Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Bella 146 i moje pytania

  1. #1
    kazikx
    Gość

    Domyślnie Bella 146 i moje pytania

    Mój niedawny nabytek - 146 - nie znalazł uznania na forum "Nasze Belle". Pal licho (!), ale nie otrzymałem również odpowiedzi na pytanie o renowację chromowanych plastików.

    Dlatego raz jeszcze zamieszczam całość opisu w tym miejscu, u swoich, w tym małym, spokojnym kąciku
    :

    Niedawno w rodzinie mieliśmy awarie – w tym jedną śmiertelną – dwu AR, 156 i GT

    (Na marginiesie, GT jest piękna, ale wolę pochwalić się ocaloną od zapomnienia 146).
    W związku z tym pojawiła się konieczność szybkiego zakupu jednego auta.
    Szukałem i znalazłem, oczywiście AR, a dokładnie 146 z 2000 roku.
    Bellę nabyłem od pasjonata, który zresztą efemerycznie pojawił się na naszym forum.
    Sprzedający twierdził, że odstępuje mi 146 w najlepszym stanie (co przełożyło się na cenę auta), w jakim można znaleźć w Polsce. Opinia prawdopodobnie przesadzona, co nie zmienia faktu, iż auto jest w bardzo dobrej kondycji, a biorąc pod uwagę wiek – znakomitej wręcz.
    Chwała też poprzedniemu właścicielowi, który rozpoczął dzieło doprowadzenia auta do perfekcyjnego stanu. Zamierzam dokończyć.

    Silnik: 1.4 Twin Spark 103KM
    Tłumik końcowy Ulter
    Wyposażenie dodatkowe: Sportpack (spoiler, progi, fotele, skórzana kierownica, gałka zmiany biegów)
    Wyposażenie standardowe: ABS, centralny zamek, immobilizer, 2x Airbag, halogeny przód, reflektory soczewkowe, elektryczne szyby przód
    Przebieg niecałe 108 tyś km

    ZROBIŁEM:
    -ramki klubowe
    -wymiana lusterek zewnętrznych na srebrne
    -czyszczenie felg, odmalowanie zacisków i dodanie napisu „Alfa Romeo”
    -flagi Włoch nad kierunkowskazami i na tylnym zderzaku
    -znaczek Polski Walczącej na tylnym zderzaku
    - nowe logo na masce i z tyłu Alfa Romeo
    - wewnątrz wymiana kilku plastików

    Kilka zdjęć:












    ZROBIĘ:
    - poprawki lakiernicze w dwu miejscach (schodzi lekko klar)
    - konserwacja podłogi
    - regeneracja (albo zakup) gałki zmiany biegów – jest lekko wytarta od góry
    - regeneracja (albo zakup) chromowanej obudowy do kratek nawiewu, bo te w mojej Belli nie wyglądają idealnie.

    Tu moje pierwsze pytanie (kolejne będą w trakcie) do Was: co z tym fantem zrobić? Szukać nowych, w idealnym stanie (czy takie są, bo zdaje mi się, że ten chrom jest raczej nietrwały?) Chodzi mi dokładnie o tę chromowaną obudowę:





  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Znaczek Polski Walczącej na Alfie???To jak dla mnie przeginka. Trochę lat po wojnie już
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kezsats
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR GT 3,2 V6 Q2
    Postów
    278

    Domyślnie

    Witam.
    Ładna sztuka, trochę mało kucyków...

  4. #4
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kezsats Zobacz post
    Witam.
    Ładna sztuka, trochę mało kucyków...
    Tak się złożyło, że mało. Do stania w korkach krakowskich wystarczy.
    A zawsze mogę przesiąść się na GT i nadrobić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Znaczek Polski Walczącej na Alfie???To jak dla mnie przeginka. Trochę lat po wojnie już
    Polska Walcząca ma sporo wspólnego z Italią - ojczyzną Alfy.
    Np. Adam Mickiewicz utworzył Legion Polski w Rzymie w 1848 roku itd.

    Dla mnie to symbol młodzieńczego buntu, nadziei, wierności idei.
    Symbol uniwersalny i aktualny, mimo iż wywodzi się z konkretnego czasu i miejsca.
    Ostatnio edytowane przez kazikx ; 14-05-2016 o 22:36

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kezsats
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR GT 3,2 V6 Q2
    Postów
    278

    Domyślnie

    kazikx napisał. Tu moje pierwsze pytanie (kolejne będą w trakcie) do Was: co z tym fantem zrobić? Szukać nowych, w idealnym stanie (czy takie są, bo zdaje mi się, że ten chrom jest raczej nietrwały?) Chodzi mi dokładnie o tę chromowaną obudowę:

    Szukać oryginalnych i czym zabezpieczyć przed ścieraniem. Ja, szukam w miarę przyzwoitej karoserii choć wiem że będzie trudno. Mam dobrą skórzaną tapicerkę, silnik bez zarzutu i cała mechanika.

  6. #6
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    kezsats, dziękuję za odpowiedź. Poszukam więc.

    Jak natknę się kiedy na karoserię w dobrym stanie, to dam Ci znać. Ostatnio widziałem zdekompletowaną 146 na szrocie w Wieliczce (gdzie złomowałem z bólem moją 156). Sama karoseria 146 w kolorze czerwonym, ale nie zwróciłem uwagi na stan. Możesz do nich tyrknąć i zapytać: www.szrotwieliczka.pl

    Widzę, że masz bogatą wersję 146. Masz ją może w dziale "Nasze Belle"? Chętnie bym luknął

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post




    Symbol uniwersalny i aktualny, mimo iż wywodzi się z konkretnego czasu i miejsca.
    Dlatego to żenada i robienie z prawdziwego symbolu śmiesznego znaczka.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #8
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Dlatego to żenada i robienie z prawdziwego symbolu śmiesznego znaczka.
    Nie zgodzę się z Tobą.

    Przecież to samo możesz napisać o fladze polskiej.
    Czy zamieszczenie jej na aucie, wieszanie na domu, nie jest czynieniem jej "śmiesznym znaczkiem"? Dla mnie nie jest.

    Nawet jeśli jest to kwestia mody, hipsterstwa itp., to i tak uważam za dobre, że symbole patriotyczne i etyczne wchodzą w świat popkultury.

    Problem jest wtedy, gdy np. Kuba Wojewódzki tapla "prawdziwy symbol" w g#$%^.

  9. #9
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Odebrałem dzisiaj moją 146 od lakiernika po poprawkach. Miały być w 2 miejscach (schodzący klar), były w 3.

    Teraz już nie wstyd pokazać się gdzieś na spocie.
    Aczkolwiek z tym jeszcze poczekam - aż doprowadzę ją do super stanu.

    Umówiłem się też wstępnie z blacharzem na konserwację podłogi w wakacje.
    Na razie wrócę do wnętrza i zajmę się regeneracją chromów (bo ciężko znaleźć, ale jeszcze poszukam) i gałki.

  10. #10
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    robienie z prawdziwego symbolu śmiesznego znaczka.
    Lesio, chociaż nie masz racji, to jednak przemyślałem rzecz i ściągnę symbol PW.
    Ze względu na tych, dla których "prawdziwy symbol" ma zostać prawdziwym symbolem.
    Jeszcze inna sprawa, że jest to znak zastrzeżony. Nie wiadomo zresztą po co, bo między profanacją, a promowaniem patriotyzmu, jest cienka granica.
    Mi nie przeszkadza taka hipsterka patriotyczna. Lepiej, żeby ludzie, choćby ze względu na modę nosili na koszulkach i przylepiali na auta takie symbole, niż np. CheGuevary, czy Lenina (znad pianina).
    Jestem zresztą takim nieagresywnym patriotą. Po prostu kocham na dobre i złe kraj, w którym się urodziłem i wychowałem. Bez kompleksów i poczucia wyższości.

    Zmieniając temat, chciałbym zapytać Was jeszcze o dystanse. Nie myślałem wcześniej o nich (w GT w ogóle nie chciałbym zakładać), ale w 146 chyba będą pasować? Jeśli tak, to jakie? Felgi mam oryginalne 15-stki z 2000 roku.

Podobne wątki

  1. Moje 156 2.0 TS
    Utworzone przez Remas w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 13:48
  2. Guziki kierownicy, OBD2, kluczyk - czyli moje pytania.
    Utworzone przez 0les w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 10:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory