Strona 23 z 29 PierwszyPierwszy ... 1314151617181920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 287

Temat: Dedykowane dodatki do olejów silnikowych/przekładniowych itp

  1. #221
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie, no Tomtrz, jeżeli dodatek w oleju wpływałby w tak znaczący sposób na temp. płynu chłodniczego że byłoby to zauważalne na niedoskonałym wskaźniku w kabinie to w zimie jeździłbyś na wiecznie niedogrzanym silniku, zwłaszcza dieslu. W to, że ciut dłużej trwa osiągnięcie temperatury roboczej to uwierzę, bo niektóre dodatki AR faktycznie tak działały. Ale różnica była rzędu paru kilometrów. Później temperatura osiągała właściwy poziom i termostat ją na tym poziomie utrzymywał. W mrozy, zawieje, w korkach i na autostradzie wskazówka ani drgnęła.

    Jakby mi temperatura spadała poniżej optimum, albo go nie osiągała to zacząłbym sprawdzać układ chłodzenia, a nie cieszył się, że dodatek sprawia iż jeżdżę na niedogrzanym silniku.

  2. #222
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Kilka kilometrów przy nagrzewaniu auta to dość znacząca różnica i trudno ją pominąć I nigdzie nie napisałem, że silnik był ciągle niedogrzany. Na mrozie, na postoju temp potrafiła spaść poniżej optimum, ale podczas jazdy czegos takiego nie zaobserwowałem.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #223
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Teraz mam auto ze wskaźnikiem temperatury oleju więc będzie można sprawdzić jak zastosowanie dodatku wpłynie na temperaturę oleju. Postaram się zrobić jakieś w miarę sensowne testy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ribut.8 Zobacz post
    To było pytanie retoryczne. Oczywiste jest, że napisałeś to co napisałeś bo sprzedajesz oleje i dodatki do nich. Nie twierdzę, że ten konkretny produkt to jedna wielka lipa, ale sugerowanie, że obniża temperaturę płynu chłodniczego przez obniżenie temperatury oleju przez zredukowanie tarcia ociera się o śmieszność. Bardzo proszę zarówno ciebie oraz pozostałych handlarzy na tym forum, abyście nie pisali takich bzdur.
    Pokaż mi gdzie ja tak napisałem? To są jedynie moje przypuszczenia, ze MOGŁO tak być i bardzo wiele osób po samym Archoilu AR9100 lub mixie 9100/9200 mi komunikowało, że im spada nie tylko temperatura oleju ale w kilku przypadkach również płynu chłodzącego. Jeśli olej ma niższą temperaturę to czy wpływa to na temperaturę cieczy chłodzącej czy nie ma żadnego wpływu bo mi się wydaje, że ma. Miałem kiedyś dawno temu taki przypadek, że zaobserwowałem znaczącą różnicę w temperaturze cieczy chłodzącej po dolaniu brakujących ok. 2l oleju - częstotliwość załączania 2 biegu wentylatora znacząco spadła.

  4. #224
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Dla odmiany to może ja pochwalę Archoila. Co prawda temperatura mi nie spada, spalanie też nie a uszczelniać nie było czego. Ale ostatnio zalałem GTL zamiast porządnego syntetyka czyli Shell Helix Ultra Diesel 5W-40. Tak, w ramach sprawdzenia różnic które wykryje dupoczujnik. Silnik przez 3 tysiące mniej więcej jeździł tylko na tym oleju i w porównaniu do tego co miałem poprzednio silnik brzmiał i działał, w sensie drgań, jak traktor. Poczułem, że mam diesla Teraz dolałem AR2300 - robię tak co roku żeby przeczyścić silnik bo oleju z MoS2 nie używam. I różnica na ucho (dźwięk) i dupę (drgania) jest odczuwalna. Kwestia czy wpłynęło to w jakikolwiek sposób dodatnio czy ujemnie na samo smarowanie silnika - nie wiem i nie mam jak sprawdzić. Ale brzmi lepiej więc jest lepiej

    Nie "zniwelował" tego co robił Shell zupełnie - silnik nadal chodzi ostrzej i ciut głośniej oraz lekko drży w porównaniu do tego co było na poprzednim oleju (Motul 300v 5W-40), ale jest o niebo lepiej niż na Shellu. Swoją drogą ciekawe jak bardzo charakterystykę dźwiękową silnika może zmienić sam olej

  5. #225
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    O ile masz wersje z GLT bo już na rynku Shell od dłuższego czasu pcha Helixa Ultra jako zwykłe HC. U siebie w 2.4 nie odnotowałem żadnych dziwnych objawów po tym na GLT ale fakt 2300 nieco wycisza silnik bez względu na zalany olej. Ja dolewałem np do Enviro + i tez było ciszej.

  6. #226
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz co, brałem olej z warsztatu. Niby dostałem butelkę 1l (w silnik wchodzi 5,2 litra bodajże) więc powinien być Shell, ale z jakiej faktycznie beczki to nalali to inna sprawa. Też nigdy nie miałem takich efektów po wymianie oleju, więc albo zalali coś dziwnego (ale chyba nie, rachunek na olej z IC dostałem), albo Shell coś mocno zmienił. Ew. tak się przyzwyczaiłem do smarowideł z najwyższej półki że efekt jaki daje normalny olej mi przeszkadza

  7. #227
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Opel
    Postów
    70

    Domyślnie

    Jakieś info o AR 9200 v2? Jeśli chodzi o AR9300 to chwilowe braki towaru w PL czy tez bedzie nowa wersja?

  8. #228
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    AR9200v2 już niedługo natomiast AR9300 niestety nie powróci. Nowe AR9200v2 wykazuje właściwości wygładzania powierzchni i nawet wypełniania zarysowań a będzie duuuużo tańsze od AR9300.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #229
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Lada moment będzie. Cierpliwości

  10. #230
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    będzie zawierał jakaś ceramikę?

Podobne wątki

  1. Dedykowane dodatki do paliw (do benzyny, ON, LPG)
    Utworzone przez wlyszkow w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 18-12-2023, 12:33
  2. [159] Podwójny tłumik do wersji silnikowych 1.9, 1.8
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 14-03-2022, 01:54
  3. Dodatki do olejów i paliw 2011
    Utworzone przez jsbielsko w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 15:02
  4. Amortyzatory z różnych wersji silnikowych.
    Utworzone przez Qki w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory