Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Navi/ Telefon/ zmieniarka

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar brozek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Garwolin
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 230 kM / 500 Nm
    Postów
    89

    Domyślnie Navi/ Telefon/ zmieniarka

    Witam wszystkich miłośników AR
    Być może był już taki temat lecz nie natrafiłem na niego.
    Chciał bym zmodyfikować audio w mojej świeżo kupionej 159. Posiadam seryjne radio z navi/ tel / mp3 wersja przed liftem.
    Pierwszy problem to słaby zasięg radia i brak zasięgu tel po włożeniu karty sim.
    W którym miejscu znajduje się wzmacniacz antenowy? Może ktoś orjętuje się?
    Druga sprawa to navi Jaką mapę obsługuje to radio wiem tylko tyle że musi być na płycie :-)
    Po trzecie jaką zmieniarkę można zamontować i czy radio posiada wyjście na sub.
    Nie chce wymieniać radia na bluetooth i navi bo to nie elegancko wygląda jak będzie zamiennik + ramka
    Ostatnio edytowane przez brozek ; 18-10-2015 o 17:31

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA 159 3.2 JTS
    Postów
    22

    Domyślnie

    1) Wzmacniacz antenowy znajduje się w podstawie anteny dachowej. Ostatnio wymieniałem samodzielnie - 30 min roboty. Koszt podstawki w ASO ~250 zł (wersja bez anteny GPS i modułu GSM) lub powyżej 500 zł za wersje z Anteną GPS i GSM'em. Zdecydowałem się na wersję bez GPS/GSM bo szkoda pieniędzy.

    2) Nawigacja jest tragiczna i przestarzała. Każdy smartfon ma o niebo lepszą nawigację. Telefon pokładowy to też pomyłka (jeśli nie ma się Blue&Me).
    Navi fabryczne ma mapy connect nav+. Jak już wspomniałem - do bani.

    3) Co do zmieniarki to możesz zamontować fabryczną lub emulator zmieniarki pod twój model radia. Samo podpięcie się pod wejście na zmieniarkę nie aktywuje wejścia. Tzn że radio musi dostać sygnał od układu elektronicznego (np emulatora) że jest podpięta zmieniarka. Dopiero wtedy podświetli Ci się opcja CDC na radiu. Ja nie robiłem - szkoda inwestować w takiego starego rupiecia. Kupiłem sobie nadajnik FM z BlueTooth'em i mam go podpiętego pod telefon.

    4) Radio posiada wyjście na subwoofer, ale z tego co mi wiadomo jest to pod BOSE. Ja akurat mam BOSE i suba w tylnej półce.
    Ostatnio edytowane przez pieczen1 ; 19-10-2015 o 15:44

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar brozek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Garwolin
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 230 kM / 500 Nm
    Postów
    89

    Domyślnie

    Dzięki śliczne za wyczerpującą odpowiedź :-)
    Czy do wymiany wzmacniacza należy demontować podsufitkę ?
    Odnośnie samego radia poszukam zamiennika. Podobno jest na rynku jakiś chińczyk na androidzie z navi. Może wiesz cos na ten temat

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    bez przesady, navi rewelacyjna nie jest, ale do celu doprowadzi. Transmitery FM dużo zakresu ucinają, występują też zakłócenia, a cyfrowa zmieniarka to nie kosmiczny wydatek

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA 159 3.2 JTS
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał brozek Zobacz post
    Czy do wymiany wzmacniacza należy demontować podsufitkę ?
    Odnośnie samego radia poszukam zamiennika. Podobno jest na rynku jakiś chińczyk na androidzie z navi. Może wiesz cos na ten temat
    Nie trzeba demontować, chociaż ułatwiłoby to robotę Robisz tak:
    1) Składasz tylną kanapę w stronę kierownicy żeby sobie więcej miejsca zrobić.
    2) Odciagasz powoli i z wyczuciem podsufitkę z lewej bądź prawej strony przy tylnej szybie.
    3) Po bokach są plastikowe zatrzaski - ja na to mówię "grzybki" które trzeba delikatnie wyszarpać.
    4) Środek odginasz do dołu tak żeby podejść kluczem płaskim (nie pamiętam 15-16?).
    5) Odkręcasz śrubę, rozpinasz złączkę od anteny (1 z 3 kabli). 2 pozostałe ja po prostu uciąłem bo złączek nie widziałem. Te bez złączek są od GPS i GSM.
    6) Wyciągasz podstawę anteny górą i wkładasz nową.

    Te które sprzedają teraz w ASO są mniejsze! Mają też gwint 4mm a nie 5mm jak nasze stare, więc zaopatrz się też w bat z gwintem 4mm (na allegro po 5 zł).

    Co do zamienników radia to czytałem wiele tematów tu na forum, ale szczerze - zdecydowałbym się chyba tylko na Parrota. Pamiętaj tylko ze utracisz część funkcjonalności którą sterujesz z radia (Options - Vehicle itp).

    Tak jak pisze kolega Butch - kupno cyfrowej zmieniarki to niewielki koszt w porównaniu z ceną nowego radia + ewentualnych kłopotów z tym związanych.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar brozek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Garwolin
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 230 kM / 500 Nm
    Postów
    89

    Domyślnie

    ok Panowie dziękuję za informacje.
    odnośnie zmieniarki to mówicie o czymś takim?
    http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-sd-...693576607.html
    tylko czy faktycznie można podłączyć BLUETOOTH :-)

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA 159 3.2 JTS
    Postów
    22

    Domyślnie

    A ty masz radio Blaupunkt'a czy Magneti Marelli? Jeśli Magneti Marelli to pytaj przed kupnem czy oby napewno zatrybi. Jak już kupisz i będzie Ci dobrze działało -napisz mi proszę na PRIV jaką kupiłeś. Też mam zamiar coś kupić w najbliższym czasie pod Magneti Marelli.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 1.9 JTS
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał brozek Zobacz post
    ok Panowie dziękuję za informacje.
    odnośnie zmieniarki to mówicie o czymś takim?
    http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-sd-...693576607.html
    tylko czy faktycznie można podłączyć BLUETOOTH :-)

    Ja mam kolego takie coś u siebie, grzecznie leży sobie w schowku, działa i spełnia swoje zadanie w 100%, z bluetooth nie kombinowalem, ale podejrzewam, że chodzi o podłączenie odbiornika bluetooth do tego, i za jego pośrednictwem łączenie z telefonem. Nie mam instrukcji bo było już w aucie jak kupiłem.

    - - - Updated - - -

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5690871354&reco_id=44f60e6f-77ff-11e5-ad7b-fa163e1b0a15&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_so cket_id=9

    Tutaj jest wersja z bluetooth

  9. #9
    ZBANOWANY Pirat drogowy
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    159 1,9 JTS + 146 1,6 TS
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał brozek Zobacz post
    http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-sd-...693576607.html
    To jest, zdaje się dokładnie taki, jaki kupowaliśmy na forum w zakupie grupowym - na tej aukcji jest informacja, że emulator ma najnowsze oprogramowanie - pytanie, czy w tych naszych, starych można jakoś zaktualizować to oprogramowanie?

    Z tym podłączeniem modułu Bluetooth, to chyba jakaś ściema, u mnie próbowałem, ale bez sukcesu.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar brozek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Garwolin
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 230 kM / 500 Nm
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieczen1 Zobacz post
    A ty masz radio Blaupunkt'a czy Magneti Marelli? Jeśli Magneti Marelli to pytaj przed kupnem czy oby napewno zatrybi. Jak już kupisz i będzie Ci dobrze działało -napisz mi proszę na PRIV jaką kupiłeś. Też mam zamiar coś kupić w najbliższym czasie pod Magneti Marelli.
    Nie wiem czy magnetyczne marelli
    Wygląda tak


    Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] urządzenie multimedialne ( radio, navi, telefon)
    Utworzone przez SuchaR w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-04-2015, 08:56
  2. radio, telefon, zmieniarka 156 fl pomocy
    Utworzone przez Stona1993 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 23:23
  3. Zmieniarka i navi AR 166 v6
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 21:03
  4. Navi+radio+telefon w AR 147 1.9JTD 2004r. - lamiglowka
    Utworzone przez Bobrzasty w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 15:41
  5. Telefon i navi w Alfie.....
    Utworzone przez demmer w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 19:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory