Strona 22 z 29 PierwszyPierwszy ... 121314151617181920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 287

Temat: Dedykowane dodatki do olejów silnikowych/przekładniowych itp

  1. #211
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To teraz pytanie za 100 punktów do speców: ile procent energii wydzielanej jako ciepło powstaje w silniku w wyniku spalania paliwa, a ile w wyniku tarcia? Procent czy może promil?

  2. #212
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    Cudowny dodatek! Nanocząsteczki boranu wniknęły w metal tak głęboko, że przeniknęły z kanałów olejowych do kanałów wodnych. Mając już AR9100 w układzie chłodzenia osadził się na twoim termostacie w taki sposób, że zoptymalizował temperaturę jego otwierania. Niesamowite jak technologia się rozwinęła!
    dobre dobre! Ja czekam na dodatek który zmniejszy moje spalanie o 2 litry na 100 km a nie 0.2 l to sa wartosci placebo zależne od stylu jazdy. Czasami mnie dziwi jakie ciemniaki te środki stosują...
    [C

  3. #213
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    to zależy jaka odpowiedź ci pasuje.
    czy wzrost temp. jest spowodowany nie możnością jej oddania przez zużyty olej lub czy temperatura wzrasta przez zacierający się silnik, który nie jest już smarowany.
    Mam porównanie oleju uważnego za porządny - Penrite HPR5 5W40, gdzie dynamiczną jazdą potrafiłem rozgrzać olej do 120 stopni - tak było że świeżym oraz po 6000 km (potem wymiana). Nie przyszło mi wtedy do głowy dodać do silnika AR9100, a szkoda. Później lałem już tylko Rock Oil Carbon 0W40. A to na tyle wysoka półka, że dolewanie dodatków przy wymianach co 10 000 km to byłby cenowy masochizm. Wysylałem próbkę do badania po 9000 km, olej wciąż prezentował dobre parametry. W tym wypadku nie uświadczyłem temperatury wyższej niż 115 stopni przy ostrej jeździe.
    Doświadczone 2.2 JTS, w TBi niestety nie mam czujnika temperatury oleju... jeszcze.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #214
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    dobre dobre! Ja czekam na dodatek który zmniejszy moje spalanie o 2 litry na 100 km a nie 0.2 l to sa wartosci placebo zależne od stylu jazdy. Czasami mnie dziwi jakie ciemniaki te środki stosują...
    Napisze jakie : ciężarówki w transporcie międzynarodowym, rolnicy w maszynach rolniczych typu duży kombajn. Wywalają tysiące złoty na placebo

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    Zupełnie przypadkowo piszesz w wątku poświęconym dodatkom do oleju, że zalałeś AR9200 i temperatura spadła?



    Sprawdź sobie zasadę działania termostatu.
    Nie nie przypadkowo. O tym jest ten wątek. Działanie termostatu znam. Rozumiem, ze nie widzisz związku miedzy temperaturą cieczy chłodzącej a temperaturą oleju? Tak się składa, ze zarówno ciecz chłodząca jak i olej silnikowy mają za zadanie odbierać ciepło z silnika. Im większe tarcie tym więcej ciepła to chyba logiczne. Obniżając tarcie obniżamy temperaturę oleju co może również przekładać się na temperaturę cieczy chłodzącej. Nie twierdzę, ze tak się dzieje. Opisuje tylko swoje doświadczenia. Oczywiście , ze na temperaturę cieczy chłodzącej ma wpływ wiele czynników i ma tego pełną świadomość ale zakładanie z góry, że zastosowanie dodatku na pewno nic nie dało nie opiera się na logicznych przesłankach tylko na zasadzie kontry w stosunku do tego co piszę. To jest temat rzeka.

  5. #215
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    To było pytanie retoryczne. Oczywiste jest, że napisałeś to co napisałeś bo sprzedajesz oleje i dodatki do nich. Nie twierdzę, że ten konkretny produkt to jedna wielka lipa, ale sugerowanie, że obniża temperaturę płynu chłodniczego przez obniżenie temperatury oleju przez zredukowanie tarcia ociera się o śmieszność. Bardzo proszę zarówno ciebie oraz pozostałych handlarzy na tym forum, abyście nie pisali takich bzdur.

  6. #216
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Tomek evo,zwolnij skrzynkę.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #217
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    To było pytanie retoryczne. Oczywiste jest, że napisałeś to co napisałeś bo sprzedajesz oleje i dodatki do nich. Nie twierdzę, że ten konkretny produkt to jedna wielka lipa, ale sugerowanie, że obniża temperaturę płynu chłodniczego przez obniżenie temperatury oleju przez zredukowanie tarcia ociera się o śmieszność. Bardzo proszę zarówno ciebie oraz pozostałych handlarzy na tym forum, abyście nie pisali takich bzdur.
    U mnie kiedyś w zimę po zalaniu archoila auto potrzebowało duuużo więcej czasu na osiągnięcie docelowej temperatury płynu, a na postoju temp nawet zaczynała spadać. Oczywiście nie było to badanie laboratoryjne, ale warunki porównywalne, zmiana na 100% skorelowana z zastosowaniem dodatku, termostat sprawny na 100%.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #218
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    zmiana na 100% skorelowana z zastosowaniem dodatku/
    Raczej z porą roku.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    termostat sprawny na 100%.
    Wyciągałeś go i sprawdzałeś? Jeśli nie to skąd taka pewność? W moim poprzednim samochodzie silnik nagrzewał się do temp. roboczej, ale czasami zajmowało mu to więcej czasu. Winny okazał się termostat.

  9. #219
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    Raczej z porą roku.
    warunki atmosferyczne porównywalne, przecież napisałem.

    Powtarzalność warunków zewnętrznych bardzo duża, ta sama trasa, bo dojazd do pracy, zawsze silnik zimny po nocy, temperatury zewnętrzne podobne, styl jazdy też podobny, szczególnie, że automatyczna skrzynia, korków i świateł brak. Zawsze obserwuje wskaźnik temperatury, bo dbam o auta i nie katuje zimnego silnika , więc zdążyłem się nauczyć w którym miejscu na trasie wskazówka rusza z miejsca, a gdzie osiąga docelową temperaturę.

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    Wyciągałeś go i sprawdzałeś? Jeśli nie to skąd taka pewność? W moim poprzednim samochodzie silnik nagrzewał się do temp. roboczej, ale czasami zajmowało mu to więcej czasu. Winny okazał się termostat.
    No tak, termostat popsuł się dokładnie w dniu, w którym zalałem dodatek
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #220
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    alfa romeo 159 2.0 jtdm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post

    No tak, termostat popsuł się dokładnie w dniu, w którym zalałem dodatek
    Zaraz zaczną pisać, że AR9200 powoduje uszkodzenia termostatow

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Dedykowane dodatki do paliw (do benzyny, ON, LPG)
    Utworzone przez wlyszkow w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 18-12-2023, 12:33
  2. [159] Podwójny tłumik do wersji silnikowych 1.9, 1.8
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 14-03-2022, 01:54
  3. Dodatki do olejów i paliw 2011
    Utworzone przez jsbielsko w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 15:02
  4. Amortyzatory z różnych wersji silnikowych.
    Utworzone przez Qki w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory