Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 149

Temat: Sonda Lambda - wymiana

  1. #71
    poduch
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parzi Zobacz post
    Powiem wam,ze mialem problem z sonda wiec ja wymienilem,ale na jakas uniwersalna (juz nie pamietam). Auto zaczelo mniej palic, w tej chwili spala kolo 10-12l na 100km jednak marchew sie palila dalej. Pojechalem na kompa (dopiero wtedy) i wyszedl blad sondy. Chodzi o to ze ona pracuje,ale jakby nie do konca. Po prostu ze zmianami pochylenia pedalu gazu pokazuje stala wartosc napiecia. U mnie prawdopodobnie za bogata mieszanka. Tak stwierdzil ziomek co mi sprawdzal to komputerem.
    jest dokładnie tak jak piszesz! u mnie po wymianie też wszystko niby było OK ale marchewa sie czasami zapalała! spalanie spadło z 18 do około 11l. ale dopiero jak pojechałem na kompa wykasowac błedy to marchewa sie uspokoiła i co mnie jeszcze bardziej ucieszyło spalanie spadło do około 9l/100km i teraz utrzymuje sie mniej wiecej na takim poziomie ;D

  2. #72
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    No widzisz,a ja juz po kasacji bledow i marchewa sie zawsze zapala jak podskoczy temperatura do normalnej wartosci (ok 80 stopni na tej skali). Jak silnik zimny to sie nie pali,ale pozniej zawsze. Wkurza mnie juz to bo mam choinke na desce,bo doszedl jeszcze zwalony czujnik abs-u, a narazie nie mam kasy na jego kupno;/
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  3. #73
    poduch
    Gość

    Domyślnie

    koleś u którego byłem sprawdzić i usunąc błedy z kompa mówił mi, ze jesli marchewa dalej bedzie sie zapalać po wymianie sondy to prawdopodobnie jeszcze jakiś czujnik jest walniety. tylko teraz nie moge sobie szybko przypomniec jaki.
    ...nie jestem pewny czy to czasem nie chodziło o czujnik temp cieczy, ale pewny nie jestem.

  4. #74
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    no,ale wtedy to na kompie powinen wyjsc blad czujnika cieczy,a nie sondy lambda. Tak na chlopski rozum
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  5. #75
    poduch
    Gość

    Domyślnie

    ja sie na tym za bardzo nie znam. pisze tylko co mi mój znajomy spec-majster od elektro-mechaniki powiedział
    ...ale faktycznie! tak na chłopski rozum biorąc, to powinno wyjsc tak jak mówisz

  6. #76
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    Ja tez szpecem nie jestem i tak kombinuje teraz, ale widze ze nie tylko ja mam taki problem ;p
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  7. #77
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Aleksandria
    Auto
    AR 146
    Postów
    24

    Domyślnie

    nic nioe trzeba resetowac ani rejestrowac, wystarczy wykasować błędy i wsio

  8. #78
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    Co myślicie o tej sondzie do mojego boxerka?
    http://moto.allegro.pl/item719818875...56_166_gt.html
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  9. #79
    seba270
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parzi Zobacz post
    Co myślicie o tej sondzie do mojego boxerka?
    http://moto.allegro.pl/item719818875...56_166_gt.html
    Ja myślę że szkoda kasy sprawdź jaką masz tu jest oryginalna http://www.eter-mot.info/?721,sonda-lambda-afs-94l można kupić uniwersalną AC 91l która kosztuje 120zł i działa dobrze u mnie. Bosche i ntk z allegro odpadają u mnie żadna nie zdała egzaminu

  10. #80
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba270 Zobacz post
    Ja myślę że szkoda kasy sprawdź jaką masz tu jest oryginalna http://www.eter-mot.info/?721,sonda-lambda-afs-94l można kupić uniwersalną AC 91l która kosztuje 120zł i działa dobrze u mnie. Bosche i ntk z allegro odpadają u mnie żadna nie zdała egzaminu
    Jeździsz na tej sondzie? Czyli nie ma sensu bawić się w jakieś inne wynalazki tylko kupić orginał?
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

Podobne wątki

  1. GT 1.8TS sonda lambda
    Utworzone przez trojan6 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 12:46
  2. Problem z sonda lambda - która to sonda :(
    Utworzone przez xsnailx w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 21:28
  3. Sonda lambda....
    Utworzone przez karol90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 19:06
  4. sonda lambda a LPG
    Utworzone przez alfa145kubarado w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-10-2010, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory