Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Alfa 156 2.0 16v czy to dobry wybór?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V
    Postów
    4

    Domyślnie Alfa 156 2.0 16v czy to dobry wybór?

    Witam Was. Do tej pory jeździłem nudną Astrą G ale przyszedł czas na zmiany. Alfy od zawsze mi się podobały, z tym że jestem całkiem zielony w tym temacie i zwracam się do was z prośbą. Otóż chciałbym kupić Alfę 156. Auto miało by służyć do codziennej jazdy jak i też do małego szaleństwa. Chciałbym kupić z instalacją LPG lub założyć. I teraz zaczyna się problem. Jaki silnik wybrać do gazu? Zastanawiałem się nad tym 2.0 16v. A przeglądając oferty na OLX i Allegro znalazłem parę ciekawych ogłoszeń... i tu kolejne pytanie: Czy 156 z gazem, rocznik 99 za 3 tys zł będzie się naddawała do czegokolwiek? Przyznam że zależało by mi aby auto nie było zbyt drogie gdyż dysponuję budżetem nie większym niż 6 tys zł. A jak jest z awaryjnością tego modelu z tym silnikiem? Większość osób odradza mi zakup Alfy, ale nikt z nich nie miał styczności z tymi autami. Przeszukałem cały internet, przeczytałem setki opinii i wychodzi na to, że jeśli auto jest dobrze utrzymane, serwisowane, wszystko na czas zmieniane to awaryjność Alf to tylko mit. A więc zwracam się do Was z prośbą. Pomóżcie. Z góry dzięki

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Za kwote ktora ty jestes w stanie kupic nie bralbym nic co jest na allegro. Jedynie klubową z sprawdzoną historia. Za kwote 6tys zloty przykro mi to powiedziec ale dobrej 156 nie dostaniesz i na start wlozysz wiecej. Mowie to bo sam w lutym kupilem swoja pierwsza alfe 156fl. Podam tylko kwote na pakiet startowy :
    Rozrzad filtry olej 1400zl (bez wariatora) w benzynie co 60tys km wymiana
    Z wariatotem to tak z 2100 zl.
    Pozniej masz nieoczekiwane wydatki mi np po zakupie zaczelo sie slizgac sprzeglo to odrazu wymiana. Podczas wymiany sprzegla mechanik polecil zrobic to i tam to i wyszlo 3000 zl.
    Po tych zabiegach jak narazie 4tys nakulane i spokoj. Alfy są tanie przez to że maja taką opinie ale jezeli kupisz inne auto nieprwnego pochodzenia wlożysz w nie te same pieniadze. Za tę kwotę polecam szukać 146/147.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar dStan
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 LPG
    Postów
    169

    Domyślnie

    Zgadza się, przy serwisowaniu wszystkiego w terminie, nie powinny wystąpić problemy z awaryjnością. Jednak dlatego kupno auta w tym wieku jest problematyczne bo nie wiesz jak poprzedni właściciel się z nim obchodził. Źle trafisz i zaraz pojawią się problemy spowodowane niedbalstwem poprzedniego właściciela. Trzeba uważać, szczególnie przy alfie, bo serce zagłusza rozum i nie myśli się czasem racjonalnie [emoji14]
    2.0TS raczej bez problemów znosi gaz. Co do popularnych problemów, wczoraj był podobny temat, polecam zajrzeć http://www.forum.alfaholicy.org/156/...56_2_0_ts.html
    Ogólnie trzeba sprawdzić stan podłogi, wariatora, zawieszenia, najlepiej podpiąć pod kompa jeszcze (poznasz prawdziwy przebieg, jeśli byłby kręcony licznik + błędy silnika, stan poduszek powietrznych, czy były kiedyś aktywowane). Za 3k może być padło (choć kto wie) ale ze swojego doświadczenia wiem, że za 4000-4500 da się znaleźć coś w dobrym stanie z gazem i jeszcze zostanie na pakiet startowy (wez pod uwagę, że w 2.0 poza paskiem rozrządu występuje jeszcze pasek balansowy, wiec rozrząd jest trochę droższy)
    Ostatnio edytowane przez dStan ; 04-08-2015 o 09:06
    Obecnie: Alfa Romeo 156 2.5V6 Rosso Proteo
    Wcześniej: Alfa Romeo 156 2.0TS Blu Cosmo

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar dStan
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 LPG
    Postów
    169

    Domyślnie

    Strzalka, mówisz o wersji fl, wiec pewnie z silnikiem jts. Myślę, że lucas szukając czegoś taniego miał na myśli wersje przed fl, wiec sporo tańszą,z silnikiem TS (zresztą wspomina o alfie z 99r.).
    Ja jak robiłem rozrząd wyszło prawie 700 za części + 250 robocizna. Bez wariatora i pompy. Pompę lepiej zmienić (mnie mechanik zapewniał ze w dobrym stanie i nie trzeba zmienić, uwierzyłem, zobaczymy czy miał rację, na razie 16kkm po wymianie rozrządu i jeździ), wariator jeśli stuka to tez (dodatkowe ~500zl)
    Obecnie: Alfa Romeo 156 2.5V6 Rosso Proteo
    Wcześniej: Alfa Romeo 156 2.0TS Blu Cosmo

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.9 JTDm '04
    Postów
    160

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o gaz - 2.0 znosi go całkowicie bezproblemowo, u mnie na instalacji STAG nie czuć żadnej różnicy pomiędzy PB a LPG.
    Odnośnie rozrządu - u mnie koszt części to było 650 zł z pompą, ale bez wariatora, robocizny już nie liczę
    Auto nie jest jakoś horrendalnie drogie w utrzymaniu. Wiadomo, jak padnie przepływka, lambda i do tego świece to trzeba liczyć się ze sporym kosztem, ale ogólnie ceny większości części nie są wyższe niż np. do VAGów.
    Odnośnie samej 156 z tym silnikiem - szczerze polecam, auto daje dużo frajdy, trzeba tylko dbać.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V
    Postów
    4

    Domyślnie

    dStan dokładnie, miałem na myśli wersję TS. A na co głównie trzeba zwrócić uwagę przy kupnie wersji 2.0 z gazem? O tym czy wariator nie stuka to wiem, z wcześniej czytanych opinii to podobno wtedy silnik słychać jak diesla. Z tego co czytałem to też warto zwrócić uwagę na podwozie oraz zawieszenie. Coś jeszcze? Jeszcze pytanie co warto zmienić po zakupie? Rozrząd, filtry oleje to norma, a czy coś jeszcze? I jak to cenowo wygląda. Robocizny nie liczę w koszta gdyż znajomy mechanik za pół darmo to zrobi. A czy warto sprowadzić taką alfę z niemiec? Widziałem sporo ogłoszeń za 400/500 euro w czystej benzynie.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krzysiek156
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.0 TS 155km 2000 rok
    Postów
    137

    Domyślnie

    Pamiętaj, że nie każdy mechanik wymieni dobrze rozrząd. Potrzebne są specjalne blokady. Wariator teoretycznie da się sprawdzić na słuch ale jeżeli wcześniej nie słyszałeś alfy z uszkodzonym wariatorem to może być ciężko. Warto też sprawdzić przepływomierz bo to droga rzecz ~500zł, najlepiej pod komputerem a jeżeli nie będziesz mieć dostępu to można sprawdzić też mocno przyśpieszając, auto powinno wyrwać się do przodu po przekroczeniu 3tys obrotów(zakładając, że wszystko inne też jest sprawne), z uszkodzonym przepływomierzem będzie zamulone. Może napisz skąd jesteś bo najlepiej do zakupu pojechać z kimś kto ma/miał alfe. Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar wojteknad
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    LUBLIN
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK
    Postów
    23

    Domyślnie

    U mnie wariator siedzi juz 60k i zalany olej z dwusiarczkiem molibdenu i słychać go przez 3 sekundy przy odpalaniu po nocnym postoju. Jest juz 80k przebiegu na jednym wariacie i dalej ładnie pracuje. Mam gaz KME od 5 lat w swojej 156 i żadnych problemów nie sprawiał i nie sprawia. Jedynie filtr wymieniony profilaktycznie.
    Oczywiście po kupnie zestaw startowy wymieniony przepływka standard i lambda bo zamulona była. Teraz zero błędów na kompie i zbiera się w końcu

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V
    Postów
    4

    Domyślnie

    dzięki wielkie za rady
    http://olx.pl/oferta/mocno-doinwesto...tml#350224b0d4
    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-156-...tml#350224b0d4
    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-156-...tml#350224b0d4
    Znalazłem takie 3 alfy które mnie zainteresowały. Jako znawcy tematu jak myślicie.. Jest sens jechać to oglądać?

    - - - Updated - - -

    A z kolei jak się ma sprawa z dieslami w 156? Bo w okolicy jest do sprzedania 156 z 1.9 jtd 115 km z 02 roku za 4500 zł. Gościu pisze że wymieniony rozrząd, pasek akumulator itd.. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z silnikami wysokoprężnymi. Co jest tańsze w utrzymaniu w przypadku alfy oraz bardziej niezawodne?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucas1996 Zobacz post
    Co jest tańsze w utrzymaniu w przypadku alfy oraz bardziej niezawodne?
    Diesel 1.9

Podobne wątki

  1. czy to dobry wybór?
    Utworzone przez papcio18 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 19:07
  2. Dobry wybór ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 20:31
  3. [145] 145 JTD czy to dobry wybór?
    Utworzone przez Pawelek913 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-08-2010, 18:07
  4. Alfa Romeo 156 Selespeed 2.0 TS. Dobry wybór ?
    Utworzone przez Prezess w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory