Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Pokrywa/osłona silnika 2.4jtd 2001

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie Pokrywa/osłona silnika 2.4jtd 2001

    Hej mam problem który mnie denerwuje na maksa...

    Mam alfe 2,4 jtd 136km 2001 silnik z zewnatrz wyglada jak totalny stary przedlift z tą różnicą że pokrywa zaworów jest czarna a nie srebrna ale jest też stary egr z tym przewodem w otulinie . Silnik wygląda jak miks tych z zdjeć poniżej


    https://www.google.pl/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8

    https://www.google.pl/search?q=alfa+...B7_PCusDKoM%3A

    Chce od jakiegoś czasu kupić do niego pokrywe i kurde kupiłem tę starą kwadratową:

    https://www.google.pl/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8

    Oczywiscie totalnie nie pasowała otwory na śruby i wlew oleju wypadały zupełnie inaczej, Kupiłem wiec te troche nowszą:
    https://www.google.pl/search?q=alfa+...FzN3Nk__RlM%3A

    I niby wszystko git ale jeden otwór prawy górny zupełnie się nie pokrywa i ten przewód w otulinie do egr też tam srednio pasuje.... I ja już sam nie wiem czy tam była jakas kosmiczna przeróbka itp czy co?

    O ile mam zaslepionego EGR i ten przewód moge wywalić lub zmienic na jakis wysokotemperaturowy silikon i wtedy sie tam zmiesci to ten jeden otwór montażowy choc nie przeszkadza pusty wygląda jakos z dupy

    Ktos ma jakis pomysł czemu zadna z pokryw nie pasuje? Ja zaczynam podejżewać jakies druciarstwo poprzedniego właściciela bo własnie ostatnio się też okazało że napinacz paska klinowego mam dospawany do bloku silnika bo jakis Michał Anioł mechaniki samochodowej uwalił srubę i sobie poradził migomatem...

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar swap126p
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Mam ten sam silnik 2,4 JTD 136 km 2000 rok i mam ta stara kwadratową. Więc musi Ci pasować. Chyba że tak jak mówisz ktoś chciał dopasować z innego silnika dlatego nie pasuje.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Właśnie zupełnie nie pasuje..... otwor wlewu oleju wypada inaczej... do tego ja mam pokrywe zaworów z odmą na którą jest wycięcie w tej nowszej osłonie a do tego mam ten stary EGR z grzybkiem... I cos mi sie wydaje że ktoś własne ten zasrany egr podmienił na starszy albo cos bo nie zgadza sie własnie otówór w miejscu gdzie w nowszym 2,4 jest egr i nie pasują pod pokrywe te przewody (w otulini i ten mały wężyk do grzybka) Spróbuje dzis pstryknąć fotke i podrzuce

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar swap126p
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Hmm... no to ktoś robił jeden silnik z 2 albo miał takie części tylko. U mnie tak to wygląda.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160411_171542.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	113.5 KB
ID:	197213

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    No własnie u mnie jest cos dziwnego wyglada to tak po montażu osłony Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160411_007.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	78.5 KB
ID:	197247

    Z tą osłoną pasują 3 otwory montazowe 2 lewe góra i dół oraz prawy dół. Nie pasuje prawa góra Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160411_009.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	99.3 KB
ID:	197248 otwór wypada totalnie inaczej

    No i osłona opiera się na przewodzie egr tym w otulinie... Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160411_008.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	81.1 KB
ID:	197249 wężyk od egr tez nie bangla tam gdzie powinien ale jest na tyle elastyczny i długi ze jakos go tam upchnąłem

    No mnie to wyglada na rzeźbę... obstawiam że ktos wczesniej wymienił pokrywe zaworów na nowsza bo to był główny konflik z taką osłoną jak ty masz że wlew wypadał zupełnie inaczej nawet jak wpasowałem ją w 2 sruby...

    No nic tak czy inaczej olewam to nie chce juz wydawac kolejnych 50 zł na kolejna osłone. Egr mamzaslepiony przy zaworze więc uwalę tę rurkę w otulinie bo itak koszmarnie wyglada i zaminie ją na wysokotemepraturowy przewód silikonowy o tym samym fi i wszystko się zmieści

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    A tak przy okazji, to ten niebieski wężyk do overboosta nie powinien iść czasem przy chłodnicy i dopiero z powrotem do gruszki na turbinie? W 136km nie było, czy rzeźba?
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Nie tu akurat wszystko sie zgadza.... wezyk idzie od overboosta do tego egr tak jak tu:

    http://www.forum.alfaholicy.org/zala...0210_13111.jpg

    Byłem wczoraj u znajomego co pracował w serwisie fiata i alfy przez kilka lat... Obejżał i mówi że jak na jego oko ktoś wywalił ten nowszy egr na i wymienił na starszego typu bo kolektor wydechowy teżwygląda jakby go zmieniali... ale też mówił żew 2000/2001 mogło tak byc jak u mnie jest i tyle

Podobne wątki

  1. Pokrywa/ Osłona silnika 1.9 JTD- różnice
    Utworzone przez R156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 19:46
  2. Osłona - Pokrywa górna silnika jtd - 2 rodzaje
    Utworzone przez zieloo007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 19:19
  3. [MiTo] poluzowana osłona (pokrywa) silnika
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 11:45
  4. Pokrywa zaworów i pokrywa (dekiel) silnika.
    Utworzone przez tomito w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory