Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Jak długo sprzedawaliście swoją Alfę?

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    U mnie każda AR sprzedawała się max tydzień, a pierwszy oglądających odjeżdżał z nią do domu Trupy stoją miesiącami, niestety..
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    156 2.5 berlina manual/ 156 2.5 Q-system berlina/ 166 3.0 automat/ 156 JTD SW
    Postów
    100

    Domyślnie

    Nie ma reguły. Nie zgodzę się, że trupy stoją po pół roku.
    Sprzedawałem 166 z miesiąc temu 3.0 czarna - porobiony wydech, blacha, lakier, wydech, felgi. 2-3 telefony w ciągu 2 miesięcy i pierwszy który był na oględzinach po kilku minutach kupił.
    Teraz sprzedaję świeżo doinwestowaną 156 JTD 115 SW i zero telefonów od tygodnia. Także jak ktoś pier... że chce dobrze zapłacić za dobre auto to mnie mocno śmieszy.

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie

    oczywiście, że nie ma reguły. Czasem trzeba czekać z pół roku a czasem pójdzie z dnia na dzień

  4. #24
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Swoja 147 1.6 FL, 2005 wystawialem niecale 1,5 m-ca.
    Na poczatku przez 1-sze dwa tygodnie 1 telefon od jakiegos chlopca, ktory sie nie znal bo myslal ze wymiana uszczelki (nie pamietam ktorej, pamietam pierdzenie przy dodwaniu gazu w trkacie jazdy). Ale wtedy bylem szczery w ogloszeniu w zakresie przeprowadzonych napraw itd. Przy odnowieniu ogloszenia (otomoto, olx) skrocilem opis do 'wszystko wymieniane zgodnie z zaleceniami, instrukcja producenta oraz w razie potrzeby', a na koncu tekst w stylu 'Lakier nosi slady uzyktowania, nie jest to 'igla' . '

    W sumie byly ze 3 telefony przez caly czas oraz kilku zainteresowanych z forum. Ostatecznie poszla 30.12.2015 po sprawdzeniu przed zakupem w ASO, wyszly jakies drobne wycieki miedzy oslonami pod skrzynia. Sprzedalem za tyle ile zakladalem, ale na kilka dni przed swietami Bella strzelila focha i musialem wymienic termostat, koszt z robocizna (sprawdzenie starego itp.) ok 470 zl brutto (mam DG, wiec faktury zbieram) i przy sprzedazy nie podnioslem ceny o ten koszt.
    Kupil nabywca z Piotrkowa, ktory mial juz dosyc jezdzenia po handlarzach Mirkach i niepowaznych prywatnych gosciach, wciskajacych 'lac i jechac' - na miejscu okazywalo sie ze maja zajezdzona padline a umnie kupujacy uslyszal przed przyjazdem co bylo robione i co w najblizych 10k km bedzie do zrobienia a jechal z Piotrkowa Tryb. do Poznania.

    Wiec w ogloszeniach nie warto byc szczerym - takie moje doswiadczenie. Ludzie lubia byc nieswiadomi/kantowani.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Połowicznie potwierdzam to co napisał longmanpl.
    Dwie 147 sprzedałem z dnia na dzień.
    Pierwsza przed liftingiem 2003 rok. Wszystko napisałem, że sprowadzona uszkodzona, że bierze olej itp. Kupił chłopak z forum, widziałem się z nim kilka razy. Jeździł i chwalił.
    Druga również kupiona jako uszkodzona. Wszystko opisałem w ogłoszeniu wraz ze zdjęciami sprzed naprawy. 900 wyświetleń na otomoto i ani jednego telefonu. Później wystawiłem z przypicowanym opisem i był telefon za telefonem. Finalnie kupił gość z ogłoszenia na szybie.
    Gość chciał dobijać targu jeszcze przed wizytą w SKP... Tak się napalił. Ja wiedziałem co belli dolega i nalegałem na badanie, żeby później nie mieć problemów. Pojechaliśmy, auto sprawdzili, zszedłem z ceny dużo bo ponad 1500 PLN, ale obaj zadowoleni. Kupujący bo kupił fajnie wyposażaną alfę mocno poniżej ceny rynkowej, ja zadowolony bo szykowało się kilka rzeczy do zrobienia (rozrząd, sonda lambda)...a źle się inwestuje w auto kiedy człowiek wie, że będzie zaraz sprzedawał.
    Niemniej ani z jedną ani z drugą nie miałem problemów ze sprzedażą, ale jak widzę ile niektóre 159 wiszą na allegro to masakra.

  6. #26
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stokrotka147
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    jawor
    Auto
    159 ti 1.9 150km jtdm Była 147 2.0 150km selespeed
    Postów
    128

    Domyślnie

    147 Dwa dni tylko ze pierwszy to był Sylwester i też pierwszy typek zabrał;-)

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 Selespeed, Alfa Romeo 156 Crosswagon
    Postów
    53

    Domyślnie

    Ja swoją 156 sprzedaję już ponad 2 miesiące, miałem kilka telefonów typu (za pół ceny), mam pełną historię autka i faktury, natomiast przy sprzedaży poprzedniej Alfy 156 Crosswagon cała akcja trwała kilka dni (telefony się urywały).

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Coś dziwna sprawa jest z tą sprzedażą Alf hehe

    Moja stała niespełna tydzień, a tak i tak pierwszy oglądający pierwszy kupił.
    Alberta Alfa zaś poszła dosłownie po 3 dniach, również pierwszy oglądający pierwszy kupił

    Z kolei mojego byłego Brygadzisty Alfa sprzedała się po 5 dniach i również pierwszy oglądający pierwszy kupił, mało tego kupili ją w nocy, a przyjechali pociągiem i nawet jej nie oglądali )


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  9. #29
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nic w tym dziwnego bo teraz łatwiej sprzedać zadbane auto niż takie kupić...

    P.S "pierwszy oglądający pierwszy kupił" ale się to dziwnie czyta
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 19-07-2016 o 15:54

Podobne wątki

  1. [159] zważyłem swoją Alfę :)
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 166
    Ostatni post / autor: 04-11-2016, 15:55
  2. Po długich poszukiwaniach przedstawiam swoją pierwszą Alfę!
    Utworzone przez Lanney w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 19:09
  3. Znalazłem na forum swoją Alfę :D
    Utworzone przez saroo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory