Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Dławi się i kontrolka Motor System Failure

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Czarna
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6TS 16v , +gaz
    Postów
    32

    Domyślnie Dławi się i kontrolka Motor System Failure

    Panowie pomóżcie, bo zaczynam mieć dosyć tego auta !

    AR 147 1.6TS ( 120KM) i GAZ !

    Nie dalej jak 2tyg rozkraczyłam się na skrzyżowaniu, bo padł czujnik położenia wału korbowego - Naprawione i hula.

    Niestety od 2dni zaczęło mi szarpać autem. Nie ważne czy zimny czy nie.
    Z chłopakiem pomyśleliśmy, że to może świece, choć wymienione były 12tys km temu ?! Co prawda na zamienniki z NGK, ale na gaz to chyba więcej nie potrzeba, a niestety na platynowe mnie nie stać póki co !
    Dzisiaj rano wyjechałam do pracy i dodatkowo zaświecila się kontrolka MOTOR SYSTEM FAILURE
    Jechać się dało, auto nie zgasło, ale dla bezpieczeństwa wróciłam do domu, bo miałam jechać 30km autostradą.....

    Co to może być ?

    Dodam że miałam ze swojej winy stłuczkę i jeszcze nie założyłam nowego nadkola.... czy jest możliwość że jakiś syf naleciał przez tego brak ?!
    Nie wiem już co robić.
    Strach tym autem już gdziekolwiek się poruszać

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Co to znaczy, że zaczęło szarpać autem? Napisz więcej szczegółów kiedy szarpanie występuje, czy podczas jazdy czy na postoju
    A jeżeli chodzi o świece to NGK są właśnie dedykowane do tego modelu
    Kontrolka MCSF-trzeba podłączyć pod kompa i zobaczyć jaki błąd/błędy pokazuje.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Czarna
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6TS 16v , +gaz
    Postów
    32

    Domyślnie

    Kolego udało mi się dostać namiar i był podłączony do kompa,ale okazało się że dwie cewki już popękane i to było powodem

    Jak się odpaliło zimnego to nierówno chodziło, a później przy jeżdzie to praktycznie non stop nie chciała się wkręcić i dławiło.

    Pytałam o to, bo cewki również były wymieniane w listopadzie, ale na uzywki, bo w hurtowniach nie mają samych cewek tylko cały ten panel - jakos sobie trzeba było radzić.

    Czyli te NGK są okej tak ? A słyszałam też, że można dać świece Champion.... które Twoim zdaniem są lepsze - tak na przyszłość

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarna Zobacz post
    Czyli te NGK są okej tak ? A słyszałam też, że można dać świece Champion.... które Twoim zdaniem są lepsze - tak na przyszłość
    Oczywiście, że ok Wg mnie powinno się kupować wg tego co podaje producent a więc NGK.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar maniek015
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi 12' Active
    Postów
    1,334

    Domyślnie

    Czyli generalnie cewki dały dupy?
    W benzynie problemów z dławieniem może powodować prócz tego wiele innych pierdółek, jak choćby walnięta przepływka.

    P.S - jakbyś chciała sprzedać tą 147 to daj znać, chętnie skupię dla narzeczonej
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 16V 99' - była
    Alfa Romeo 156 SW Distinctive 1.9 JTD 16V 04' powered by @sdero [conmir.pl] 185KM 370NM - była

    Alfa Romeo GTV Lusso 3.0 V6 24V 98' - była
    Alfa Romeo 156 SW SportPack 3 2.4 JTD 10V 01' powered by @sdero [conmir.pl] 200KM 400NM -była
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 24V 02' Distinctive - była
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi Active 12' - jest


    Alfa Romeo 156 3.0 V6 24V 05' Distinctive - jest


    Pomyślcie o niej jak o Angelinie Jolie. Słyszeliście, że jest szalona, że jada tylko klej do tapet, ale chciałoby się, prawda?

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar ayrekp
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS 105 kM 2001
    Postów
    196

    Domyślnie

    Kolega pisze ze jak NGK to takie jak mają być i jak instrukcja pisze, tak pisze że NGK ale platynowe model NGK BKR6EKPA (środkowe) NGK PMR7A (boczne) koszt ponad 420 zł i dopóki dopóty nie kupisz takich to będą Ci cewki padać, niestety alfa lubi chodzić na ty co jest dedykowane do niej a nie na zamiennikach i kombinacjach.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał ayrekp Zobacz post
    Kolega pisze ze jak NGK to takie jak mają być i jak instrukcja pisze, tak pisze że NGK ale platynowe model NGK BKR6EKPA (środkowe) NGK PMR7A (boczne) koszt ponad 420 zł i dopóki dopóty nie kupisz takich to będą Ci cewki padać, niestety alfa lubi chodzić na ty co jest dedykowane do niej a nie na zamiennikach i kombinacjach.
    Tak kolego, masz rację, mój błąd bo nie zwróciłem uwagi, że koleżanka ma wersję 120KM. Ja mam 105KM i tam nie trzeba platynowych
    Tak więc Czarna następnym razem musisz takie dokładnie świece kupić

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 22:00
  2. Motor Control System Failure [1.8TS]
    Utworzone przez trojan6 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 20:36
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 16:35
  4. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06
  5. GTA motor system failure
    Utworzone przez sołtys w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 21:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory