Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Czyszczenie plastiku chromowanego

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kuba 147
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    SY Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 2008 1,9 JTDM MOD, EGR OFF 160KM, 328,0Nm
    Postów
    24

    Domyślnie Czyszczenie plastiku chromowanego

    Witam i przepraszam z góry jeśli był już temat.

    Jak w temacie czy ktoś może polecić jakiś dobry ogólnodostępny specyfik do czyszczenia takich powierzchni. Chodzi mi o przedni grill mojej 147 bo po sezonie zimowym wygląda to źle, jakby jakiś kamień czy coś a'la zielony nalot. Zastanawiam się czy można to ładnie wyczyścić czy pozostanie kupno nowego kompletu na przód. Jeśli ktoś z Was się z tym 'bawił' to proszę o podpowiedź.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Taki nalot to prawdopodobnie efekt utleniania się miedzi. Plastiki są najpierw pokrywane cienką warstwą miedzi a potem dopiero chromowane. Dlatego trzeba je dokładnie myć nawet pod żebrami i wycierać. Teraz możesz ten nalot usunąć pastą do chromu lub zwykłą lekko ścierną pastą. Nie rób tego żadną aktywną pianą itp, bo właśnie one robią najwięcej szkody aluminium i innym metalom.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm BMW 535d F10
    Postów
    58

    Domyślnie

    Ja mogę polecić do tego Mothers Mag & Aluminum Polish.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    brak
    Postów
    20

    Domyślnie

    U naszych klientów często jest używany do polerowania K2 Aluchrom czyszczą tym wszystkie elementy z aluminium lub chromu i nie słyszałem narzekania że coś nie doczyszczone itd. ogólnie są zadowoleni no i cena przystępna

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    Produkty K2 to nie są kosmetyki do aut tylko do ciągników- a i tam bałbym się tego użyć.
    Polecam ci Autosol m1 cleaning polish. Używam też do grila w 147 i jest bardzo fajny. Dodatkowo zabezpiecza w jakiś sposób czyszczone powierzchnie.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kicaj
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 jtd 8v
    Postów
    269

    Domyślnie

    Do "plastikowych" chromow są specjalne pasty. Ma je w ofercie np autosol czy mothers. W porownaniu do np mag&alu polish maja delikatniejsza gradacje.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    brak
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał czosnek1802 Zobacz post
    Produkty K2 to nie są kosmetyki do aut tylko do ciągników- a i tam bałbym się tego użyć.
    Polecam ci Autosol m1 cleaning polish. Używam też do grila w 147 i jest bardzo fajny. Dodatkowo zabezpiecza w jakiś sposób czyszczone powierzchnie.
    W przypadku statystycznego Kowalskiego który chce sobie wyczyścić auto pod blokiem to CENA gra główną rolę i tutaj jest korzystne połączenie ceny z jakością.
    Sprawdzę sobie jak kupię czy polecany produkt jest tak doskonały jak piszesz bo trudno uwierzyć w jego rewelacyjne właściwości ale mogę się mylić.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał TukanTychy Zobacz post
    W przypadku statystycznego Kowalskiego który chce sobie wyczyścić auto pod blokiem to CENA gra główną rolę i tutaj jest korzystne połączenie ceny z jakością.
    Sprawdzę sobie jak kupię czy polecany produkt jest tak doskonały jak piszesz bo trudno uwierzyć w jego rewelacyjne właściwości ale mogę się mylić.
    Weź pod uwage fakt, że produkt typu K2 do polerowania to przecietna pasta w tubce do spolerowania starego lakieru. Jest dość agresywna. Złe użytkowanie może więcej szkód narobić niż to wszystko warte. A znowu baardzo zaniedbany lakier będzie trudniej spolerowac tą pastą, tzn, może i by dało radę, ale jest ona mniej wydajna. A po co się męczyć jak sa lepsze...

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    brak
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Weź pod uwage fakt, że produkt typu K2 do polerowania to przecietna pasta w tubce do spolerowania starego lakieru. Jest dość agresywna. Złe użytkowanie może więcej szkód narobić niż to wszystko warte. A znowu baardzo zaniedbany lakier będzie trudniej spolerowac tą pastą, tzn, może i by dało radę, ale jest ona mniej wydajna. A po co się męczyć jak sa lepsze...
    Oczywiście zgadzam się z tobą w temacie polerowania lakieru są lepsze pasty a nawet linie past do całościowego odnowienia lakieru np. korki z 3M, Bollem też da radę (zacząć B100 poprzez B200 i skończyć B 300) ale tutaj pisaliśmy o paście K2 Aluchrom do czyszczenia aluminium i chromu a od klientów którzy kupują i czyszczą tą pastą też plastikowe chromy nie słyszałem niezadowolenia. Oczywiście nie mówimy tu o agresywnym czyszczeniu polerką ale raczej ręcznym czyszczeniu.

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał TukanTychy Zobacz post
    Oczywiście zgadzam się z tobą w temacie polerowania lakieru są lepsze pasty a nawet linie past do całościowego odnowienia lakieru np. korki z 3M, Bollem też da radę (zacząć B100 poprzez B200 i skończyć B 300) ale tutaj pisaliśmy o paście K2 Aluchrom do czyszczenia aluminium i chromu a od klientów którzy kupują i czyszczą tą pastą też plastikowe chromy nie słyszałem niezadowolenia. Oczywiście nie mówimy tu o agresywnym czyszczeniu polerką ale raczej ręcznym czyszczeniu.
    do chromu wystarczy w zupełności. Użytkuję z Meguiarsa do chromu oraz mam K2. Różnicy poza zapachem nie widze... K2 bardziej gęsta. Żeby nie było akurat na aucie teściów, które jest orurowane.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 05-03-2024, 21:07
  2. spawanie plastiku na chlodnicy
    Utworzone przez babus11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-06-2017, 12:27
  3. Rdza na plastiku?!
    Utworzone przez Texas w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 14:13
  4. Chromowanie plastiku
    Utworzone przez Bajon w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 11:58
  5. [146] Kawałek plastiku z kierownicy
    Utworzone przez mbos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 09:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory