W dniu 8 września 2015 roku po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu przyjechałem specjalnie z zagranicy i oddałem do naprawy samochód Alfa Romeo 166 2.4GTI w Auto Naprawa GT ul.Rzeczna 5 w Kobylnicy k/Słupska w celu naprawy:


1. Prawego przegubu.
2. Naprawy "maglownicy".
3. Naprawy i odgrzybienia klimatyzacji.
4. Wymiany sprzęgła
5. Wymiany oleju w silniku.


Po naprawie samochód odebrałem z tego warsztatu w gorszym stanie jak przed naprawą.
1. W czasie jazdy czuć było spaliny w kabinie do tego stopnia,że trzeba było jechać z otwartymi oknami.
2. Temperatura w kabinie była nastawiona na wartość maksymalną i nie można było tego przestawić.Wymagało to jazdy również przy otwartych oknach.
3. Przy prawym kole gdzie wymieniany był przegub,w czasie jazdy brzęczało coś tak jakbym ciągnął za sobą pustą puszkę po piwie.Nie dokręcone było nadkole.
4. Do silnika zalany był niewłaściwy olej w ilości 7,2l gdzie pojemności tego sinika wynosi 5L!!!
5. Silnik miał takie wibracje,że trzymanie nogi na gazie przez dłuższy czas stawało się nieprzyjemne.Ograniczało to prędkość jazdy na autostradzie do 100km/h
W drodze powrotnej do domu wymieniłem olej na właściwy i praca sinika stała się normalna.
6. Została zepsuta trakcję i zaraz po wyjeździe z warsztatu padł ABS.Jazda samochodem powyżej 100km/h przypominała jazdę balonu na wietrze.
7. Kierownica przestawiona była w prawo.
8. Samochód w czasie jazdy ściągał w prawo.
9. Maglownica wytrzymała po naprawie 8400km.
10.W ubiegłym roku w tym warsztacie naprawiana była turbosprężarka silnika,która wytrzymała ok.17tys. kilometrów.


Jak już wspomniałem przyjechałem do tego warsztatu 8 września o godz.8 rano i w tym czasie oddałem samochód do naprawy, za naprawę zabrano się w warsztacie dopiero po trzech dniach.W piątek rano gdy przypomniałem o swoim samochodzie,właściciel warsztatu powiedział mi,że samochód jest rozkręcony,podszybie rozebrane itd.Gdy podszedłem do samochodu nie było żadnego śladu rozpoczętej pracy.Mało tego, wentylator do klimy właściciel warsztatu zamawiał dopiero w piątek.
Za tą "naprawę" wziął 3400zł łącznie z naprawą klimatyzacji której nie zrobiono, plus naprawa turbosprężarki w ubiegłym roku 2150zł to daje w sumie 5550zł.
Do tego należy doliczyć stracony czas mój i mojej żony.Pięć dni spędzone w hotelu oczekując na naprawę samochodu.
Z powodu ograniczonego czasu śpieszyłem się do domu i nie mogłem wrócić z drogi do warsztatu.
Szanowni Państwo,jest taka zasada w cywilizowanym świecie,że jak przyjeżdża umówiony klient do warsztatu,robi ok.1600km, ma do właściciela warsztatu zaufanie,szanuje Go to nie znaczy ,że jest naiwnym idiotą.
W związku z tym pytam , czy właściciel tego warsztatu jest człowiekiem godnym zaufania czy zwykłym cwaniaczkiem i partaczem.Wziął ode mnie w sumie 5550zł i zamiast naprawić samochód stworzył zagrożenie życia i zdrowia dla mnie i mojej żony.
Nie wyobrażam sobie przyjechać ponownie do tego warsztatu w ramach reklamacji czy czegokolwiek innego.
Poza tym wszystkie te "naprawy" wykonane w Auto Naprawa GT w Kobylnicy k/Słupska ul.Rzeczna 5 zostały naprawione za granicą zaraz po powrocie.
Koszt tych napraw wyniósł tyle samo co w warsztacie w Kobylnicy z tą różnicą,że części są nowe z gwarancją, naprawa jest również roczną gwarancją.Na czas naprawy otrzymałem samochód zastępczy.Jakość usług jest nieporównywalna.
Komentarz zbędny.
Zaznaczam ,iż nie jest to żaden wpis złośliwy czy jakakolwiek podłość z mojej strony wobec Auto Naprawy GT.
Po prostu jestem bardzo zawiedziony tym co mnie tam spotkało.
Nikogo nie uprzedzam do tego warsztatu, każdy niech zrobi tak jak uważa.
Po prostu piszę jak jest to wszystko.


Właściciel Alfy Romeo.