Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Nowa Alfa 159 - pare problemow

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD
    Postów
    36

    Domyślnie Nowa Alfa 159 - pare problemow

    Na poczatku chcialbym sie ze wszystkimi przywitac

    Od paru dni jestem szczesliwym posiadaczem Alfy 159 1.9JTD 8v z koncowki 2007 roku. Generalnie auto spelnia moje oczekiwania i jest to jedno ze spelnionych marzen. Podczas tych paru dni natrafilem na pare problemow i bardzo prosze o rade.

    1 PROBLEM

    zaswieca sie ikonka akumulatora - zauwazylem, ze jak bylo cieplej i Alfetka zapalila po nocy dosyc ladnie to bledu nie bylo - natomiast generalnie ciagle jest. Przejrzalem forum i nie do konca mam pomysl co to moze byc. Moj akumulator jest praktycznie nowy, sprawdzalem go u mechanika tak samo jak ladowanie, ktore na odciazonym wlaczonym silniku wynosi 14-14.2.. nie maleje jest stale. Pytanie wiec jezeli alternator i akumulator sa ok i nie ma z nimi problemu to czy mozliwe w 159, ze moj 2 problem czyli krecenie na zimnym i dlugi rozruch wywala taki blad? (komputer np. widzi, ze nie da sie odpalic auta, wywala blad natomiast potem zaskakuje a blad zostaje)?

    2 PROBLEM

    to juz chyba standard w 159 (tez duzo o tym czytalem natomiast u mnie mam swoja poszlake i teorie) otoz przy niskiej temperaturze samochod z rana ciezko pali i nawet czasami go trzeba cisnac ok 5 sekund.. po pierwszym odpaleniu i przejechaniu nawet tylko paruset metrow odpala chyba ok... teraz pytanie - mam jakis ewidentny wyciek paliwa (jutro jade do mechanika) i czy moze to byc przyczyna, ze auto ostygniete i po dluzszym postoju ma takie problemy a pozniej jest ok?

    3 PROBLEM

    w momencie odpalenia auta na zimnym silniku przy niskiej temperaturze i przy niewcisnietym sprzegle slychac stuki w okolicach silnika, jak wcisne sprzeglo to zanikaja, jak sie chociaz troszeczke nagrzeje silnik to jest wszystko dobrze. Nie ma przy tym nawet najmniejszych drgan w kabinie czy na kierownicy ani na zimnym ani na cieplym silniku. Zauwazylem, ze jak gwaltownie na luzie wrzuce sprzeglo i je szybko odciagne to jest taki specyficzny stuk - natomiast przy normalnym odciaganiu nogi jest cichutko i nie ma zadnej zmiany w kabinie, na kierownicy czy w odlgosie i pracy silnika. Dochodzi do tego takie delikatne stukniecie przy zmianie biegow (przy odsprzeglaniu) z 1 na 2 i glosniejszy dziwek przy wcisnieciu sprzegla z 2 i przy zmianie na 3.. przy wyzszych biegach jest cichutko. Czy ktos wie co to moze byc albo czego moze to byc poczatek ?

    4 PROBLEM (i chyba ostatni na ta chwile)

    otoz, zauwazylem, ze przy wlaczaonych nawiewach i klimatyzacji podczas przyspieszania slysze tak jakby rownomierna z przyspieszeniem szybsza i glosniejsza prace wentylatora (albo czegos innego) natomiast jak wylacze nawiewy i klime to ten dzwiek ucicha.. dodam, ze klimatyzacja i nawiewy sa sprawne (mam tylko wrazenie, ze jeden z nawiewow pracuje troche glosniej niz pozostale). Czy ktos ma jakas diagnoze ?

    Z gory dziekuje za pomoc!

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    159 SW TI 2.0 JTDM
    Postów
    127

    Domyślnie

    Witam Cię

    ad1. Gdzieś było na forum nie znalazłem na szybko ale coś z alternatorem
    ad2. TU
    ad3. Niestety dla Ciebie ale opis pasuje do padającej dwumasy
    ad4. TU

    Witamy w świecie Alfy Romeo

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    ad 3
    to nie dwumas. Tak bywa w niektórych egzemplarzach i nikt tego nie zdiagnozował tak, aby to wyeliminować.
    Na szczęście dźwięki ustają stosunkowo szybko i nie wpływa to negatywnie na nic. Zrobi się trochę cieplej i nic nie bedziesz słyszał.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Od 3 problemu zrób tak na zimnym silniku po odpaleniu gdy usłyszysz to stukanie pchnij lewarek zmiany biegów na 3 bieg nie włączaj biegu tylko delikatnie pchnij i zobacz czy dzwieki cichną
    1 i 2 problem to może być słaby akumulator



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Wolf Zobacz post
    Od 3 problemu zrób tak na zimnym silniku po odpaleniu gdy usłyszysz to stukanie pchnij lewarek zmiany biegów na 3 bieg nie włączaj biegu tylko delikatnie pchnij i zobacz czy dzwieki cichną
    Jeśli ucichną.... to ten kłopot o którym pisałem ;-)

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmal Zobacz post
    Jeśli ucichną.... to ten kłopot o którym pisałem ;-)
    Pewnie tak aczkolwiek ja mam tak wystarczy ze delikatnie pchne lewarek na 3 i cisza taki urok tych przekładni.



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    ad1. włóż kluczyk, wyciągnij, włóż, odpal - tak jakbyś podwójnie grzał świece. Pojawi się kontrolka? Ja mam to samo i po podwójnym włożeniu kluczyka za każdym razem się nie pali. Jak włoże raz i odpale to kontrolka jest zawsze. Ładowania tak samo sprawne jak u ciebie. Byłem w autkach w Krk i Pan Marek mówił mi, że altek sprawny, więc nie mam pojęcia o co chodzi i chyba ciężko to rozwiązać. Dużo koleów z forum tak miało i wymiana altka też nic nie dała. Może to coś z kompem?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    nie wiem która z centralek mierzy napięcie (pewnie body - trzeba sprawdzić w eLearn), ale jeśli ktoś pod jej zasilanie podłączył jakiś dodatkowy odbiornik, np. alarm albo inne cudo to pomiar może być zakłócony. Ewentualnie do sprawdzenia połączenie masowe.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Może i ta centralka... bo masy obie czyscilem i wszystko powinno być z nimi ok. Możliwe, że coś jest nie tak z tymi pomairami bo mi czasem jeszcze wariuje od świec info - odpale, nie ma błędu, przejade 2-3km, zgasze na 5 min, zapalam i błąd świec (a swiece nowe, sprawne, kable sprawne, centralka sprawna), więc może to coś z całym kompem jest...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD
    Postów
    36

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje wszystkim za tak szybka pomoc

    Jezeli chodzi o ten blad aku/alt to faktycznie.. wlozylem kluczyk raz, wyjalem i wlozylem drugi i dopiero odpalilem i po BLEDZIE sladu nie ma! Potem zgasilem, odczekalem chwile, wlozylem i za pierwszym razem odpalilem i blad jest.. co to moze byc w takim razie i czy jest to powazna sprawa czy raczej zwykle zwariowanie komputera? Dodam, ze mam zainstalowanego Chip Boxa natomiast watpie zeby to mialo zwiazek akurat z takim pomiarem..

    Co do odpalenia na zimnym i przesuniecia 3 biegu do gory na luzie sprawdze jutro i dam znac czyli generalnie moze byc tak, ze to taki urok 159 niektorych a nie poczatek dwumasy? Objawy sa dokladnie jak je opisalem.. mam do czego porownywac bo wczesniej mialem saaba 93 z 1.9JTD 150km i tam byl wymieniany dwumas ale objawy byly widoczne - drganie w kabinie i na kierownicy, glosnie wchodzenie kazdego biegu, strzal przy gwaltownym odsprzeglaniu i glosne klepanie w silniku przy odsprzeglaniu wolnym i inna praca na docisnietym sprzegle a inna na puszczonym..

    Teraz pytanie czy jezeli to objaw dwumasy to chyba raczej sam poczatek i na najblizsze pare tys km nie ma sie czym przejmowac ?

    Jezeli chodzi o ten dziwny dzwiek przy wlaczonej klimie to sprawdze ile jest czynnika i od tego zaczne.. tyle, ze u mnie to chyba dopiero poczatek bo jest to bardzo ciche i nie zawsze natomiast ewidentnie przy dzialajacej klimie bo jak to slysze i wylacze klime to jest cichutko.. dodam, ze mrozi bardzo mocno..

    Pojawil sie

    5 PROBLEM

    otoz teraz jak wracalem do domu, wylaczylem nawiew i muzyke to moja uwage zwrocil taki dziwny dzwiek w srodku auta dochodzacy od prawej strony - tak jakby ktos pukal do drzwi - podnioslem maske i sie okazalo, ze jak dotknalem korek od wspomagania do czulem jakby plyn w niego "pukal" na tyle glosno, ze slychac to jak sie troche nachylilem.. pytanie co to moze byc!? Moze za malo plynu? Slyszalem, ze czesto wlasnie ten plyn sie wylewal..

    Jeszcze raz dzieki za pomoc!

Podobne wątki

  1. Pare problemow z moja 166
    Utworzone przez pawellike w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 20:16
  2. pare problemow z 147 1.5 ts 2001r
    Utworzone przez Danielek147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 17:47
  3. alfa plus gaz... pare pytan
    Utworzone przez w_szafie_spi w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 21:32
  4. kilka problemow sada i czujnik oleju pomocy alfa 155
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-12-2007, 11:14
  5. Alfa 75 pare pytań
    Utworzone przez ad_wi w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 18:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory