Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Temat: Czy GTV nadaje się na samochód "na codzień", dla kobiety?

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Lightbulb Czy GTV nadaje się na samochód "na codzień", dla kobiety?

    Panowie,

    Walczę z moją narzeczoną o zmianę Nissana Almery na Alfę Romeo.
    Niestety walkę narazie przegrywam - ale Alfy będę bronił jak niepodległości
    Ale do rzeczy, czy Alfa GTV nadaję się do codziennego użytku, szczególnie jazdy po warszawskich drogach. Użytkowana by była przez kobietę więc nie wiem czy z góry nie stoję na przegranej pozycji.
    Jakie są zwykle wrażenia z jazdy ? Jeździłem tylko Aflami 156 i raz 147 no i GTA ( chwile ale wspominam cały czas ) i naprawdę nie wiem czy np GTV jest bardzo twarda, sztywna w zakrętach, mało komfortowa itp.

    Rozważam alfę GTV po liftingu, silniki 2.0 TS lub 2.0 JTS

    Inna alfa którą rozważam kupić to GT lub w ostateczności 147 - ale GTV ma dla mnie uniwersalną linię i ponadczasowy design- a o to mi właśnie chodzi

    Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.
    Wierzba
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 18:27
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  2. #2
    ViP Rowerzysta Avatar Papamek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Gtv 1.8TS 2000, Bianco Polare
    Postów
    75

    Domyślnie

    Jak się zakochałeś w Gtv, to kup sobie, a nie narzeczonej, bo Cię przeklnie
    Widoczność do dupy, wielki promień skrętu, kłopot z wsiadaniem na parkingach (trzeba naprawdę szeroko otwierać drzwi). Zawieszenie twarde, wytrzęsie tyłek, trudno zrobić makijaż w takich warunkach Nawet porządne zakupy nie wejdą do bagażnika. W mojej opinii to nie jest auto dla kobiety do jazdy po mieście.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Uważam troche podobnie jak kolega wyżej moja dziewczyna lubi jezdzic moją Gtv, wręcz nalega żebym jej dał ale tylko na trasie bo tak to mówi że w mieście nie widzi przódu, że cięzko jej nakręcic i wogóle, dodam że całkiem dobrze jezdzi autem, poza tym ten samochód średnio nadaje się do miasta w końcu to Gran Turismo a tak na serio da się jezdzic pewnie tylko na pewno jest ciężej niż np. jakiś hatchbackiem, zawieszenie też jest dosc twarde, oczywiście zależy dużo o wielkości kół, u mnie przy felgach 18 cali daje o sobie znac każda czesc kręgosłupa , bagażnika nie ma, po prostu ma wiele cech które sprawiają że to auto dla kogoś kto kocha taki typ auta, poza tym to przecież coupe, ale jeśli i Ty nim będziesz jezdził to jakąś ją przekonaj bo naprawde wierz mi że warto, ja swoją Gtv uwielbiam, jezdzi się nią inaczej niż innymi autami, dobrze się prowadzi no i jak wygląda na plus jest to że całkiem znośne mieści się w miejsca parkingowe i seryjny zderzak nie jest tak nisko i nie trzeba się bac że się gdzies przychaczy, poza tym zawsze tylne siedzenia mogą robic za dodatkowe miejsce bagażowe

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    cóż GTV do miasta nie wiem czy jest najlepszym pomyslem chodzi mi to o manewry na parkingach itp sprawy bo ma skręt trochę jak star i sam bagażnik który jest na jakieś reklamówki bo większe zakupy to już nie bardzo ale jak dla mnie sam komfort jazdy jest świetny i nie zamienienie mojej belli na nic chyba ze na nowsza wersje

  5. #5
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    No cóż. Nie bede oryginalny Nie dla kobiety Gtv a juz na pewno nie na miasto. Koledzy napisali juz wszystko.
    Natomiast ja proponuje 147. Siedzi sie wysoko, zawieszenie komfortowe, linia piękna i wnętrze niebanalne. No i bardziej kompaktowe niz GT ( a GT to praktycznie 147 tyle ze dluzsze)

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    posiadam 147 i Gtvke i moja mówi ze gtv jest cudna ale jak juz ma jechac alfiną to jesli chodzi o prowadzenie woli 147 w gtv jest wgłębienie na nogi i niestety szpilki kobiece odpadaja ... od siebie moge dodac tyle ze od czau kupna 2mc trachły mi 4 pary spodni przy wysiadaniu z Gtv-ki hahahah mam zamach jak 3ak noriS

  7. #7
    ViP Rowerzysta Avatar Papamek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Gtv 1.8TS 2000, Bianco Polare
    Postów
    75

    Domyślnie

    No tak, o tych szpilkach zapomniałem

  8. #8
    MEXX84
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papamek Zobacz post
    Jak się zakochałeś w Gtv, to kup sobie, a nie narzeczonej, bo Cię przeklnie
    Widoczność do dupy, wielki promień skrętu, kłopot z wsiadaniem na parkingach (trzeba naprawdę szeroko otwierać drzwi). Zawieszenie twarde, wytrzęsie tyłek, trudno zrobić makijaż w takich warunkach Nawet porządne zakupy nie wejdą do bagażnika. W mojej opinii to nie jest auto dla kobiety do jazdy po mieście.

    Gtv jak MobilKing, tylko dla mężczyzn Narzeczonej ewentualnie Spider

  9. #9
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał MEXX84 Zobacz post
    Narzeczonej ewentualnie Spider
    Ewentualnie Fiat Barchetta
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  10. #10
    arho01
    Gość

    Domyślnie

    Nię bądźcie tacy "surowi" Kobieta w Gtv wygląda bosko wg. mnie. Jeśli się jej by spodobało, to względy praktyczne odchodzą na bok - tak jak z butami - muszą być ładne, a jak są wygodne to tylko dodatkowa zaleta

    Oczywiście nie zmienia to faktu, że promień skrętu gimbusa, twarde sprzęgło i brak poświetlenia lusterka w "przeciwsłoneczniku" może być dla kobiet kłopotliwe

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  2. "Fuel cut switch on" a samochód jeździ...
    Utworzone przez TheBartman w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 18:48
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 22:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory