Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Potrafi ktos zamontowac Indiglo ?

  1. #1
    bodziak_spiz
    Gość

    Domyślnie Potrafi ktos zamontowac Indiglo ?

    Witam , wszystkich
    Potrafi ktoś zamontowac takie zegary ? ) Nie chce sam probvowac bo cos pojdzie nie tak i bedzie wiecej problemu z tego niz korzysci dlatego wole zeby zrobil to ktos kto sie zna na tym HELP

    Jestem z Katowic

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    takie zegary wygladaja naprawde ladnie ale wg mnie w japonczykach w Alfie wystarza białe z czerwonym podświetlaniem przewaznie po zmontowaniu calosci licznik zaczyna oszukiwac o jakies 5-10km/h poniewaz zostaje ciut przesunieta /zle zalozona wskazowka :/ ogolnie rzecz biorac w wymianie tego nie ma zadnej wielkiej filozofi
    po 1 wyjac cały panel z licznikami
    po 2 zdjac delikatnie wskazowki by nie połamać
    po 3 (pewnie przykrecane) odkrecic liczniki z obudowy
    po 4 zaloznyc nowe tarcze i skrecic do kupy
    poszukaj dobrze na forum gdzie na pewno bedzie opisane jak je zdemontowac
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 06-05-2009 o 00:16
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ale Ty chcesz dodatkowe zegary ( na słupku np ) czy obr. i prędkościomierz w indiglo zrobić ?

  4. #4
    bodziak_spiz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    ale Ty chcesz dodatkowe zegary ( na słupku np ) czy obr. i prędkościomierz w indiglo zrobić ?
    Nie , nie w slupku tylko normalnie , predkosciomierz , obrotomierz no i w komplecie sa rowniez od: zegarka , temp. oleju i wskaznika paliwa.

    Dlatego jednak wolabym zeby to wszystko wymieniala mi osoba ktora juz cos o tym wie.... I uwazam ze co prawda do japonczykow pasuja indiglo ale tam sa takie na maxa podwietlane te tarcze a tu tak delikatnie ... ( patrz ponizej )

    MoMan INDIGLO Alfa Romeo 156 (628387933) - Aukcje internetowe Allegro

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Question

    Cytat Napisał bodziak_spiz Zobacz post
    Nie , nie w slupku tylko normalnie , predkosciomierz , obrotomierz no i w komplecie sa rowniez od: zegarka , temp. oleju i wskaznika paliwa.

    Dlatego jednak wolabym zeby to wszystko wymieniala mi osoba ktora juz cos o tym wie.... I uwazam ze co prawda do japonczykow pasuja indiglo ale tam sa takie na maxa podwietlane te tarcze a tu tak delikatnie ... ( patrz ponizej )

    MoMan INDIGLO Alfa Romeo 156 (628387933) - Aukcje internetowe Allegro
    Moje pytanie ,a wskazówki są tez jakoś podświetlane ,bo jakoś się gubią na tych zegarach

  6. #6
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Poczytaj w tym wątku:

    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...u_indiglo.html

    Poza tym popytaj w dzile tuning, Robak chyba się bawił w takie bajery, powinien wiedziec co i jak.

    Ja bym raczej z tym nie kombinował, ale kwestia gustu

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  7. #7
    bodziak_spiz
    Gość

    Domyślnie

    Powiem Ci na tych zdjeciach sie gubia bo sa białe ale jak pewnie widziales w Alfie u nas swieca na pomaranczowo a jesli bedziesz uwazal ze za slabo ja widac to zawsze mozesz pomalowac farba fluoresencyjna pomaranczowa wtedy wyglada to lepiej... Patrze na Twoj avart i sie zastanawiam czy to Twoje cacko ;>

  8. #8
    bodziak_spiz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfamaniak156 Zobacz post
    Poczytaj w tym wątku:

    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...u_indiglo.html

    Poza tym popytaj w dzile tuning, Robak chyba się bawił w takie bajery, powinien wiedziec co i jak.

    Ja bym raczej z tym nie kombinował, ale kwestia gustu

    Pozdrawiam
    No pisalem do Robaka ale nic nie odpisal ;/

  9. #9
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodziak_spiz Zobacz post
    No pisalem do Robaka ale nic nie odpisal ;/
    Niestety nigdy czegoś takiego nie montowałem choć z tego co można wyczytać zakładasz na seryjne tarcze (indiglo0,5mm) dodatkowo trzeba kupić wtyczki ,inwerter który jest nie zbędny aby tarcze świeciły (zmienia napięcie z 12v na 100v 500H) no i wówczas możesz sie już podpiąć np. gdy zapalisz światła tarcze również sie zapalą jak seryjnie ,tzreba by jeszcze naciąc obudowę po założniu tarcz aby wtyczki wyszły z boku(widać na foto po lewej takie końcówki) i po schowaniu zegarów w deske nie było ich widać ale tak jak mówie nidgy tego nie robiłem polecam poprostu zadzwonić do kolesia i zapytać co i jak

    Pozdrawiam
    [*]


  10. #10
    bodziak_spiz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał robak#21 Zobacz post
    Niestety nigdy czegoś takiego nie montowałem choć z tego co można wyczytać zakładasz na seryjne tarcze (indiglo0,5mm) dodatkowo trzeba kupić wtyczki ,inwerter który jest nie zbędny aby tarcze świeciły (zmienia napięcie z 12v na 100v 500H) no i wówczas możesz sie już podpiąć np. gdy zapalisz światła tarcze również sie zapalą jak seryjnie ,tzreba by jeszcze naciąc obudowę po założniu tarcz aby wtyczki wyszły z boku(widać na foto po lewej takie końcówki) i po schowaniu zegarów w deske nie było ich widać ale tak jak mówie nidgy tego nie robiłem polecam poprostu zadzwonić do kolesia i zapytać co i jak

    Pozdrawiam
    Tak Robak masz racje ... trzeba lekko naciac tzn. gdy montowalem to w poprzednim samochodzie z pomoca twardego pilnika dalo sie bezproblemowo a inwerter jest niezbedny i tu tez sie zgodze... Jednak ja sam osobiscie boję sie rozbierac alfe... jezdzilem Honda Civic i tam mozna bylo sie bawic teraz gdy wszystkie pieniadze wladowalem samochod bylo by troche szkoda cos zniszczyc dlatego tez potrzebuje pomocy...

Podobne wątki

  1. Czy ktos potrafi skomponowac muzyke? Prosba o pomoc.
    Utworzone przez bartstep w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 13:42
  2. Tarcze indiglo z GT 2005 do GT 2004
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 09:43
  3. [145] wskaźniki typu indiglo
    Utworzone przez loco145 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 21:53
  4. Co myslicie o zegarach indiglo do 156???
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 21:20
  5. Pomocy <indiglo>
    Utworzone przez Grendi w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 19:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory