Strona 49 z 63 PierwszyPierwszy ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 626

Temat: Dedykowane dodatki do paliw (do benzyny, ON, LPG)

  1. #481
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Ok tylko to się dzieje za sprawą grubego filmu parafinowego do czego CR nie jest przystosowany. Lepiej smaruje w testach HFRR 5ml dobrego smaru do ON niż szklanka 2T na bak... ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  2. #482
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek1980 Zobacz post
    Widzę że nie zapisało mojego posta.Czyli nowa wersja AR 6900 współpracuje lepiej np.z Verva?Nie zaszkodzi dodać 75ml na 10 l paliwa do zwykłego On?Po czym poznać że to nowa wersja AR ?
    Inaczej: do ON Premium nie ma potrzeby dodawać więcej AR6900-D niż 50ml na 50L ON. Czasami jednak do zwykłego ON dobrze działało 75ml na 50L.
    Starego 6900-D Max już dilerzy raczej nie mają bo obrót jest duży ale jak się trafi to daj znać to wymienię.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  3. #483
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Na 2T w Polsce jeździ więcej osób niż na wszystkich dodatkach AR razem wziętych i póki co tylko ludzie powiązani z tymi dodatkami negują ich zastosowanie Powiem więcej moda na 2T to nie wymysł naszych Januszy tylko Helmutów i to z Niemiec moda przywędrowała tutaj. Mimo szerokiej gamy dodatków LM oni też stosowali zamiast dodatków olej 2T tego producenta. Do póty do póki ktoś nie przedstawi jasnych dowodów szkodliwości 2T na układ CR (jak na razie z niemieckich opracowań wynikały tylko zalety) to nadal gro osób będzie go używała. Testowałem wiele dodatków i już po prostu mi się znudziło żonglowania tymi specyfikami. Ten się nie nadaje do paliwa premium, tamten do polskiego paliwa, jeszcze inny działa tylko chwilowo, a kolejny kosztuje workek złota i trudno dostępny w Polsce.

    Swoją drogą czemu gama produktów AR na rodzimym rynku USA jest tak uboga w porównaniu do europejskiego? Aż tak dobre paliwa i oleje mają?

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Ok tylko to się dzieje za sprawą grubego filmu parafinowego do czego CR nie jest przystosowany. Lepiej smaruje w testach HFRR 5ml dobrego smaru do ON niż szklanka 2T na bak... ;-)
    To dlaczego mało kto proponuje sam smar bez żadnych bzdetów modyfikatorów, cetanoboosterów i innych wynalazków, który zadziała jak trzeba i nie kosztuje worka złota? Jak znajdzie sie dedykowany środek, który podnosi tylko smarność i działa z każdym paliwem to biorę!
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 01-08-2017 o 15:46

  4. #484
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Stanadyne Lubricity Formula. Ale nie da się go kupić w Polsce Wg amerykańskich badań działa lepiej niż 2T. Nawet kiedyś dawałem link do amerykańskich badań w w temacie 2T.

    XPD też działa, ale to już wielofunkcyjny dodatek.

    Z dostępnych w Polsce podobno działa LM 5122 (w każdym razie na diesle BMW wg ich forumowych testów na korekty i inne takie) i to jest środek do smarowania wtrysków w silnikach niedostosowanych do odsiarczonego palowa. Ale jest raczej drogi - leje się opakowanie za ~18 złotych na bak. Ja osobiście dupo-sluchowo oceniam go ok, korekt nie sprawdzałem. Na normalnej ropie jest dużo lepiej, na premium lepiej. No, ale cena jest jaka jest. Jak się nie ma źródeł za granicą to ciężko ze sprawdzonym i przetestowanym dodatkiem.

    Nie widziałem nigdy jakichś większych testów i ocen dodatków Archoila więc ciężko coś więcej powiedzieć poza reklamami. Ja mam taką opinię jak mam

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 01-08-2017 o 16:02

  5. #485
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Inaczej: do ON Premium nie ma potrzeby dodawać więcej AR6900-D niż 50ml na 50L ON. Czasami jednak do zwykłego ON dobrze działało 75ml na 50L.
    Starego 6900-D Max już dilerzy raczej nie mają bo obrót jest duży ale jak się trafi to daj znać to wymienię.
    Ok.Tylko po czym poznać nowy od starego jakaś data jest na butelce?
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  6. #486
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Butelka jest ta sama
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #487
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Butelka jest ta sama
    To jest jakiś szczegół który dla laika da odpowiedź czy to nowa wersja
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  8. #488
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Nic na zewnątrz nie zmieniono bo zmiana formuły była kosmetyczna.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #489
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Stanadyne Lubricity Formula. Ale nie da się go kupić w Polsce Wg amerykańskich badań działa lepiej niż 2T. Nawet kiedyś dawałem link do amerykańskich badań w w temacie 2T.

    XPD też działa, ale to już wielofunkcyjny dodatek.

    Z dostępnych w Polsce podobno działa LM 5122 (w każdym razie na diesle BMW wg ich forumowych testów na korekty i inne takie) i to jest środek do smarowania wtrysków w silnikach niedostosowanych do odsiarczonego palowa. Ale jest raczej drogi - leje się opakowanie za ~18 złotych na bak. Ja osobiście dupo-sluchowo oceniam go ok, korekt nie sprawdzałem. Na normalnej ropie jest dużo lepiej, na premium lepiej. No, ale cena jest jaka jest. Jak się nie ma źródeł za granicą to ciężko ze sprawdzonym i przetestowanym dodatkiem.

    Nie widziałem nigdy jakichś większych testów i ocen dodatków Archoila więc ciężko coś więcej powiedzieć poza reklamami. Ja mam taką opinię jak mam

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
    Takich paliw jak testowane w USA w EU nie ma. Kiedyś badalem hfrr ON, na którym silniki klepaly niemiłosiernie i spełniał normę dokładnie 460um...
    Zupełnie inaczej wygląda wpływ na HFRR jeśli dodajesz do ON który już ma wynik poniżej 300um - taki ON oleje 2T potrafią zepsuć czego też Niemcy dowiedli ;-)
    Poza tym nie każdy mocny smar jest dobry do Bio ON.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #490
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Kiedyś to już chyba wklejałem, badania wpływu 2T testami ASTM...
    Czy kogoś zniechęciło to 2T? Wątpię bo najważniejsze jest przecież, że "wycisza" diesela nawet jeśli psuje smarność oleju napędowego klasy EN 590.
    http://www.fuelexpert.co.za/2-stroke...ical-study.php
    2% gorszy przepływ paliwa i spadek mocy po 16h testu przez zanieczyszczenia wtryskiwaczy a te testowane miały stosunkowo mało cynku bo są gorsze po 25-30ppm i jeszcze psuły smarność niskosiarkowego paliwa EU.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Podobne wątki

  1. Dodatki do olejów i paliw 2011
    Utworzone przez jsbielsko w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 15:02
  2. Pokrowce dedykowane
    Utworzone przez bogusz w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 21:47
  3. dodatki do benzyny
    Utworzone przez traczmot w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2013, 17:49
  4. dodatki czyszczące silnik do oleju i benzyny
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 20:17
  5. [145] Dodatki do paliw
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory