Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Gdzie kupić śruby mocujące zacisk Brembo 4 Tłoczkowy do adaptera Brera Mito 159 GTV i

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Mito 1.4 QV
    Postów
    12

    Domyślnie Gdzie kupić śruby mocujące zacisk Brembo 4 Tłoczkowy do adaptera Brera Mito 159 GTV i

    Witam wszystkich szukam śrub mocujących zacisk Brembo 4 tłoczkowy do adaptera . Zaciski pochodzą z Alfa Romeo Mito 1.4 T 155km tak samo jak adaptery . Pytałem o śruby w ASO ale nie potrafią mi pomóc w internecie tez nie mogę znaleźć tak samo jak u producenta tj Brembo. Potrzebuję śruby z łbem sześciokarbowym z kołnierzem w rozmiarze M14 ze skokiem gwintu 1.50 długość śruby 80mm lub 90mm. Takie same śruby występują we wszystkich zaciskach Brembo 4 tłoczkowych np w Alfie 159 , GTV, Giulietta , Mito oraz Renault Clio Sport i Megane sport. Będę bardzo wdzięczny za pomoc jeśli ktoś ma takie śruby lub wie gdzie kupić to prosił bym o kontakt. Śruby wg standardu to Din 34801 lub 34800.
    Tak wyglądają poszukiwane śruby ; http://1706.cfs.164580.com/

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Zwykła śruba z sklepu metalowego M14x1.5 (drobnozwojna) i łbem imbusowym o twardości przynajmniej 12.8 (a jak znajdziesz to daj 14.0) będzie działała identycznie.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Mito 1.4 QV
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam Kolego co masz na myśli pisząc o spamie? Szukam śrub których nie udało mi się zakupić w komplecie z zaciskami to chyba logiczne że nie można zrobić zdjęć czemuś czego sie nie ma a nie będę się posługiwał czyimiś prywatnymi zdjęciami bez pozwolenia dla tego podałem link do rysunku śruby o które mi chodzi i nie była to żadna reklama firmy bo gdybyś łaskawie zauważył ta firma nie prowadzi sprzedaży na Polskę . Pisałem do centrali Brembo i też nie mają sądziłem ze forum jest od pomagania a nie zarzucania komuś spamu. Uwierz mi gdybym był wstanie sobie takie śruby zorganizować to nie tracił bym czasu na pisanie i rejestracje na forum .

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Mito 1.4 QV
    Postów
    12

    Domyślnie

    Nie obraz się ale jeśli nie masz zamiaru pomoc tylko krytykować i pisać nie na temat to odpuść nie potrzebne komentarze naprawdę są one zbędne A skoro twoim zdaniem tak łatwo znaleźć śrubę o tych parametrach i odpowiedniej twardości to będę wdzięczny za link lub adres gdzie mogę je zakupić .
    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    to po co te dziwne linki? strach w to klikać. zresztą faktycznie, problem jak jasna cholera, przejść się po sklepach metalowych w poszukiwaniu 4 śrub.

  5. #5
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiaczek88on Zobacz post
    Nie obraz się ale jeśli nie masz zamiaru pomoc tylko krytykować i pisać nie na temat to odpuść nie potrzebne komentarze naprawdę są one zbędne A skoro twoim zdaniem tak łatwo znaleźć śrubę o tych parametrach i odpowiedniej twardości to będę wdzięczny za link lub adres gdzie mogę je zakupić .
    Ale siewcu ma rację - podaj chociaż miejscowość w profilu łatwiej Ci będzie pomóc, bo naprawdę namierzenie takiej śruby to nie problem. Co Ci po adresie sklepu po 2 stronie kraju ??

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    pomijam fakt, że temat byłby dawno załatwiony przy odrobinie myślenia. skoro są to śruby stosowane fabrycznie w renault i alfie, to może warto by się było najzwyczajniej w świecie udać się do najbliższego aso, poprosić pana o znalezienie części według katalogu bez vinu(bo takie możliwości mają), poczekać pewnie max 2 tygodnie i mieć w poważaniu jeżdżenie, kombinowanie i szukanie...

    ps. wystarczy dowolna śruba m14x1.5(z dowolnym łbem) o klasie twardości 12.9(choć pewnie 10.9 też by wystarczyło) i podkładka, o długości minimum 100mm. jedziesz na byle warsztat lub ślusarnię, prosisz pana o docięcie śruby na wymiar i nagwintowanie początku gwintu, aby dało się wkręcić(ew kupujesz/pożyczasz narzynkę m14x1.5, nakręcasz na śrubę, brzeszczot, tniesz, zeszlifowujesz gwint w miejscu cięcia na okrągło, odkręcasz narzynkę i gotowe) i będzie działać to dokładnie tak samo, jak śruba o wyimaginowanych wymaganiach odnośnie odpowiedniej długości z fabryki, odpowiedniego łba, odpowiedniej normy din itd itp.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Mito 1.4 QV
    Postów
    12

    Domyślnie

    Jestem z Poznania ale jak wiadomo w dzisiejszych czasach odległość to nie problem zawsze można kupić z wysyłką. Byłem w ASO Alfa oraz Renault i w obu twierdzą że to część zacisku nie do kupienia oddzielnie co jest dla mnie nie zrozumiałe . Pisałem do siedziby brembo i dostałem odpowiedź że nie mają takich śrub co mnie jeszcze bardziej zdziwiło. Śruby są dość problematyczne nie typowy wymiar i do tego powinna być zabezpieczona antykorozyjnie .

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    ostatnia godzina poszła na szukanie. w aso renault powinno być. pod numerem 5, może to ta strona http://renault.epcdata.ru/megane2/14...ogo_mehanizma/ jeśli znajdziesz wg schematu, czyli ma być tak jak u mnie BM0M i F4R774. generalnie pierwsze 2 skriny to pokazanie który numer, na trzecim są 2 numery dla tej części - polecam telefon do aso żeby powiedzieli co jest co, albo zamówili obie śruby...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zac1.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	72.9 KB
ID:	184810   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zac2.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	61.5 KB
ID:	184811   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zac3.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	67.2 KB
ID:	184812  
    Ostatnio edytowane przez siewcu ; 01-12-2015 o 18:53

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Mito 1.4 QV
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dziękuję kolego za pomoc mogę się jakoś odwdzięczyć?. Wychodzi na to że część ludzi pracujący w ASO są leniwi albo nie douczeni skoro nie potrafią wyszukać konkretnych części dla klienta .

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    normalna sprawa, nie chce im się, choć w sumie wymaga to tyle samo wysiłku co znalezienie dla warsztatu który przyjdzie z numerem vin - jedyne co, to wybiera się model ręcznie, a nie wybiera z automatu...

    a co do rewanżowania się - to ja fizycznie możliwości nie widzę, a i potrzeby przyjmowania czegoś nie mam jakieś wnioski chociaż wyciągnij z tego się działo, przyda się na przyszłość
    Ostatnio edytowane przez siewcu ; 01-12-2015 o 22:56

Podobne wątki

  1. Dobre śruby pływające, gdzie kupić ?
    Utworzone przez mariuszoles w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 09:25
  2. Śruby mocujące stopki wałka rozrządu
    Utworzone przez michael145m w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 17:03
  3. [145] [145]Śruby pływające Gdzie kupić ?
    Utworzone przez MałaMi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 18:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory