Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Filtr stozkowy w silniku JTD

  1. #1
    RAQ
    Gość

    Domyślnie Filtr stozkowy w silniku JTD

    Czy ma ktos z was stozek w dieslu??Czy wogule sie sprawdza?Czytalem o firmie BMC ze byly robione testy na tym filtrze w chipowanym dieslu i bardzo dobrze wypadl.Macie jakies doswiadczenia??

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    poszukaj w dziale jest gdzieś o tym pisane bo ja sam o to pytałem

  3. #3

  4. #4
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    ja mam i jest ok

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    to jak to w koncu z tym stozkiem ?? podpinac pod standardowy uklad dolotowy ?? czy jakis kompletny dolot ?? co z przeplyka ?? jest to jakas teoria ze siada?? czy moze pasc a nie musi??

  6. #6
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Jeśli nawet cała operacja się powiedzie, to w dieslu najważniejszy jest moment przy niskich obrotach, a stożek ten moment odbiera dając w zamian śladowy zastrzyk mocy przy maksymalnych obrotach- w dieslu to raczej nie o to chodzi. Ja jestem zdania, że raczej szkoda kasy na stożek- ryzykując uszkodzenie przepływki, silnika itp. dostajemy w zamian może kilka koni na samej górze.
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    to ja powiem tak jezdzilem jakis czas bez kolektora przyspieszenia (puszka spelniajaca akumulator powietrza w jtd) i mialem tam wstawiana rure, mocy fakt ponizej az 2 tys nie bylo sily wogule turbina nie dzialala... za to puzniej auto szlo jak zwariowane krecilo sie niemal do 5,3-5,4 tys obr !!!! teraz mam puszke znowu i 5 tys i koniec... takze wiem co to jest brak mocy na niskim obrotach. pozatym jestem mlody i nie jezdze od niskich obrotow a krece auto dosc wysoko... po co ma sie zamulac, wiec stozek przydałby mi sie ale nie o to mi chodzi... chce uzyskac inny dzwiek silnka i zeby silnik mial lepiej... co moge uszkodzic w takim razie w silniku ?? przepływka co jeszcze moze paść??

  8. #8
    epion
    Gość

    Domyślnie

    To kup sobie benzyne jak chcesz miec ladny dzwiek. Nie mecz juz tego diesla bo predzej go uszkodzisz niz zrobisz cos pozytecznego.

  9. #9
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie

    Ja miałem stożek i nie dawno wymieniłem to na oryginalną puszke. Auto wg mnie lepiej chodzi bo ciągnie od niższych obrotów i nie ma takiej turbo dziury
    Dla mnie to akurat lepsza opcja, ja tam nie żyłuje auta na wysokich obrotach. Więc jak kto woli.
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    a kto sie na 1/4 ścigał?? no wiem wiem ze dziura jest ale ja na niskich obrotach raczej rzadko jezdze nie wiem jakies takie przyzwyczajenie...
    epion jak ma sie cos zepsuc to i tak sie zepsuje nawet bez mojej ingerencji w silnik... :/ juz nie raz tak bylo... zobaczymy moze zaloze pojezdze z 2 dni i wyciagne akurat mam jeden stożek na zbyciu wydech sportowy [rynne] jakos mam a tak tez gadali ( nie mowie ze na forum ) ze latwo silnik uszkodzic jakos auto na tym wydechu zrobilo ponad 150tys (w tym okolo 30 ja przejechalem juz) i jezdzi bez problemu... takze to napewno tez zalezy...
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 18-05-2009 o 19:35

Podobne wątki

  1. filtr stozkowy w jtd
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 04:59
  2. [156]Filtr stozkowy do alfy
    Utworzone przez RAMON110 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 13:53
  3. [146] FILTR STOZKOWY
    Utworzone przez DRAGON2020 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-10-2008, 20:39
  4. [33] Filtr stozkowy w AR 33
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-07-2007, 10:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory