Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Pomoc w diagnozie 2 problemy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110 km
    Postów
    64

    Domyślnie Pomoc w diagnozie 2 problemy

    Witam mam 2 problemy w mojej alfie 1.9 81 kw a mianowicie czasami podczas uruchamiania silnika zdarza się ze rozurusznik kręci ale auto nie chce zapalić mogę kręcić tak z godzinę rozrusznikiem i nic a czasami tez jest tak jak by sie po prostu przycinal zaczyna wyć ale nie kręci pomaga ponowne przekrecenie kluczyka i odpala na dotyk dodam ze nie ma znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny czego to może być wina ktoś wie jak to sprawdzić i na co zwrócić uwagę problem ma miejsce od dłuższego czasu ale teraz jakoś sie nasilił i pojawia sie mniej więcej co 2 odpalenie.

    Problem numer dwa to dziwne stukanie podczas jazdy ma miejsce tylko przy wcisnietym gazie w żadnym innym wypadku te stuki nie występują osobiście obstawiam przegub wewnętrzny ale czy to na pewno to a nie cos ze sprzęgłem które nie jest tez w najlepszym stanie? Pytam się bo na ten weekend będę wymienial zawieszenie z przodu i jeśli to ten przegub to tez go od razu sam wymienię ale wiadomo nie chce wymieniać na marne dlatego proszę o sugestie może ktoś do radzi na co zwrócić uwagę i jak się upewnić ze to na pewno jest to.

    Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110 km
    Postów
    64

    Domyślnie

    Nikt nic nie podpowie co może być z tym dopalaniem?

    Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Pierwsze ewidentnie: rozrusznik,( szczotki lub automat.)

    Drugie trudno powiedzieć ale jak mechanik wejdzie pod samochód powienien ocenić czy przegub jest do wymiany czy jest inna przyczyna. Niewątpliwie wprawianie w ruch samochodu po naciśnieciu gazu wskazuje na mechanizm napędu, moze to byc przegub zewnętszyny lub wewnetrzny.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Pierwsze : czy w momencie kiedy kręci i nie zapala nie świeci się przypadkiem kontrolka code?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd
    Postów
    37

    Domyślnie

    co do pierwszego, mialem podobne objawy, u mni byl to elektromagnes i szczotki w rozruszniku

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110 km
    Postów
    64

    Domyślnie

    nie nic się nie świeci podczas problemu z odpalaniem rozrusdznik kupie uzywany i wymienie zobaczymy czy problem zniknie
    Mam jeszcze jedna prośbę o pomoc w znalezieniu przegubu wewnetrzbego do alfy nigdzie nie moge znaleść takiego jak ja mam byłem w sklepie motoryzacyjnym i miezyli mi ten przegub i nigdzie go nie ma ilosc zebow 29 srednica zewnetrzna 108mm wewnetrzna 30 mm ma ktos namiary gdzie mozna taki dostac ?? wymieniłem zawieszneie bez tego przegubu bo go nie mialem i strasznie mi zbierznosc poszla nie chce jej teraz ustawiac tylko dopiero jak wymienie przegub bo moze mi po wymianie znowu uciec jak by ktos mi dal namiary na ten przegub to byl bnym bardzo wdzieczny

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110 km
    Postów
    64

    Domyślnie

    Pytanie z innej beczki czy wahacze wzdłużne wleczone ( te 2 baty z tyłu auta) maja wpływ na geometrie kół podczas jazdy czy tylko w trakcie hamowania bo musze ustawic zbierznosc a tuleje tam mam do wymiany i nie wiem czy przed ustawianiem je wymieniac

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Tylko na hamowanie? Co to za teoria. Od kiedy jedzie się na geometrię mając coś do wymiany w zawieszeniu

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110 km
    Postów
    64

    Domyślnie

    tak bo one pracuja przod tyl czyli podczas przyspieszanie i hamowania i pytam sie czy po ich wymianie jest konieczne ustawianie zbierznosci

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    No jak u ciebie koło tylne przemieszcza się w czasie przyspieszania i hamowania to pytań brak.
    Ta tuleja jak każda inna w zawieszeniu jest po to aby zapewnić optymalne prowadzenie koła w zakrętach i na nierownosciach.
    Skoro wiesz ze masz ja do wymiany to to zrób przecież to około 50 złotych za samą tuleje.
    Ja po jej wymianie nie poprawiał bym zbieżności

Podobne wątki

  1. [159] Pomoc przy diagnozie hałasu w 159
    Utworzone przez marek.szymanski w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-08-2015, 08:46
  2. [146] Błąd ECU - pomoc w diagnozie
    Utworzone przez saroo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 17:18
  3. Strzelający przegub - pomoc w diagnozie.
    Utworzone przez grabsoon w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 17:54
  4. 1.9 jtd 105 pomoc w diagnozie Log FES
    Utworzone przez kosik17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 14:32
  5. Sprzęgło-pomoc w diagnozie.
    Utworzone przez Keeperek w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 18:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory