Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: Turbo w 145

  1. #11
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Nie jest bez sensu, bo co chcesz wykręcić ze 145?

    Przerabiałem rzeźbienie w callais ileś razy, a to swap na mocniejszy, a to zaturbić, zawsze się okazywało że najsensowniej jest kupić inne auto, a z tego innego auta wybrać najmocniejszą wersję i dopiero stąd startować. Reszta koncepcji to sztuka dla sztuki która kończy się w 9/10 pomnikiem albo wiecznym "working project".

    Ale ok, ja nikomu do portfela nie zaglądam

  2. #12
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    ja mam ten problem ze zawsze wierze że ktoś kto się tu pyta o poradę kiedyś wkońcu podejmie ta rekąwice i zrobi coś nie konwencjonalnego .

  3. #13
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    ja mam ten problem ze zawsze wierze że ktoś kto się tu pyta o poradę kiedyś wkońcu podejmie ta rekąwice i zrobi coś nie konwencjonalnego .
    Czasem się zdarza, ale to rzadko, bo ludzie jednak umieją liczyć

    Na własnym przykładzie mógłbym opowiadać, jak to miałem BX-a GTi i dokupiłem D6C najmocniejsze, żeby ze 140 KM zrobić 160 a potem jeszcze więcej. Po czym podliczyłem sobie ile by mnie kosztowało zrobienie blachy, hydrauliki i innych rzeczy i kupiłem senatora. Na benku straciłem tylko jakieś 5k.

    Senatora kupiłem za 8.5k (i włożyłem ze 3) a sprzedałem za 800 PLN. Miałem plany zaturbić, bo C30SE to fajny silnik i było parę takich projektów. Jedną skrzynię później straciłem cierpliwość do tego samochodu bo jeździł tylko do tyłu, a zrobienie blachy by mnie kosztowało 5k. To za 5.5k kupiłem volvo 850 T-5, blacha bez zarzutu, samochód super fajny, taki bunkier na kołach trochę.

    Już prawie wróciłem do zmysłów, kiedy postanowiłem rozebrać silnik na części pierwsze, bo mi pompa wody padła. Dokupiłem fabrycznie nową skrzynię. Dokupiłem drugie volvo na części. Okazało się że to drugie da się odratować, a że silnik 2.3 no to "warto sobie zostawić".

    Mało mi było, to kupiłem żonie alfę i będę czipował...

    Mam dwa pomniki i do tego focusa i alfę. Jak żona odwiedzi przypadkiem ten wątek i dowie się ile naprawdę kosztował senator, to mnie eksmituje

    Powiadam wam, nie idźcie tą drogą...

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał heliogabal Zobacz post
    Czasem się zdarza, ale to rzadko, bo ludzie jednak umieją liczyć
    czesem to jest jednak tak że nie liczy sie kasa tylko chciejstwo, ja chcę tak i koniec, i nikt mnie nie przekona ze za drogo ze bez sensu itd itp

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Zwol4
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kłodawa
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    czesem to jest jednak tak że nie liczy sie kasa tylko chciejstwo, ja chcę tak i koniec, i nikt mnie nie przekona ze za drogo ze bez sensu itd itp
    Ja chce swapa i koniec!
    A tak na serio to marzy mi się 2.0VT w 146 (tym bardziej, że wszystko niemalże plug&play), z czterema tłoczkami brembo na przodzie. Marzenia są by je spełniać, mam nadzieje że uskrobę kasę na dawcę i zrobię coś z niczego
    Była : 146 1.6Ts 97r (2006-2011)
    Jest : 156 1.8Ts (2010 - ?)
    146Ti 2.0Ts (2013 - 2016)

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Bo generalnie jest podział na dwie grupy:
    1. Chcę zapier....ać - Ci przerabiają za żywota dziesiątki aut aż dojdą do tego które ma najlepszy przelicznik osiągi/koszty.
    2. Chcę tak i koniec - Ci pakują kasę w auto pomimo tego że każdy mówi że to bez sensu ale oni mają to gdzieś bo chcą mieć takie auto i koniec.
    Osobiście wolę tą drugą grupę ludzi ale to pewnie dlatego że sam taki jestem.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SŁOWIK
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 155 '97 r 2.0 16V, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm '08 Q-Tronic
    Postów
    570

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Bo generalnie jest podział na dwie grupy:
    1. Chcę zapier....ać - Ci przerabiają za żywota dziesiątki aut aż dojdą do tego które ma najlepszy przelicznik osiągi/koszty.
    2. Chcę tak i koniec - Ci pakują kasę w auto pomimo tego że każdy mówi że to bez sensu ale oni mają to gdzieś bo chcą mieć takie auto i koniec.
    Osobiście wolę tą drugą grupę ludzi ale to pewnie dlatego że sam taki jestem.
    Witamy w klubie mam to samo, 155ke już kilka razy miałem ochotę spalić ... i dalej z nią walczę i tak jak napisał kolega kilka postów wyżej, nie podaję kosztów ile w nią juz wpakowałem bo grupa trzymająca władzę czasami tu zagląda i jak by się dowiedziała to pewnie bym w garażu od dawna mieszkał. A co do uturbienia silnika 1.4 ...jeżeli kolega ma zacięcie to będę kibicował, z przyjemnością zobaczę efekt pracy.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    A może zamiast turbiny, kolektorów, sterowników zamontować kompresor napędzany z paska...
    Nie wiem, tak tylko teoretyzuje, widziałem takie mody z boxerami 1.7

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Bo generalnie jest podział na dwie grupy:
    1. Chcę zapier....ać - Ci przerabiają za żywota dziesiątki aut aż dojdą do tego które ma najlepszy przelicznik osiągi/koszty.
    2. Chcę tak i koniec - Ci pakują kasę w auto pomimo tego że każdy mówi że to bez sensu ale oni mają to gdzieś bo chcą mieć takie auto i koniec.
    Osobiście wolę tą drugą grupę ludzi ale to pewnie dlatego że sam taki jestem.
    mam tak samo. ratując boxera to jak z ratowaniem dinozaura części brak a zamienników nie ma. ktoś wie ile boxery z tym kompresorem z paska miały przyrostu mocy?
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  10. #20
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jester Zobacz post
    mam tak samo. ratując boxera to jak z ratowaniem dinozaura części brak a zamienników nie ma. ktoś wie ile boxery z tym kompresorem z paska miały przyrostu mocy?
    1.7 16V cos około 200 koni 1.7 8V 180 koni - info z alfaownera

Podobne wątki

  1. 147 1.6 TS Turbo---> 2.0 TS Turbo
    Utworzone przez imtm w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 470
    Ostatni post / autor: 16-06-2021, 19:00
  2. [156] turbo
    Utworzone przez dareme89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 19:23
  3. waz do turbo
    Utworzone przez wojti322 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 13:37
  4. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  5. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory