Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: AirRide

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie AirRide

    Cześć Wam. Na wstępie chce zaznaczyć, że ten temat ma na celu poszerzenie wiedzy i wymianę zdań na temat zawieszeń pneumatycznych. Chce się po prostu dowiedzieć czegoś więcej o tym zawieszeniu, które nie ukrywam, że chętnie bym kiedyś zobaczył w mojej 156.
    Moja Alfina ma u mnie dożywocie i na pewno w ciągu x lat nie będzie już pierwszym samochodem, ale bardziej czym reprezentatywnym, na spoty/zloty, do przejażdżek i czasem wyszalenia się.
    Od niedawna zacząłem zgłębiać temat zawieszeń pneumatycznych, w przypadku 156 temat jest dość skomplikowany głównie ze względu na małą ilość miejsca w nadkolach i przez budowę samego zawieszenia.
    Opinie na temat tego zawieszenia też są różne, jedni twierdzą, że nadaje się jedynie do wolnego przemieszczania się, inni zaś, że można na nim poszaleć jak na gwincie lub co najmniej seryjnym zawiasie.
    Mnie interesuje głównie fakt jak ma się faktycznie prowadzenie samochodu wyposażonego w AirRide? Mam na myśli budowę w oparciu o zawieszenie gwintowane (dość twarde amortyzatory) oraz poduszki zastępujące sprężyny. Całość regulowana albo przód/tył albo po prostu jako cały samochód góra/dół.
    Czy samochód jest sztywny jak seria, sztywniejszy czy jest to typowy kanapowóz, którym bezpiecznie można przemieszczać się tylko z prędkością 50km/h?
    Z góry dzięki za wszelkie wypowiedzi. Głównie chciałbym usłyszeć opinie osób, które miały z tym styczność w takiej konfiguracji jak opisałem.
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matti Zobacz post
    Opinie na temat tego zawieszenia też są różne, jedni twierdzą, że nadaje się jedynie do wolnego przemieszczania się, inni zaś, że można na nim poszaleć jak na gwincie lub co najmniej seryjnym zawiasie.
    Taaa, z tym że tych drugich nigdy na tor nie wyciągniesz, bo nie ma czasu itd. i nigdy nie będą takim autem na żadnym torze, chyba że będą zawalać drogę.
    To gówno jest dobre na parkingach, bo wątpię żebyś wkładał zawias powietrzny dedykowany z porządnej firmy za kilka tysi Euro?????????????
    Jaki budżet?????

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Taaa, z tym że tych drugich nigdy na tor nie wyciągniesz, bo nie ma czasu itd. i nigdy nie będą takim autem na żadnym torze, chyba że będą zawalać drogę.
    To gówno jest dobre na parkingach, bo wątpię żebyś wkładał zawias powietrzny dedykowany z porządnej firmy za kilka tysi Euro?????????????
    Jaki budżet?????
    Na razie nie ma żadnego budżetu, luźno myślę na ten temat. Ale raczej wolałbym sam zbudować taki zestaw. Jak się tak orientowałem to kompresor Viair, zawory Metal Work (te akurat znam z pracy), poduszki pewnie Rubena, albo jakieś Dunlop i do tego zbiornik buforowy, okucia aluminiowe. No i wiadomo, odwadniacz i naolejacz. Wszystko osadzić na jakiejś dobrej klasy gwincie.
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

  4. #4
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Nie sądze że znajdziesz tutaj kogokolwike kto w 156 miał takie zawieszenie. IMO jak kylo napisał typowo parkingowe zawieszenie. Na codzień pewnie da się tym jeździć i generalnie pewnie nawet komfortowo ale czy jest sens upośledzać dobrze prowadzącą sie 156 takim zawieszeniem bo bankowo straci na prowadzeniu ?? No pytanie do Ciebie co lubisz w aucie

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Nie sądze że znajdziesz tutaj kogokolwike kto w 156 miał takie zawieszenie. IMO jak kylo napisał typowo parkingowe zawieszenie. Na codzień pewnie da się tym jeździć i generalnie pewnie nawet komfortowo ale czy jest sens upośledzać dobrze prowadzącą sie 156 takim zawieszeniem bo bankowo straci na prowadzeniu ?? No pytanie do Ciebie co lubisz w aucie
    Cały problem polega na tym, że nigdy nie miałem styczności z takim zawieszeniem. Jeżeli właściwości jezdne miały by się pogorszyć to zrezygnuje z tego projektu. Głównie podoba mi się możliwość kontroli nad prześwitem, bo wiadomo - gleba wygląda świetnie, a obniżone auto zazwyczaj się lepiej prowadzi, a możliwość podniesienia auta jak się wjeżdża na nieciekawą drogę, czy nawet krawężnik jest świetnym dodatkiem.
    Wiem, że są producenci, który chyba na tyle ogarnęli sposób działania takiego zawieszenia, że nie ma to większego wpływu na prowadzenie pojazdu, czyli takie marki jak AirRex czy Accuair, a w przypadku tego pierwszego jest nawet gotowy zestaw pod 156.
    Ciekaw jestem jak to się ma w przypadku fabrycznego zawieszenia, bo przecież w klasie premium tego nie brakuje. Zdaje sobie sprawę z tego, że na większego stać na więcej i doświadczenie też robi swoje. Chyba po prostu spróbuje dorwać jakiegoś pneumatyka i się nim przejechać.
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Nie sądze że znajdziesz tutaj kogokolwike kto w 156 miał takie zawieszenie. IMO jak kylo napisał typowo parkingowe zawieszenie. Na codzień pewnie da się tym jeździć i generalnie pewnie nawet komfortowo ale czy jest sens upośledzać dobrze prowadzącą sie 156 takim zawieszeniem bo bankowo straci na prowadzeniu ?? No pytanie do Ciebie co lubisz w aucie
    Ja bym kupił dobrego gwinta, a nie szukał wrażeń, bo jak założysz powietrzny zawias to ci gwarantuję ze tego to ci nie zabraknie
    oglądałem i widziałem jak jeździ Golf R32 Uziębły (pierwszy w Polsce na AirRidzie), powiem tak jeździć to tym się da jak napompujesz miechy,z tym że zamiast sprężyny masz miech, samo to daje do myślenia. Poza tym wiesz co sie dzieje z tym autem jak zaparkujesz jednym kołem na krawężniku, a 3 nie??????
    Poszukaj sobie w necie, teraz są jakieś zaworki- stopery, ale kiedys tego nie było
    Na pewno takie zawiasy H&Ra czy KW nadają się na tor, ale nie zlepek gratów od Mapeta i gleba wygląda świetnie, ale do pewnego momentu

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Ja bym kupił dobrego gwinta, a nie szukał wrażeń, bo jak założysz powietrzny zawias to ci gwarantuję ze tego to ci nie zabraknie
    oglądałem i widziałem jak jeździ Golf R32 Uziębły (pierwszy w Polsce na AirRidzie), powiem tak jeździć to tym się da jak napompujesz miechy,z tym że zamiast sprężyny masz miech, samo to daje do myślenia. Poza tym wiesz co sie dzieje z tym autem jak zaparkujesz jednym kołem na krawężniku, a 3 nie??????
    Poszukaj sobie w necie, teraz są jakieś zaworki- stopery, ale kiedys tego nie było
    Na pewno takie zawiasy H&Ra czy KW nadają się na tor, ale nie zlepek gratów od Mapeta i gleba wygląda świetnie, ale do pewnego momentu
    Jeżeli miałby coś takiego robić to z głową. Czyli dobre zawory na każde koło, o tego czujniki wysokości i sterowanie tym wszystkim, żeby to miało ręce i nogi, a skok zawieszenia dobrać na poziomie serii. Coś na wzór zawieszenia od Accuair lub Air Lift Performance. Tylko coś takiego wchodzi w grę. Tak czy inaczej chciałbym najpierw takim zestawem się przejechać i samemu zobaczyć jak to jest.
    Ostatnio edytowane przez Matti ; 15-09-2016 o 19:56
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar arturh
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 V6 TB
    Postów
    107

    Domyślnie

    Ile kosztuje taki temat?
    Szczerze mówiąc to moim zdaniem 156 jest za mała na takie manewry.
    Jeżeli już miałbym zakładać coś takiego to do 166.
    A tak na prawdę jakby mi na komforcie zależało to bym kupił A8.

  9. #9
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturh Zobacz post
    Ile kosztuje taki temat?
    Szczerze mówiąc to moim zdaniem 156 jest za mała na takie manewry.
    Jeżeli już miałbym zakładać coś takiego to do 166.
    A tak na prawdę jakby mi na komforcie zależało to bym kupił A8.
    http://www.ebay.co.uk/itm/Air-Ride-a...UAAOSwl9BWIhhs
    http://www.ebay.co.uk/itm/Airrex-Air...kAAOSwoydWpnWv

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar arturh
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 V6 TB
    Postów
    107

    Domyślnie

    aha, to chyba koniec tematu.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory