Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: 2.0 ts czy można bezpiecznie usunąć katalizatory?

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar puszuszek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SUCHEDNIÓW
    Auto
    byla alfa 156 2.0ts 1999, była 156sw 1.9jtd 2000,jest 147 2.0ts selespeed
    Postów
    294

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Ja właśnie w 1.6 TS pozbyłem się wszystkich 3 katów, nie ma żadnego błędu, auto jeździ normalnie, nawet bym powiedział że się trochę odmuliło a dzwięk jest ten sam, z tym że ciut bardziej basowy i rasowy, ogółem na plus. A jak się pozbyłem ? Kupiłem wydech od 2.0 TS tylko starszego, tego co nie miał tych 2 puszek przy kolektorze, i tak wsadziłem kolektor i dwururkę od 2.0TS starego, w kolektor są wspawane gniazda sond lambda, do tego nowy łącznik elastyczny, a za kata co jest na środku wstawiony tłumik przelotowy w obudowie katalizatora (strumiennice odradzam, bo świszczy), i tyle. 3 sonda lambda jest wsadzona z emulatorem, a 2 piersze sterujące mieszanką są normnalnie wkręcone w kolektor. Zero problemów, zero błędów a dźwięk lepszy
    Spoko tylko co z drugą sonda?
    Jaki emulator wsadziłes?

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Wpisz na allegro emulator sondy lambda kątowy, to właśnie to mam wsadzone. Środkowy katalizator wywalałem rok temu i właśnie wtedy wsadzałem ten emulator i do tej pory zero problemów, checka mi nigdy nie wywaliło mimo że katalizatora nie ma

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar puszuszek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SUCHEDNIÓW
    Auto
    byla alfa 156 2.0ts 1999, była 156sw 1.9jtd 2000,jest 147 2.0ts selespeed
    Postów
    294

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Wpisz na allegro emulator sondy lambda kątowy, to właśnie to mam wsadzone. Środkowy katalizator wywalałem rok temu i właśnie wtedy wsadzałem ten emulator i do tej pory zero problemów, checka mi nigdy nie wywaliło mimo że katalizatora nie ma
    Mi bardziej chodzi o te dwie sądy przy tych katach przy kolektorze wydechowy, jak to rozwiązać bo z tego co pamiętam to w tym wydechu od starszej 2.0 tam jest jedną sonda .

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar puszuszek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SUCHEDNIÓW
    Auto
    byla alfa 156 2.0ts 1999, była 156sw 1.9jtd 2000,jest 147 2.0ts selespeed
    Postów
    294

    Domyślnie

    Bo ten środkowy kat mam spoko wiec nic tam nie będę ruszał i tamtej sondy tez nie

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    No to tak jak pisałem, kupujesz kolektor od starej 2.0 TS i oddajesz kolektor mechanikowi by ci wspawał 2 gniazda sond lambda do teogo kolektora, przykręcasz kolektor, łączysz z dwururką, dwururkę dopasowujesz do reszty swojego wydechu, wkręcasz sondy w nowe gniazda i tyle. Wszystko wtedy jest ok.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Te pierwsze sondy muszą zostać, inaczej komp zeświruje. One odpowiadają (między innymi) za dobór paliwa do mieszanki.
    Sondy w drugim rzędzie sprawdzają tylko katalizatory i to je należy odsunąć od strumienia spalin przez tulejkę/emulator, czy jakkolwiek to ustrojstwo nazwać.

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar puszuszek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SUCHEDNIÓW
    Auto
    byla alfa 156 2.0ts 1999, była 156sw 1.9jtd 2000,jest 147 2.0ts selespeed
    Postów
    294

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebaM Zobacz post
    Te pierwsze sondy muszą zostać, inaczej komp zeświruje. One odpowiadają (między innymi) za dobór paliwa do mieszanki.
    Sondy w drugim rzędzie sprawdzają tylko katalizatory i to je należy odsunąć od strumienia spalin przez tulejkę/emulator, czy jakkolwiek to ustrojstwo nazwać.
    A nie mogę poprostu wytluc tych katow wysypac i zostawić te puszki z sondami?
    Bo jak kolega wyżej pisze można zmienić dwururke i wspawac gniazda sond ale czy to nie to samo co wysype kąta i zostawię puszki?

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebaM Zobacz post
    Te pierwsze sondy muszą zostać, inaczej komp zeświruje. One odpowiadają (między innymi) za dobór paliwa do mieszanki.
    Sondy w drugim rzędzie sprawdzają tylko katalizatory i to je należy odsunąć od strumienia spalin przez tulejkę/emulator, czy jakkolwiek to ustrojstwo nazwać.
    Kolego nie rozumiesz o co mi chodzi, sondy wszystko normalnie zostaje, pracują normalnie tak jak z katalizatorami. Po prostu wymieniasz tylko kolektor wydechowy na ten bez katów, w nim wywiercasz dwa otwory i w nie wspawywujesz gniazdo sondy lambda (nie emulator i nie tulejke tylko normalne gniazdo w jakie sie wkręca sondę lambda) i tyle. Wkręcasz sondy, podłączasz i tyle, sondy normalnie pracują, normalnie czytają skład spalin bo nie są odsuniete od spalin tylko są w ich strumieniu.

    A co do wywalenia środka kata, powiem ci tak, jeśli nie denerwuje cię matliczny dźwięk rezonansującej puszki po kacie to możesz tak zrobić, ale odrazu ci powiem że dźwięk jest tragedia, a i wybić to też nie jest łatwo, wiem bo na początku też chciałem wybić, potem wycieliśmy bok i wybiliśmy bokami te katy i zaspawaliśmy, po tygodniu wpadł ten wydech z 2.0ts bo dźwięk był nie do zniesienia


    Jutro dodam zdjęcia jak to u mnie wygląda żebyś zobaczył o co chodzi
    Ostatnio edytowane przez m4tinez ; 29-08-2016 o 18:37

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar puszuszek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SUCHEDNIÓW
    Auto
    byla alfa 156 2.0ts 1999, była 156sw 1.9jtd 2000,jest 147 2.0ts selespeed
    Postów
    294

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Kolego nie rozumiesz o co mi chodzi, sondy wszystko normalnie zostaje, pracują normalnie tak jak z katalizatorami. Po prostu wymieniasz tylko kolektor wydechowy na ten bez katów, w nim wywiercasz dwa otwory i w nie wspawywujesz gniazdo sondy lambda (nie emulator i nie tulejke tylko normalne gniazdo w jakie sie wkręca sondę lambda) i tyle. Wkręcasz sondy, podłączasz i tyle, sondy normalnie pracują, normalnie czytają skład spalin bo nie są odsuniete od spalin tylko są w ich strumieniu.

    A co do wywalenia środka kata, powiem ci tak, jeśli nie denerwuje cię matliczny dźwięk rezonansującej puszki po kacie to możesz tak zrobić, ale odrazu ci powiem że dźwięk jest tragedia, a i wybić to też nie jest łatwo, wiem bo na początku też chciałem wybić, potem wycieliśmy bok i wybiliśmy bokami te katy i zaspawaliśmy, po tygodniu wpadł ten wydech z 2.0ts bo dźwięk był nie do zniesienia


    Jutro dodam zdjęcia jak to u mnie wygląda żebyś zobaczył o co chodzi
    Ja doskonale wiem o co ci chodzi
    Miałem 156 2.0ts i wiem o jakie rurki ci chodzi.
    Czyli potwierdziłes moje myślenie, chodziło mi o prawidłowe działanie sond.
    A dźwięk to zupełnie inna sprawa,bo teraz wcale nie jest lepszy jak stuka i brzeczy w katach.
    Pomyślę o tych rurach bez katow; )


    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Cytat Napisał puszuszek Zobacz post
    Ja doskonale wiem o co ci chodzi
    Miałem 156 2.0ts i wiem o jakie rurki ci chodzi.
    Czyli potwierdziłes moje myślenie, chodziło mi o prawidłowe działanie sond.
    A dźwięk to zupełnie inna sprawa,bo teraz wcale nie jest lepszy jak stuka i brzeczy w katach.
    Pomyślę o tych rurach bez katow; )


    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
    Akurat to odniesienie o niewiedzy to było do kolegi SebaM Pomyśl o dwururce bo naprawdę, puste katy dają taki dźwięk jakbyś jakimś padniętym golfem 3/2 jechał

Podobne wątki

  1. Jak bezpiecznie postawić 166 na kobyłkach?
    Utworzone przez Dominik2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 09:18
  2. CF2 105KM bezpiecznie chipowanie
    Utworzone przez xakner w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 23:16
  3. opony 215/65/16 czy można na nich jeżdzić bezpiecznie?
    Utworzone przez RobertWroc w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 16:32
  4. [159] Gdzie można usunąć komunikat serwisowy dotyczący przeglądu przy przebiegu 60 tys. km?
    Utworzone przez pbull w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 14:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory