Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Liqui Moly Diesel Spulung bezpośrednio do silnika 2.4 JTDm

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    MAŁY UPDATE!!!!!:

    Próbowałem dzisiaj przeprowadzić procedurę czyszczenia, jednak za cholerę nie udało mi się odpalić samochodu. Podejrzewam po prostu, że pompka jest za słaba - wytwarza za niskie ciśnienie.

    Wrzucam zdjęcie mojej dzisiejszej instalacji. Podpowiecie czy na pewno dobrze wszystko podłączyłem, a nie coś na odwrót?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160626_164125.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	129.8 KB
ID:	204354
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Co sadzicie o tym? http://sklep.archoil.pl/?product=ar6400 Lepszy od amsoil diesel injector clean,lub LM?

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Jestem już po "kuracji" preparatem Liqui Moly. Opiszę więc może moje wrażenia:

    Tak wyglądał filtr paliwa po dwóch minutach chodzenia na preparacie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160629_194824.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	71.0 KB
ID:	204582Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160629_194826.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	63.4 KB
ID:	204583

    Natomiast tak sam preparat:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160629_194830.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	66.3 KB
ID:	204584Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160629_194831.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	65.2 KB
ID:	204585

    Widać ewidentnie, że zrobił się cały syfiasty. Pytanie - czy był to syf z wtryskiwaczy, układu czy po prostu tak wygląda ten płyn po przerobieniu?

    Po kuracji i zlogowaniu auta pojawiły się następujące wnioski:

    Korekty na jałowym i na przegazowaniu na postoju poprawiły się diametralnie. Silnik chodzi delikatniej a korekty "na postoju" nie dochodzą już nawet do 1. Gdzie na 3 wtrysku wcześniej były plusowe do +2.

    Po przejechaniu się samochodem nie jest tak konkretnie, na porządnym bucie korekty dalej dochodzą nawet do +5 na 3 wtrysku, czyli tym który był mechanicznie czyszczony.

    Pojawił się też następny problem - w filterku paliwa pojawiły się opiłki metalu. Nie wiem teraz czy to z pompy CR czy z tej syfiastej elektrycznej pompeczki. Będę musiał to obczaić.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  4. #34
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 2.4 JTDM 200Km, 2006, 220Km 450Nm
    Postów
    270

    Domyślnie

    Opiłki metali nie wróż zbyt dobrze.... nie powinno ich być. Nie wiem jaką pompkę kupiłeś ale raczej takie akwarystyczne itp nie mają w sobie metalowych części.
    Nie chce ci źle wróżyć ale: wtryski raczej na pewno musisz dać do sprawdzenia ( około 30 zł za sztukę we wro -na bank któryś jest do naprawy ), z racji opiłków powinieneś też wyjąć pompę i sprawdzić ją ( musisz powiedzieć ze miałeś opiłki w układzie i ktoś ją rozkręci - może się okazać ze też jest do regeneracji bo już się kończy i daje opiłki), dodatkowo wyczyścić cały układ od baku po każdy przewód zasilający wtryski ). A musisz to zrobić bo jak już masz opiłki metalu w układzie, to na pewno są wszędzie. Jak zregenerujesz wtryski, pompę to one i tak gdzieś w wężach pozostaną - co będzie skutkowało kolejnym ich uwaleniem. Roboty co niemiara ( szczególnie z bakiem i przewodami pod autem....

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    No właśnienie akwarystyczna. Akwarystyczna nie dała rady więc dałem taką do przepompowywania oleju. Muszę zrobić jeszcze test samej pompki. Wyczyszczę ją i przepuszczę przez nią jakąś czystą ciecz. Muszę obczaić skąd te opiłki. Tym bardziej, że z pompki zaczęło się kopcić więc może to jej wina.

    Jeżeli okaże się, że opiłki pochodzą z CR to wiadomo, że pompa też zdechła. Możesz mi powiedzieć, gdzie we Wrocławiu sprawdzają wtryski po 30 złotych?
    Ostatnio edytowane przez pushq ; 30-06-2016 o 10:36
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  6. #36
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 2.4 JTDM 200Km, 2006, 220Km 450Nm
    Postów
    270

    Domyślnie

    na Klimasa 30 parę - http://www.turboserwis.pl ( zadzwoń i się upewnij ) tam tez pompę CR ci sprawdzą ( da się ją wyjąć bez rozpinania rozrządu w 2.4 ) potrzeba tylko specyficzny ściągacz sobie zrobić/ kupić. W tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=L3tH7k8w03A masz to pokazane (mimo że silnik 1.9 ale pompę identycznie się zdejmuje ). Nawet jak masz opiłki tylko z tej pompy dołożonej to i tak tam gdzie leciał od niej środek do czyszczenia musisz wszystkie przewody porządnie wyczyścić, a że opiłki szły przez pompę CR to ona też niestety do czyszczenia/sprawdzenia .... a jak opiłki szły od niej to i we wtryskach pewnie też są ...
    Ostatnio edytowane przez lucek_lukasz ; 30-06-2016 o 11:50

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    No właśnie słyszałem, że w 2.4 bez rozpinania rozrządu ponoć zrobić się tego nie da.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  8. #38
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 2.4 JTDM 200Km, 2006, 220Km 450Nm
    Postów
    270

    Domyślnie

    sam to zrobiłem więc da się tak jak na filmie

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    W sumie sam nie wiem czy będę się z tym bawił czy odstawię to gdzieś żeby mi ogarnęli.

    Tylko nie wiem gdzie we Wrocławiu by mi to na zadowalającym poziomie zrobili.

    EDIT!!!

    Zrobiłem kolejne kilkanaście kilometrów i są rezultaty. Samochód zaczął odzyskiwać moc i silnik zaczął chodzić regularnie i coraz ciszej.

    Niepokoi mnie jednak kwestia opiłków - nie wiem czy to były opiłki i czy od pompy common rail. Czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć, czy w 9 da się zajrzeć do baku "od góry"? Np. pod kanapą z tyłu czy coś takiego?
    Ostatnio edytowane przez pushq ; 02-07-2016 o 19:04
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

Podobne wątki

  1. [159] Liqui Moly spulung/Purge płukanie wtrysków - bezpośrednie połączenie diesel
    Utworzone przez Jambo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 16:22
  2. [159] Liqui moly diesel spulung
    Utworzone przez mamel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-10-2016, 12:47
  3. [159] Liqui moly diesel czyli dolewka czyszcząca do diesla.
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 10:11
  4. Liqui moly diesel spülung 2666-bezpośrednie podłączenie.
    Utworzone przez arek0070 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 21:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory