Strona 47 z 155 PierwszyPierwszy ... 37383940414243444546474849505152535455565797147 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 1544

Temat: Giulia- Testy, filmy, zdjęcia.

  1. #461
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    prasówka w kolorze Rosso Competizione, z manualem. był grudniowy, zimowy wieczór. na drodze średnio sprzyjające warunki dla 510-konnego tylnonapędowca. generalnie jak na hardkorową wersję to wybieranie dziur całkiem ok, kręgosłup nie bolał. a co do wrażeń stricte z jazdy to wciśnięcie gazu do oporu wbija w fotel. strasznie wbija w fotel. jak rozmawiałem przez telefon i nagle kierowca postanowił dać upust emocjom to wykrzyczałem rozmawiajacemu "ja pierd.." do słuchawki i nawet po kilku godzinach i oswojeniu się z myślą jakim kawałem sk..wiela jest ten samochód to moc nadal robi wrażenie. a co do trybu Race... przy manualu naprawdę łatwo stracić nad tym samochodem kontrolę w taką pogodę. jeśli na desce macie ESC OFF, to naprawdę znaczy, że jest wyłączony kiedy oglądałem testy to zdaje się Chris Harris napisał, że to sedan, którego nie powstydziłoby się Ferrari i serio. ten wóz jak dla mnie jest z księżyca. jeździłem wcześniej dieslem 2.2 i zastanawiałem się, jak to się ma do topowej odmiany i... to czego mi brakowało w dieslu znalazłem w top wersji, a nawet więcej. dla mnie pozycja obowiązkowa za jakiś czas.

  2. #462
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie Mój test 2.0 Petrol

    Jestem tu nowy. Cześć! A może lepiej buongiorno :>

    Odbyłem z rana jazdę benzyną 2.0. Auto ma naprawdę świetny dźwięk jak przyciśniemy przy okazji nieźle wyrywa do przodu.
    Moje przypuszczenia co do automatu się potwierdziły, jest to na 99% ta sama konstrukcja co np z bmw seri 5(z widocznych różnic to trochę przerobili plastik joysticka). Czyli sprawdzony bardzo szybki automat! I najważniejsze nie ma tego irytującego jednosekundowego czekania na ruszenie jakie jest w vagowski DSG. Dodatkowo automat ten potrafi wytrzymać naprawdę spore momenty obrotowe więc jest spory potencjał na wszelkie boxy/chipy. Jeżeli się zastanawiacie nad automatem to się nie zastanawiajcie tylko bierzcie. Jak jesteście fanami macania drążka to po prostu sobie weźcie łopatki(to taki nowy dużo lepszy manual).

    Co mnie miło zaskoczyło:
    - niesamowita zwrotność.
    - świetny dźwięk przy deptaniu
    - cisza(silnik) przy spokojnej jeździe
    - cisza tak do 100 km/h
    - znacząco lepsze wrażenia jak bmw serii 3 auto jest dużo żwawsze
    - biały wygląda spoko
    - ekran między zegarami i pozostawienie analogowych zegarów. AID w passacie to jakaś pomyłka. w audi jest analog/ekran jak w alfie i to lepsze rozwiązanie.
    - w porównaniu z moim dieslem bardzo szybko było ciepło w środku, chyba już nigdy nie kupię diesla po jeździe tym autem.
    - zawieszenie na małych rondach bardzo fajnie to wszystko działało nie było czuć żadnego przechylania, niestety nie zapytałem się czy w aucie jest aktywne zawieszenie(ale sprzedawca nic nie wspomniał, więc pewnie nie ma). Salon w poznaniu więc może ktoś odp w komencie.

    Co jest moim zdaniem średnie:
    - wykończenie wnętrza, źle nie jest ale niestety muszę to powiedzieć - w passacie b8 jest lepiej, w szczególności boczki drzwi i generalnie przedział tylny ale to trochę czepianie się bo nic nie skrzypiało i nie strzelało.
    - ten start na kierownicy jest bardzo średnim pomysłem, kierownica się obraca więc ten guzik jest zawsze w innym miejscu

    Czego nie miałem okazji sprawdzić
    - było czuć wyraźny przeskok w odgłosach wiatru z 80 na 100 km/h, nie wiem jak powyżej 120(nie chce stracić prawka a w tym aucie to dość łatwe). Mogłem po prostu wyjechać na bardziej otwarty odcinek drogi.
    - aktywny tempomat, niestety testówka go nie miała.
    - jazdy po dziurach, w okolicy salonu jest nowa droga.
    - kompletnie zapomniałem spojrzeć na spalanie.
    - android auto - niestety nie jest jeszcze dostępne. Sprzedawca nie wiedział o czym mówię, w vagu jest od roku. W stelvio ma być

  3. #463
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Moje przypuszczenia co do automatu się potwierdziły, jest to na 99% ta sama konstrukcja co np z bmw seri 5(z widocznych różnic to trochę przerobili plastik joysticka)
    od dawna wiadomo, że w Julii siedzi 8-stopniowy ZF, taki jak i u konkurencji, więc byłem więcej niż pewny, że będzie się dobrze spisywać. fajnie, że ktoś w końcu pojeździł benzyną z automatem. sam chętnie bym taką przetestował w którym mieście nią jeździłeś?

  4. #464
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    RWD i AWD
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Jestem tu nowy. Cześć! A może lepiej buongiorno :>

    Odbyłem z rana jazdę benzyną 2.0. Auto ma naprawdę świetny dźwięk jak przyciśniemy przy okazji nieźle wyrywa do przodu.
    Moje przypuszczenia co do automatu się potwierdziły, jest to na 99% ta sama konstrukcja co np z bmw seri 5(z widocznych różnic to trochę przerobili plastik joysticka). Czyli sprawdzony bardzo szybki automat! I najważniejsze nie ma tego irytującego jednosekundowego czekania na ruszenie jakie jest w vagowski DSG. Dodatkowo automat ten potrafi wytrzymać naprawdę spore momenty obrotowe więc jest spory potencjał na wszelkie boxy/chipy. Jeżeli się zastanawiacie nad automatem to się nie zastanawiajcie tylko bierzcie. Jak jesteście fanami macania drążka to po prostu sobie weźcie łopatki(to taki nowy dużo lepszy manual).

    Co mnie miło zaskoczyło:
    - niesamowita zwrotność.
    - świetny dźwięk przy deptaniu
    - cisza(silnik) przy spokojnej jeździe
    - cisza tak do 100 km/h
    - znacząco lepsze wrażenia jak bmw serii 3 auto jest dużo żwawsze
    - biały wygląda spoko
    - ekran między zegarami i pozostawienie analogowych zegarów. AID w passacie to jakaś pomyłka. w audi jest analog/ekran jak w alfie i to lepsze rozwiązanie.
    - w porównaniu z moim dieslem bardzo szybko było ciepło w środku, chyba już nigdy nie kupię diesla po jeździe tym autem.
    - zawieszenie na małych rondach bardzo fajnie to wszystko działało nie było czuć żadnego przechylania, niestety nie zapytałem się czy w aucie jest aktywne zawieszenie(ale sprzedawca nic nie wspomniał, więc pewnie nie ma). Salon w poznaniu więc może ktoś odp w komencie.

    Co jest moim zdaniem średnie:
    - wykończenie wnętrza, źle nie jest ale niestety muszę to powiedzieć - w passacie b8 jest lepiej, w szczególności boczki drzwi i generalnie przedział tylny ale to trochę czepianie się bo nic nie skrzypiało i nie strzelało.
    - ten start na kierownicy jest bardzo średnim pomysłem, kierownica się obraca więc ten guzik jest zawsze w innym miejscu

    Czego nie miałem okazji sprawdzić
    - było czuć wyraźny przeskok w odgłosach wiatru z 80 na 100 km/h, nie wiem jak powyżej 120(nie chce stracić prawka a w tym aucie to dość łatwe). Mogłem po prostu wyjechać na bardziej otwarty odcinek drogi.
    - aktywny tempomat, niestety testówka go nie miała.
    - jazdy po dziurach, w okolicy salonu jest nowa droga.
    - kompletnie zapomniałem spojrzeć na spalanie.
    - android auto - niestety nie jest jeszcze dostępne. Sprzedawca nie wiedział o czym mówię, w vagu jest od roku. W stelvio ma być
    Z jaką wersją 3 BMW porównujesz, bo rozumiem, że Giulia 200KM ?
    Nie zgodzę się, że AT z łopatkami to taki nowy lepszy manual. To zupełnie co innego, osobiście często tęsknię za manualem i z chęcią do niego wracam.

  5. #465
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mazda 6 GG, 2.0 benzyna, 2007
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Jestem tu nowy. Cześć! A może lepiej buongiorno :>
    Ja tez jestem tu nowy, wiec sie witam.

    Zarejestrowalem sie wlasciwie z jednego tylko powodu - przekonajcie mnie prosze do tego samochodu. Zona juz jest przekonana, ale ja mam jeszcze z tym problem.

    Skonfigurowalem sobie wersje business za ok. 140 tys. zl (okazuje sie ze mozna przy tym jeszcze liczyc na rabat ok. 4 tys zl), benzyna, automat, tkanina. Dopiero w przyszlym tygodniu bede mogl przejechac sie dieslem w manualu bo w Zielonej Gorze innego jako demo nie przewiduja

    Bylaby to moja pierwsza Alfa. Jedyne dwie rzeczy sa pewne w tym samochodzie: pierwsza to wyglad, ktory jest ok (ale nie rusza mnie tak jak 159) oraz fajny automat i sam silnik. Natomiast przeczytalem wszystkie Wasze watki dotyczace Giuli i dopiero dzisiaj ktos wspomnial jak to jest np. z wyciszeniem. Jezdze glownie na trasie NL - PL i przez Niemcy bardzo czesto 160km/h i wiecej. Jak jest z wyciszeniem przy takich predkosciach?

    Po drugie, ten samochod ma ogromne szczeliny miedzy elementami zewnetrznymi oraz bardzo czesto niespasowany przedni zderzak. Nie widzialem jeszcze zadnego samochodu, wlacznie z Dacia, ktora bylaby tak schrzaniona. Czy tylko ja to widze? Czy serwis potrafi poprawic przynajmniej ten nieszczesny zderzak?

    Po trzecie, widze ze na Android Auto nie mam co czekac, mimo, ze sa wersje uconnect ktore go obsluguja (USA, 4-ta generacja). Czy wie ktos moze czy mozna sie spodziewac aktualizacji takze dla modeli juz sprzedawanych? Delearzy nie maja pojecia co to jest wiec pytanie ich mija sie z celem.

    Serce glosuje za BMW 420i Gran Coupe po lifcie (juz w marcu, doplata ekstra 70 tys), rozum... cholera wie za czym (troche za Alfa). Moze Wy troche pomozecie w podjeciu decyzji.

    Pozdrawiam

  6. #466
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Jezeli chodzi o wyciszenie to jechalem dieslem 2.2 okolo 160-170km/h i wg. jest cicho. Mozna spokojnie rozmawiac z pasazerami bez podnoszenia glosu. Benzyna powinna byc nawet troche cichsza. A jak bedzie update software za jakis czas to pewnie dorzuca Android Auto, skoro w Stelvio ma byc...
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  7. #467
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Dziś miałem okazję przejechać się benzyną z AT. Jakiś czas temu jeździłem dieslem 180 z manualem. Wydaje mi się że ta dzisiejsza konfiguracja jest dużo fajniejsza.
    Do samego silnika mam miszane uczucia. Brzmienie silnika jest ok, ale szału nie robi. Czerwone pole zaczyna się przy 5500. Moment jest na tyle ile mogłem wyczuć dość równy. Praca z tym automatem wygląda tak, że jak się depnie, to obroty oscylują w okolicach tych 5000 i szybko zmieniają się biegi. Aż...brakuje efektu że obroty rosną. Przez to nie odczuwa się tak przyśpieszenia, które jednak jest bo auto wskakuje na te 160 bardzo szybko. Na tyle ile mogłem ocenić to szum powietrza przy 130-140 jest cicho. Nie bezgłośnie ale spokojnie można rozmawiać czy słuchać radia. To tyle jeśli chodzi o jazdę na prostej.
    Natomiast ten napęd plus ta skrzynia plus to zawieszenie w zakrętasach (miałem tylko krótkie odcinki przy zjazdach/rondach które tworzyły swoiste szykany) REWELACJA. To jak sie depnie przekraczając szczyt zakrętu. Ta sprężystość i zwinność... ech. A na pokładzie miałem 3 osoby więc można jeszcze 160 zejść z masy.
    Ciekawostki:
    Auto spaliło na dynamicu przy dość dynamicznej jeździe (miasto plus 2 pasmówki ale dość zatłoczone z licznymi próbami niepotrzebnego przyśpieszania) 8,5l na setkę, kolega, który mi towarzyszył posiada mazde 3 (bardzo moim zdaniem oszczędny silnik) był pod ogromnym wrażeniem.
    2. spojrzałem pozniej do katalogu i ta benzyna jest dość ciężka cięższa niż diesel w manualu, automat dorzuca ok 70kg

    W salonie (auto plus w Gdańsku) mają już więcej opcji kolorystycznych. poza czarną i białą jest m.in niebieski. Jest też skóra brąz z czarnym - bardzo fajna, a po zdjęciach z neta bałem się że crap.
    Mają też już egzemplarze lipari i vesuvio grey ale pod szmatami, sprzedawca odchylał ale nic nie było widać przy tym świetle. Mówił tylko że ten lipari jest troche inny niż w giulietcie. Mogłem porównać też wykończenie aluminium (pakiet sport) vs standard w wersji super) i trzeba brać aluminium .

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  8. #468
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    60

    Domyślnie

    dzięki kolego.Zamówiłem białą,z łopatkami zupełnie w ciemno.No,ale to będzie moja czwarta Alfa

  9. #469
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vater Zobacz post
    Ja tez jestem tu nowy, wiec sie witam.
    Witamy

    Zarejestrowalem sie wlasciwie z jednego tylko powodu - przekonajcie mnie prosze do tego samochodu. Zona juz jest przekonana, ale ja mam jeszcze z tym problem.

    Cytat Napisał Vater Zobacz post
    Czy serwis potrafi poprawic przynajmniej ten nieszczesny zderzak?
    Jak kupowałem pierwszą Giuliettę, drzwi pasażera z przodu były nieco za wysoko, więc samochód poszedł na blacharnię, w rezultacie poprawili tak, że w zasadzie nie trzeba było pchać drzwi, żeby się zamknęły, a jedynie puścić i zamykały się same . Co prawda zderzak to inny element, ale może będzie podobnie. Nie wiem, skąd jesteś, ale jeśli masz względnie blisko do Poznania, to ja akurat serwisuję się w Pol-Carze.

    Cytat Napisał Vater Zobacz post
    Po trzecie, widze ze na Android Auto nie mam co czekac, mimo, ze sa wersje uconnect ktore go obsluguja (USA, 4-ta generacja). Czy wie ktos moze czy mozna sie spodziewac aktualizacji takze dla modeli juz sprzedawanych? Delearzy nie maja pojecia co to jest wiec pytanie ich mija sie z celem.
    Ja byłbym raczej sceptyczny - niestety, jeśli chodzi o infotainment w samochodzie, to Alfa ewidentnie sobie leci w kulki od paru lat - więc raczej się nie nastawiaj, że coś poprawią.

    Cytat Napisał Vater Zobacz post
    Serce glosuje za BMW 420i Gran Coupe po lifcie (juz w marcu, doplata ekstra 70 tys), rozum... cholera wie za czym (troche za Alfa).
    Nie powinno być odwrotnie? Rozum za BMW, a serce za Alfą? A tak serio, BMW może mieć każdy, zwłaszcza w Twoich okolicach (wiem coś o tym), a Giulię przez najbliższe 3 lata będziesz zapewne widywać tylko swoją .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    chyba już nigdy nie kupię diesla po jeździe tym autem.
    I o to chodzi!

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Co jest moim zdaniem średnie:
    - wykończenie wnętrza, źle nie jest ale niestety muszę to powiedzieć - w passacie b8 jest lepiej, w szczególności boczki drzwi i generalnie przedział tylny ale to trochę czepianie się bo nic nie skrzypiało i nie strzelało.
    - ten start na kierownicy jest bardzo średnim pomysłem, kierownica się obraca więc ten guzik jest zawsze w innym miejscu
    Ad. 1.
    Mnie też jakoś wykończenie nie powaliło, ale średnie mam porównanie z konkurencją, bo nie zaglądam do niemieckich samochodów raczej, ale Pertyn twierdzi, że jest dobrze w porównaniu do BMW na przykład, a on trochę samochodów w życiu przerobił, więc jest to jakieś odniesienie.

    Ad. 2.
    Nie bardzo rozumiem zarzut, używa się go tylko przy zapalaniu i gaszeniu silnika, a ja zazwyczaj zostawiam samochód na prostych kołach...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #470
    Użytkownik Świeżak Avatar Herostrates
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4 MA 170KM / Subaru Forester 2004 2.0 XT 265KM/400NM
    Postów
    36

    Domyślnie

    Giulia QV w Motor Trend moim ulubionym programie motoryzacyjnym w internecie


Podobne wątki

  1. Zlot 2015 - zdjęcia, filmy i obrazki
    Utworzone przez Tuti w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 17:59
  2. Zdjęcia i filmy ze zlotu :)
    Utworzone przez YonasH w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 00:35
  3. [Relacja] Grande Pregio Bruntal - zdjęcia i filmy
    Utworzone przez manager5pl w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:57
  4. [Relacja] Zlot Alfaholicy 2012 - zdjęcia, filmy, wrażenia
    Utworzone przez ryloon w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:07
  5. [Relacja] Zlot Alfaholików 2010 - Zdjęcia, Filmy
    Utworzone przez rain w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory