie przy katalizatorze i jesli bede to robil myslalem nad wycieciem srodka katalizatora i wstawieniem wolnego przelotu. tylko sie zastanawiam czy to nie wplynie negatywnie na silnik??

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    powiem tak mialem siene i wybilem w niej katalizator i nic nie wstawiualem tylko poprostu od gory cienka rurka postukalem pare min i sie wysypalo zrobilem przelot na wylot o srednicy ze 2 cm jezdzilem i jezdzielem i nic sie nie dzialo w 156 jeszcze nie probowalem ale mnie korci bo mam 230 tys przejechane i niewiem czzy byl zmieniany kat wczesniej a w dieslu to pewnie bedzie juz okopcony
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  5. #5
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    SYSUNIAdq, lacznik elastyczny? bo mi wlasnie tez to peklo i buczy jak golf...

    o wywalaniu kata i wstawianiu strumienicy bylo juz kilka tematow - to chyba podobne rozwiazanie, tylko ze zamiast do puszki spaliny ida do rurki - strumienicy

  6. #6
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    w sumie to tu nie doszukalem sie u mnie lacznika elastycznego tak jak np jest to w vw ale jak jest puszka kata to jak wychodzi z niej rura wydechu to sie cala w kolo oberwala i musze naprawic a czy zwykla przelotowka dziala podobnie jak strumienica to mi sie nie wydaje gdyby komus chcialo sie klikac mile widziane odpowiedzi na gadu w sensie czy wyciecie kata spowoduje jakies szkody mechaniczne silnika??

  7. #7
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    a to u mnie przed kata jest lacznik i to wlasnie tam mi buczy

    piszac o strumienicy i puszce chodzilo mi o psuciu sondy... bo w ktoryms z tematow o strumienicy zdawalo mi sie, ze czytalem cos o sondzie...

  8. #8
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    a co myslicie o filtrach stozkowych w alfach z silnikiem ts?? bo podobno nie ma poprawy tylko jest pogorszenie i momentu obrotowego i przyspieszenia??no a u mnie jakos dziwnie wszystko razem w calosci no chyba ze to nie oryginalny tlumik tylko jakis sport

  9. #9
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    widze, ze jednak czytales temat o wywalaniu kata - Twoje auto ma sonde, wejdz na kanal i poszukaj takiej "wtyczki" w rurze od wydechu z kablem - to sonda... zobacz czy masz 1 taka "wtyczke" czy 2
    u mnie jest ona przed kata

    jak ktos sobie wstawil zwykla rurke zamiast wydechu to na 90% juz auto ma kilka KM mniej - z tymi rurami to trzeba dobrac dobra srednice i inne parametry. u mnie chlopaki tez tak wydechy przerabiaja kierujac sie argumentem "nie bede 150 koni marnowal" :shock: takie rzeczy powinnien robic prawdziwy zaklad tuningowy, a jesli poprzedni wlasciciel o takim nie wspomnial to pewnie go nie bylo...
    a jesli nei zaklad tuningowy to powinnien byc jakis dedykowany wydech do tego silnika i tej alfy... oczywiscie renomowanej firmy np supersprint

    stozek powinno sie montowac za zderzakiem, nie pod maska. a jakie beda efekty - mizerne... poczytaj na www.alfaclub.pl - jest tam test, tylko ze tam robili dolot z rurek za cene wieksza niz 200 zl
    pozatym an forum tez troche znajdziesz - opcja szukaj

    ps
    mam rodzine w proszowicach

    ps 2
    nie pisz posta pod postem

  10. #10
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    jesli bedzie jedna taka wtyczka to w sumie chyba bedzie mozna zaryzykowac wywaleniem kata z tego wszystkiego tak rozumiem tak??

    PS a mozna wiedziec jak sie rodzinka nazywa?? moze akurat znam

Podobne wątki

  1. [156] Wymontowanie i naprawa alternatora
    Utworzone przez elmer w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 17:34
  2. Wymiana/wymontowanie przepływomierza 166 2,5 V6
    Utworzone przez dawideksl w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 14:38
  3. wymontowanie zegarow
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 03:40
  4. [145] wymontowanie immo
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 09:30
  5. Alfa 166 wymontowanie ICS - pomocy
    Utworzone przez artur31 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory