Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Alfa jako "Tatusiowóż"

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reloaded Zobacz post
    Popieram przedmówcę
    Chyba też wybrałbym 166 - jest ich mniej a dzieci z tyłu będą bardziej zadowolone, bo wnętrze jest szersze.
    Otwór załadunkowy w 166 faktycznie mniejszy, ale sam bagażnik ma chyba większą pojemność, nić nawet SW w 156, więc jeśli tylko wózek da się włożyć to nie widzę innych problemów [emoji14]
    Może się nie znam, bo nie mam dzieci, ale nie rozumiem tego co teraz czytam w internetach. Kiedy ja byłem dzieciakiem, miałem dwie siostry w wieku podobnym do mojego, i co roku jeździliśmy gdzieś na wakacje całą rodziną. Jakie to były auta? Oooo panie... Łada Samara 3D, Mazda 323F, Fiat 126p i inne wielkogabarytowe pojazdy. Wycieczka (w tym samym, 5-cio osobowym składzie) nad morze Omegą B to była chyba jedna z wygodniejszych podróży mego dzieciństwa
    A teraz, gdy komuś rodzi się drugie dziecko, kupuje S-maxa, a przy trzecim to już tylko Transit pozostaje.
    W nowym roku życzę rozsądku
    Hmm.... To najpierw proponuję mieć dziecko, a później podejść do tego temu z tej właściwej strony.
    Kiedyś pakowałeś wózki do samochodu??? Gondole? Nie, bo się nie rozkladaly. Kiedyś miałeś foteliki?? Nie. A dziś ich szerokość i kubatura zabiera połowę miejsca na kanapie np. 159. Kiedyś nie pakowałeś dziecku tyle ciuchów, zabawek bo ich po prostu nie było. I można tak wymieniać dalej i dalej. To przy jednym dziecku. Teraz dodaj drugi fotelik, ubranka, bagaże rodziców i okazuje się że miejsca brakuje. A jeśli dodatkowo pomiędzy fotelikami/nosidełkami ma siedzieć dorosła osoba, to okazuje się, że nie masz miejsca w ogóle. Więc nie porównuj proszę tego co było 20 lat temu z tym co jest teraz.
    Więc zamiast rozsądku, życzę posiadania dziecka i podejścia bardziej merytorycznego do tematu.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez marti ; 05-01-2016 o 00:34

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Na szczęście program 500+ umożliwi zakup odpowiedniego auta każdemu kto ma więcej niż 1 dziecko.
    A na poważnie - mój kumpel ma rodzine 2+3 i głównym kryterium doboru auta było czy trzy foteliki z tylu sie zmieszczą i bedą stały prosto. W efekcie jeździ Renault scenic.
    Cieżko jest kupić nie-vana przy 3 dzieci aby jako tako wszyscy podróżowali w miarę komfortowo.
    A s-max nie jest taki zły. Scenic tez daje radę.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    PL
    Auto
    były 147 ts i 156 jtdm
    Postów
    74

    Domyślnie

    Ja bym jeszcze proponował się przyjrzeć tematowi pod jeszcze jednym względem: bezpieczeństwa. Czy 156/166 to rozsądne auto pod tym względem dla, jakby nie patrzeć, Twoich dzieci?

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Co do 166 to jest więcej miejsca w środku, ale : moje większe bezfotelikowe dziecko nie znosi w niej jeździć - na tylnej kanapie (cholerna skóra , też jej z tego powodu - braku trzymania ciała i przewodzenia temperatury nie lubię) zjeżdża - zssuwa się, zapada po prostu. Dla dorosłych jest fajnie wyprofilowana ale nie dla dziecka.
    Zarówno większe jak i mniejsze z moich dzieci wolą 156 1.6 z Alfatex'em - nie parzy latem, nie zamraża d. zimą. Zresztą my pod tym względem też.
    Bagażnik - w 166 niby pojemność jest, ale zdecydowanie więcej zapakuje się do 156 SW (tam pojemność katalogowa jest mniejsza , ale to do poziomu okien. Powyżej rolety (+ siatka oddzielająca przestrzeń bagażową dla bezpieczeństwa) wchodzi na pewno więcej. I wygodniej - otwór załadunkowy i nie trzeba tak głęboko nurkować jak w bagażniku 166. Plus na dach - bagażnik do 166 to biały kruk chyba. Choć w 156 nośność dachu z "potężnym" 50kg nie zachęca, ale nieraz na tysiące km więcej woziłem i jest ok.

    ALE : ja bym zasugerował jednak jako rodzinne auto (bo chodzi w temacie o rodzinne tak? bo tytuł tematu złudnie brzmi - tatusiowów czyli wóz dla tatusia a nie rodzinowóz ?) coś pokroju przynajmniej 159SW (bagażnik zdecydowanie większy niż w 156SW, wewnątrz z tyłu niby niewiele ale jednak więcej miejsca ale przede wszystkim _znacznie bezpieczniejsze_ nadwozie i niezawodność większa. Czy jakieś inne większe kombi (rozumiem niechęć do van'ów) a dla Taty 156 Busso - bo przecież masz już.
    [MENTION=30873]Reloaded[/MENTION] : jak kolega wyżej powiedział : najpierw miej dzieci to wtedy doradzaj. Każdy jeździł nad morze czy do Bułgarii rodzinką z dziećmi syreną . maluchem czy na wypasie 125p - i "dało się".
    No ale sam nie jeździsz wspomnianym 126P prawda? Choćby fotelik - więcej miejsca wymaga niż nastolatek.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał molten Zobacz post
    Ja bym jeszcze proponował się przyjrzeć tematowi pod jeszcze jednym względem: bezpieczeństwa. Czy 156/166 to rozsądne auto pod tym względem dla, jakby nie patrzeć, Twoich dzieci?
    Tym tokiem rozumowania, najlepiej nigdzie nie jeździć. A na drodze nawet volvo może nie dac rady. Jak wcześniej kolega zauwazyl: Jest aspekt marki: ma miec busso i tyle cos sie ojcu w zyciu tez nalezy

    Wysłane z mojego Xperia Z przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Sorry, ale jak ma być komfort dla potomków to makaronowy patriotyzm nie powinien mieć miejsca
    Żadna Alfa nie jest autem do przewożenia dzieci, wypadów z rodzinką 2+2 w opcji gdzie dzieci są małe i wchodzą w grę nosidełka i wózki.
    Można pokusić się o ładowanie takiego składu do SportWagonów, ale dupy to to nie urwie. Niestety pierwszy lepszy C- Max, Scenic itd. bije makarony pod każdym względem, że o S-Maxie nie wspomnę

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    PL
    Auto
    były 147 ts i 156 jtdm
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał silver001 Zobacz post
    Tym tokiem rozumowania, najlepiej nigdzie nie jeździć. A na drodze nawet volvo może nie dac rady. Jak wcześniej kolega zauwazyl: Jest aspekt marki: ma miec busso i tyle cos sie ojcu w zyciu tez nalezy

    Wysłane z mojego Xperia Z przy użyciu Tapatalka
    Szczerze i boleśnie: albo nie masz dzieci, albo mieć nie powinieneś.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Szczerze i bolesnie: troche sie zdystansuj kolego bos spięty jak plandeka na zuku. Eot.

    Wysłane z mojego Xperia Z przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    PL
    Auto
    były 147 ts i 156 jtdm
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał silver001 Zobacz post
    Szczerze i bolesnie: troche sie zdystansuj kolego bos spięty jak plandeka na zuku. Eot.

    Wysłane z mojego Xperia Z przy użyciu Tapatalka
    Chciałeś błysnąć, ale tylko udowodniłeś brak zrozumienia tematu.

    Autorze, kup sobie te 156 do zabawy, a do wożenia rodziny kup samochód, który się do tego nadaje lepiej.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    ... Nie bardziej od ciebie kolego.
    Mam maleństwo i 156 sie do tego nadaje w zupełności. Nigdzie nie powiedziałem ze przy dwójce czy trójce ma sie cisnąć w belli a luznie zasugerowałem miedzy wierszami by nie zapomnial o "sobie" i frajdzie z jazdy. Kto mial zrozumieć ten zrozumial. Ale zawsze jakiś szeryf forumowy musi się znaleźć.

    Wysłane z mojego Xperia Z przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory