Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Zaślepka EGR w AR 156 SW 1,9 jtd

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Cybinka
    Auto
    156 1,9 JTD SW 2004r
    Postów
    1

    Domyślnie Zaślepka EGR w AR 156 SW 1,9 jtd

    Jako "nowy" witam wszystkich Lubuszan.
    Proszę o pomoc.Kupiłem niedawno Alfe 156 SW 1,9 jtd 8V 2004r i okazuje się że ma zaślepiony EGR/jakaś samoróbka mechanika z puszki po piwie/.Widać na obwodzie tej uszczelki przedmuchy nagaru i prawdopodobnie jest nieszczelna.Chcę kupić zestaw na allegro;
    AT-EGR-503 Zaślepka zaworu EGR tylko że jest dopisek;

    "
    W przypadku silników spełniających normę CF3 czyli wersje 1.9 JTD 110,115 KM oraz 2.4 JTD 140,150 KM zaślepienie zaworu EGR (zawór sterowany silnikiem krokowym) powinno się wiązać z wyłączeniem jego obsługi w sterowniku silnika.

    Zaślepienie EGR w silniku CF3 spowoduje zakłamanie przepływu powietrza oczekiwanego przez sterownik (brak udziału spalin i większa masa powietrza mierzona przez przepływomierz) i zaświecenie się kontrolki silnika, a co za tym idzie spadek mocy i tryb awaryjny."

    Tylko o co chodzi z tą normą CF3 i wyłączaniem EGR? Na forum nie ma o tym mowy.Więc kupić wstawić i zapomnieć?Czy faktycznie jeszcze są potrzebne "jakieś"zabiegi.
    Druga rzecz to jej zamontowanie,teraz mam ją założoną miedzy egr-przepustnica,znowu gdzie indziej polecają"wstawkę"egr-kolektor.Jak to fachowo powinno wyglądać?




  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Torino
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    GT & Gtv
    Postów
    240

    Domyślnie

    Pewnie juz znalazles odpowiedz, ale co tam - moze dla potomnosci sie przyda.

    W starszych wersjach silnika JTD mozna bylo calkowicie zaslepic jedna lub dwoma blaszkami zawor EGR i jedynym negatywnym skutkiem bylo przeklamanie ilosci powietrza zasysanego przy odczytach za pomoca programu diagnostycznego ( samochod pracuje prawidlowo). W nowszych niestety, jesli zalozysz pelna blaszke i zaslepisz go calkowicie to komputer zarejestruje blad i wywali komunikat. Dlatego trzeba albo po zaslepieniu wylaczyc EGR w sterowniku slnika, lub polsrodkiem tanszym jest zalozenie blaszki z nawierconą dziurką, wtedy mimo wszystko ograniczamy ilosc spalin zasysanych do dolotu, jednak czujniki rejestruja zmiane cisnien.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zaślepka
    Utworzone przez lucas147GTA w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-04-2015, 08:25
  2. Zaślepka air-bag
    Utworzone przez Jerol w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-01-2013, 21:41
  3. Zaślepka EGR
    Utworzone przez pawyl007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 13:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory