Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: Glinkowanie itd

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    147 Q2 1.9 jtdm
    Postów
    56

    Domyślnie Glinkowanie itd

    Witam zamierzam na dniach wywoskować moja 147 i mamy pytanie czy glinkowanie jest konieczne? Czy efekt będzie dużo lepszy i trwalszy ? Ile schodzi czasu na samym glinkowaniu?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar oleksy00
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Ostrzeszów, Poland
    Auto
    Giulietta QV 280HP/434Nm
    Postów
    272

    Domyślnie

    Nie jest koniecznie aczkolwiek przedłuża znacząco życie wosku, usuwa wszelkie zabrudzenia a auto wygląda po prostu ładniej. Taka polerka bez ścierania lakieru. Czas to ok 1-2h

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    W godzine glinkuję cała 147 ;-) Wydluza to zywotnosc wosku, ale tez dokladnie oczyszcza lakier. Wedlug mnie - niezbedne jesli nigdy tego nie robiles. Pamietaj by do poślizgu uzyc ciepłej wody w atomizerze, i dodać do niej dosłownie 2 krople szamponu(o neutralnym ph).

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jak jestem sceptykiem co do pewnych środków czy etapów przy pielęgnacji auta, jako wytwory marketingu i tworzenia potrzeb, tak glinowanie pozostawiam jako ważne jednak. Przede wszystkim ułatwia wszystko później, taka inwestycja w oszczędność czasu i sił na przyszłość. Wosk się łatwiej nakłada, łatwiej dociera, dużej leży - a wydłużając trwałość wosku (bo nakładasz go na lakier bezpośrednio a nie na lakier przez bród. No , bardziej bezpośrednio bo puryści jeszcze cleaner, IPA itd. dodadzą na pewno... ) . Więc przez to że przedłużasz trwałość wosku, to rzadziej go nakładasz . Więc oszczędzasz czas, dłuższy niż glinkowanie zajmie. Raz w roku zupełnie wystarczy tak rozsądnie.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    149

    Domyślnie

    Do poślizgu można uzyć również wody destylowanej lub jakiegoś quikc detaliera

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To chyba od glinki zależy , pamiętam że meguiars biała nie chciała na samej wodzie "pracować".

    Ale np. biała Bilt Hamber - doskonale na samej kranówce się sprawdza, bez zadnych kropelek szampnu czy niczego.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    149

    Domyślnie

    Ja używałem tej z Shiny garage i destylowana wystarczyła

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Ta z SG to jest (a przynajmniej była jeszcze rok temu) przepakowana glinka z Aliexpress, nawet w ładnej folijce z chińskimi znaczkami. U mnie zostawiła trochę hologramów w paru miejscach, więc jak to w chińskich produktach rozrzut jakościowy może być ogromny - jedna będzie mega delikatna, druga narobi bałaganu, zależy jak się trafi. Na początek bym polecał żółtą valetpro, Bilt Hamber, biała Liquid Elements, itp.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    149

    Domyślnie

    O kurcze nie wiedziałem nawet o takim myku. Najwyraźniej trafiła mi się lepsza sztuka

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    Glinka z SHiny nie nadaje sie do niczego. Najlepszym rozwiązaniem jest ValetPro żółta. Qd jako poslizg do glinki...? Ja widzialem plyny gotowe jako poslizgi, albo po prostu pare kropli szamponu o neutralnym ph do wody dodac, wymieszać i atomizerem na lakier prysnąć. Warto pamiętać by glinka miała poślizg, a nie pływała po lakierze...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory