Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 70

Temat: Shell V-Power Diesel w technologii GTL

  1. #41
    Gabor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel Zobacz post
    To by tłumaczyło, dlaczego na stacji Shella widziałem kiedyś cysterne Orlenu
    Może tankowali lepsze paliwo do baku? :]

  2. #42
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Ja zatankowałem do pustego baku 68l v-powera przed wyjazdem na Alfacity i powiem szczerze, że będę od dzisiaj zalewał tylko to paliwo - auto bardzo przyjemnie chodzi i wkręca się na obroty a do tego spalanie 6,5l z pięcioma osobami na pokładzie i przy pełnym bagażniku, do tego jeszcze odpowiednie tempo na trasie.
    pzdr

  3. #43
    77alfisti
    Gość

    Domyślnie

    silnik Diesla jest jednostką napędową która się ciągle rozwija w przeciwieństwie do silników benzynowych, a kolega Voyager ma racje w 100% wszystkie paliwa idą z jednej rozlewni tylko różnią się dodatkami, tak samo sprawa tyczy się olejów silnikowych jedna baza olejowa i inne dodatki dla danej marki oleju, a swoją drogą to ostatnio zatankowałem zwykłego ON na shellu i coś mi podkapca jak się solidnie dociśnie na na V-power'ce tego nie było, tzn. było ale nie aż tak

  4. #44
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał 77alfisti Zobacz post
    silnik Diesla jest jednostką napędową która się ciągle rozwija w przeciwieństwie do silników benzynowych,
    Nie zaczynaj bo znowu będzie bicie piany przez następne 2 dni. Bo niedośc że piszesz to co się wydaje, a zaznaczam- że ci się tylko to wydaje, to już tu kiedyś była dyskusja Benzyna versus Diesel, a co się z nią stało to wszyscy pamiętamy.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  5. #45
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    To ja z innej beczki Pewnie nie zwróciłem na to uwagi, ale gdzie w K-cach można zatankować takie paliwo? Na każdym Shellu ?

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł24 Zobacz post
    To ja z innej beczki Pewnie nie zwróciłem na to uwagi, ale gdzie w K-cach można zatankować takie paliwo? Na każdym Shellu ?
    Na każdym shellu, który widziałem do tej pory widnieje duża informacja, przy wjeździe i na dystrybutorach.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  7. #47
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Zrobiłem małe doświadczenie pojechałem na bp i zalałem najtańszą ropę do małego słoiczka po musztardzie i to samo zrobiłem z GTL z Shella. Po powrocie w jednej i drugiej zamoczyłem z osobna wacik, podpaliłem go i wrzuciłem jeden do słoiczka z ropą z BP i do drugiego z ropą GTL. I obserwowałem spalanie. To co zaobserwowałem:

    - GTL idealnie klarowna jasno żółciutka ciecz, BP nieco mętna
    - przy spalaniu BP czarne kłęby dymu, GTL biały słabiutki dymek jedynie prawie sam płomyk płonących oparów
    - słoik po GTL-u suchy w środku, a po BP sie wszystko nie wypaliło
    - GTL i BP pałiły się około 25min
    - końcówka GTLa jak się wypaliła to momentalnie zgasła, a w bp na koniec skwierczało w słoiku jak stara frytka w frytkownicy

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  8. #48
    ViP Ogier Avatar DANIEL166
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 166 2.4JTD 10V
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał koles_02 Zobacz post
    Zrobiłem małe doświadczenie pojechałem na bp i zalałem najtańszą ropę do małego słoiczka po musztardzie i to samo zrobiłem z GTL z Shella. Po powrocie w jednej i drugiej zamoczyłem z osobna wacik, podpaliłem go i wrzuciłem jeden do słoiczka z ropą z BP i do drugiego z ropą GTL. I obserwowałem spalanie. To co zaobserwowałem:

    - GTL idealnie klarowna jasno żółciutka ciecz, BP nieco mętna
    - przy spalaniu BP czarne kłęby dymu, GTL biały słabiutki dymek jedynie prawie sam płomyk płonących oparów
    - słoik po GTL-u suchy w środku, a po BP sie wszystko nie wypaliło
    - GTL i BP pałiły się około 25min
    - końcówka GTLa jak się wypaliła to momentalnie zgasła, a w bp na koniec skwierczało w słoiku jak stara frytka w frytkownicy
    Jestem pełen podziwu dla ciebie za te doświadzczenie , po tym doświadzczeniu nie ma zadnej wątpliwości jeżeli chodzi o jakość i czystość .

  9. #49
    Tfaruk
    Gość

    Domyślnie

    Też ostatnio zatankowałem nowego V-Powera i nie widzę jakiejś dużej różnicy. Samochód może faktycznie trochę lepiej się wkręca na obroty, dymu z rury nie widziałem i nie widzę, a co do spalania to jeszcze nie zrobiłem baku także jeszcze nic nie wiem na ten temat

    Ogólnie uważam, że może nie zawsze trzeba lać takie paliwo, ale na pewno od czasu do czasu powinno się silnik trochę przeczyścić jakimś wzbogaconym paliwem.

  10. #50
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kln
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    ZGR
    Auto
    156 1.9JTD16V '03 FL
    Postów
    227

    Domyślnie

    Jeszcze zeby komus sie chcialo tak ultimate'a sprawdzic to byloby jako-takie porównanie

Podobne wątki

  1. V-Power Diesel w cenie zwykłego diesla - Shell Wrocław
    Utworzone przez riwo w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-04-2014, 18:30
  2. Shell V-Power Nitro+ czy bezpieczne ?
    Utworzone przez Tommy_BC w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 18:52
  3. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 21:44
  4. Tylne światła w technologii LED
    Utworzone przez blackalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 12:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory