Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Temat: Alfa Romeo GT konserwacja

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Panowie można zastosować 2 rodzaje konserwacji, pierwszy: najbardziej standardowy, to szlifujemy rdzę do zera i na to kładniemy: grunt reaktywny->podkład akrylowy->konserwacja (obecnie często stosowane środki do konserwacji podwozia boll, droższy wurth, APP, valovoline itp) Tylko konserwacja to nie środki do ochrony karoserii które można później malować lakierami, a konkretnie do ochrony podwozia, są właśnie 2 typy które występują powszechnie w sklepach i lepiej tego nie mylić bo te które można malować lakierami bazowymi są za "sztywne" na podwozie. Grunt reaktywny i podkład akrylowy można zastąpić podkładem epoksydowym który trochę dłużej schnie.
    Ja konserwowałem samochody środkami valvoline tectyl. Po oczyszczeniu korozji na ile damy radę, pryskamy całość tectylem ML który przeznaczony jest do ochrony profili zamkniętych ale i również podwozia, po lekkim przeschnięciu całość konserwujemy tectylem bodysafe. Po 24 godzinach do środka nie lepi się już piasek ani brud, ale środek pozostaje ciągle elastyczny i nie wysycha do końca. Po roku konserwacja taka wygląda jak nowa. Jeżeli są duże ogniska korozji to przed tectylem ML który w gruncie rzeczy jest antykorozyjny, możemy zastosować odrdzewiacz tectyl multipurpose 506. Piszę o valvoline bo nie zawiodłem się na tych środkach i są stosunkowo przystępne cenowo. Z brunoxa już dawno wyleczyłem się, bo jest wg. mnie do niczego już lepiej zastosować rust filler z firmy troton który jest tańszy, wysycha bardzo szybko i lepiej zabezpiecza niż ten cały brunox który potrafi lepić się nawet po 24 h Brunox w jednym z aut nie potrzymał nawet do zimy ale rdzy za wiele nie było lekkie wżery do których nie było dojścia, troton po zimie jak nowy Ogólnie wśród lakierników troton to najniższa półka, ale niektóre ich środki są całkiem ok.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Znamirowice/ Nowy Sacz
    Auto
    Alfa romeo GT 2,0 JTS 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał MastaMari Zobacz post
    efekt ładny, ale czy nie lepiej było rozłożyć cały układ aby nie upaćkać całej reszty ?
    Owszem lepiej by było ściągnąć ale to nie moje auto tylko siostry ledwo mi się udało mi się uprosić żeby postało 3 dni. zaciski jak i prowadnice klocków były ściągane i malowane pistoletem lakierniczym a całą reszta pędzlem, za jakieś dwa lata może kupię od niej autko to zrobię jak ma być na razie te rzeczy co rdzewieją czyli niektóre miejsca w podłodze gdzie wypadły zaślepki.

Podobne wątki

  1. Konserwacja podwozia Alfa 159 - gdzie , za ile?
    Utworzone przez Nazar w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 10:46
  2. Konserwacja podwozia Alfa 147
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 20:30
  3. Konserwacja
    Utworzone przez blood_dd w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 17:37
  4. Konserwacja
    Utworzone przez Czesław w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 08:07
  5. (Alfa 156 2.4JTD)Spawanie,Konserwacja Podwozia???
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 22:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory