Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: wysprzęglik? pompa?

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v twin spark
    Postów
    154

    Domyślnie wysprzęglik? pompa?

    Panowie mam pytanie i potrzebuję Waszej pomocy.
    A więc tak...
    miałem objawy świszczenia na zimnym silniku w momencie gdy miałem wciśnięte sprzęgło i dodawałem gazu wtedy to było bardzo słyszalne...
    i wczoraj jadąc drogą nagle nie mogłem wbić żadnego biegu, do pierdo gdy zgasiłem auto i ponownie zapaliłem wszystko powiedzmy było ok, ale nie mogę z tym dalej jeździć...
    Stąd moje pytanie. Czy to będzie wysprzęglik ? pompa sprzęgła?
    I jaki wysprzęglik występuje w 1.6 TS, centralny tzn z łożyskiem razem?
    Dziękuje z góry za wszelkie odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Jak chodzi pedał sprzęgła? Wpada w podłogę czy da się go pompować? Jeśli tylko zgasiłeś i zapaliłeś auto i to trochę pomogło to raczej nie pompa sprzęgła

    Wyryte rantem felgi

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v twin spark
    Postów
    154

    Domyślnie

    pedał nie wpada działa normalnie.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    To w takim razie na pewno nie pompa

    Wyryte rantem felgi

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    w 1.6 jest wysprzęglik centralny z łożyskiem (wymiana po zrzuceniu skrzyni)..

    Natomiast tak naprawdę ciężko wydać jednoznacznie odpowiedź na Twoje pytanie dopóki coś defacto nie padnie.. Przerabiałem temat u siebie.. Sprzęgło w podłodze (podczas jazdy w korku) werdykt pompa sprzęgła.. Po wymianie problem ustąpił jednak na krótko.. prawdopodobnie pomogło samo odpowietrzenie po wymianie pompy.. Następny werdykt wymiana wysprzęglika.. poprawa ale na jakiś czas.. okazało się że może i pompa i wysprzęglik były padnięte ale głównym problemem się okazał tłumik drgań czyli przewód między wysprzęglikiem a pompą na metalowej części miał mikro otwory którymi płyn w trudnej sytuacji (korek) zaczynał pocić się i układ się zapowietrzał a sprzęgło stawało.. Także koniec końców mam nową pompę, wysprzęglik i na koniec tłumik drgań i wszystko hula

    Innym problemem może być jeszcze sam płyn.. pamiętaj że płyn który zalewasz do pompy hamulcowej jest jednocześnie płynem który idzie na sprzęgło.. więc jeśli postanowiłeś zalać jakiś lipny DOT4 albo sportowy DOT5.1 lub RBF to on też musi spełniać konkretne normy żeby sprzęgło mogło na nim chodzić.. Przykładem tutaj może być RBF660 który u siebie zalewałem i sprzęgło słabło a podczas zmieniania płynu i odpowietrzania, stary płyn był czarnego koloru bo RBF660 jest płynem jednorazowym "na jeden wyścig" i po dłuższym użytkowaniu zaczyna rozpuszczać gumowe elementy wewnętrzne pompy, wysprzęglika.. Ja coś jakiś czas odpowietrzałem problem znikał aż do momentu jak wysprzęglik puścił płyn na ulice.. Wtedy zrobiłem w serwisie porównanie DOT5.1, DOT4, RBF600 i RBF660.. DOT4 wiadomo seria.. DOT5.1 lekko powyżej serii mile widziane przewody w stalowym oplocie, RBF660 na tor z przewodami w stalowym oplocie, zmieniać co wyścig.. RBF600 parametry jak DOT4 ale dużo wyższa temperatura wrzenia, wymaga przewodów w stalowym oplocie i działa ze sprzęgłem hydraulicznym.. i docelowo taki płyn zalałem RBF600.. hamulce hulają i od tamtej pory sprzęgło też
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

Podobne wątki

  1. Pompa czy wysprzęglik?
    Utworzone przez BB85 w dziale 147
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 17:42
  2. Pompa sprzęgła czy wysprzęglik
    Utworzone przez lukis w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 13:29
  3. [164] Problem ze sterowaniem sprzęgła - wysprzęglik / pompa ?
    Utworzone przez lupo7 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 21:20
  4. [156] wysprzęglik czy pompa??
    Utworzone przez LUKI83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 08:01
  5. pompa sprzęgła czy wysprzęglik?
    Utworzone przez Malita w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-07-2009, 08:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory