Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: nie świecą światła ledowe do jazdy dziennej

  1. #31
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Może być lampa może być sterownik. Zacznij od wyjecia sterownika.Czasem pomagała poprawa styków. Jeśli nie to wymiana. Lampa dopiero w ostatniej kolejności. Niestety żeby wyjąć driver nie da się od góry odkręcić jednej z 3 śrub, i raczej trzeba będzie odkręcić lampę (nie koniecznie wyciągać) pewnie starczy ją lekko podnieść. Dostęp do śruby od lampy jest po demontażu nadkola, niektórzy pisali że wyciągali tak lampy bez demontażu zderzaka ale osobiście nie sprawdzałem

  2. #32
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Mieszka w
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    2

    Domyślnie

    U mnie postojowe świecą led prawa i lewa strona i wszystko jest ok. Problem zaczyna się gdy włączam światła mijania wtedy świeci tylko led z prawej strony lampa od strony pasażera. Lewa strona led całkowicie zgaszony. H7 świecą normalnie. Wali błędem check running lights. Od czego najlepiej zacząć?

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    196

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Mogę potwierdzić to co napisał Ryok79. U mnie ta lampa która ok 5 razy szybko miga jest sprawna, natomiast prawa lampa (z zamontowana przetwornicą) jest walnięta.
    Najlepiej to sprawdzić włączając światła pozycyjne razem z kierunkowskazem (świeci tylko prawa lub lewa strona), wtedy po włączeniu strony gdzie lampa jest sprawna świecą ledy w lampie (nic nie mruga).

    Mam jednak taki problem, że chciałbym rozwiązać ten problem domowym sposobem tzn. dać rezystor lub żarówkę w połączeniu równoległym z prawą lampą drl żeby wyeliminować błąd. Czy ma ktoś z Was schemat oświetlenia drl lub opis samych pinów prawej lampy. Chciałbym wyłączyc na stałe w kompie świata DRL i "sposobem" wyłączyć błąd spalonej żarówki.

    Czy potraficie pomóc?
    Ja właśnie zrobiłem test na światłach postojowych czyli lewa i prawa strona przy wyłączonym zapłonie i włączonym kierunkowskazie. I u mnie świeci zarówno lewa i prawa strona osobno.
    Moduł wymieniony (o ile był dobry) i nadal to samo czyli na wyłączonych z pozycji menu światłach dziennych i włączonych światłach mijania świecą ledy. Gdy włączę z pozycji menu dzienne to zarówno w auto jak i włączonych na stałe mijania ledy zaczynają migać na przemian aż do zgaśnięcia.
    Jedyny trop to w prawej lampie nie świeci jeden punkt LED i może to jest jakaś wskazówka. Chcę zamówić lampę i boję się, że jak zamówię prawą to okaże się, że lewą trzeba było wymienić jak czytam w tym wątku.
    Może później ktoś jeszcze ogarniał ten i ma jakieś podpowiedzi, bo chcę to w końcu ogarnąć, a wkurza ta jazda na światłach mijania gdy dni robią się już długie i słoneczne.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    196

    Domyślnie

    A może ktoś wie czy lampa poliftowa z 2018 roku będzie pasowała do 2011, chodzi o wtyczkę, piny i ew współpracę z lewą lampą (moduł). Mam na oku taką właśnie lampę i ktoś chce żeby sprawdzić wtyczkę, ale mnie się wydaje, że tu nie powinno być chyba różnic..

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Piekary Śl.
    Auto
    Giuletta 1.4 120KM, 2010; SS3 L&K 350 KM LPG, 2016
    Postów
    11

    Domyślnie

    Potwierdzam wcześniejsze obserwacje:
    Po włączeniu zapłonu prawy led nie świecił w ogóle, lewy migał szybko przez sekundę/dwie.
    Kupiłem na allegro za 200 PLN reflektor z połamanymi plastykami, ale sprawnymi ledami, i firma regenerująca lampy wymieniła mi co tam trzeba do mojego reflektora. Dałem za usługę 550 PLN brutto, w tym czyszczenie, polerowanie całego środka i odbłyśnika. Plus 200 PLN za wymontowanie i zamontowanie lampy u mechanika.
    Firma od reflektorów to TMC regeneracja reflektorów w Piekarach Śląskich. Znają temat bardzo dobrze.
    Dzwoniłem po innych okolicznych firmach na Śląsku od regeneracji, to nikt nie czaił o co chodzi.
    Ostatnio edytowane przez Skyluk ; 07-06-2023 o 19:05

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    196

    Domyślnie

    Dokładnie taką samą opcję wybrałem. Kupiłem uszkodzoną lampę mając co prawda na myśli moduł, ale ledy też do wykorzystania. Moduł po wymianie nie pomógł. Z rozmowy z osobą która naprawia lampy wiem, że to bardzo rzadko gdy moduł siada. U mnie cena wymiany, naprawy LED na gotowo 600 PLN. W tych pieniądzach raczej nie kupi się porządnej używki, cena sięgają do 1000 a nawet wyżej.


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 16:51
  3. LEDowe światła do jazdy dziennej ...??
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 11:21
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory