Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Dobry mechanik 156 w gdańsku?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie Dobry mechanik 156 w gdańsku?

    Hej
    Jeśli gdzies jest taki temat to przepraszam (przeszukałem forum i na usługach i lokalnych forach nic)
    Szukam na terenie gdańska lub okolic kogos ogarnietego w AR 156 . Moj mechanik choc dobry zawsze 40min biadoli mi jaka to włoska blać że wszystko inaczej niz w normalnych autach ze kupa roboty ze ciagle cos itp... O jakims zaawansowanym projekcie typu dołożenie wiekszego IC nie chce szłyszec I widze że niechetnie mi pomaganawet z bieżacymi naprawami i też nie do konca ogarnia te alfe.. Ktos pomoże gdzie jacys ogarnieci w tematach włochów są? Ogarniacze co nie płaczą do słuchawki że nie ma jednej srubki i katastrofa?

  2. #2
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Michał Mierniczak (MM Service) we Wrzeszczu i LeCar na Rotmance. Chyba najlepsi spece od Alf w regionie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Backdoor
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 160KM/357,5NM TuneUp
    Postów
    173

    Domyślnie

    o mechanikach już tyle razy było wspominane tutaj na forum i na regio.. że głowa boli.. Gdańsk to tak jak wyżej Jersey napisał i to się nie zmienia i nie zmieni..xD

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Trick89
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 150 KM
    Postów
    14

    Domyślnie

    Fiat Club w Pruszczu Gdańskim - polecam!

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Backdoor
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 160KM/357,5NM TuneUp
    Postów
    173

    Domyślnie

    Dodam do tematu że ostatnio rozmawiałem z właścicielami LeCar i warsztat ma minusa.. nie podejmą się wymiany łożysk w skrzyni..no raczej kurcze u Michała to problem nie był..

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    To ja dorzucę łyżkę dziegciu.
    Jeden założył niepasujące do siebie - dwumasę i sprzęgło, po czym stwierdził, że mogłem kupić u niego, to by nie było problemu. Poprawiał to QBA, do którego auto pojechało na lawecie.
    Drugi fachowiec miał przykręcić latającą osłonę termiczną (przy okazji innych napraw), to ją wyrwał, bo stwierdził, że to niczemu nie służący ozdobnik. Gdybym nie spojrzał pod auto, to nawet bym nie wiedział. Tu nie było czego poprawiać, bo osłonę podczas wyrywania rozp..., a resztę pogniótł i p... na kupę złomu przy dziupli.
    Ostatnim, który robi jeszcze z głową, a jak nie da rady, to mówi, jest Krzysio Krawczyk z Chwarzna.
    No i jak Janusz Jarosz w A+ przypilnuje osobiście, to w miarę to ogarną na warsztacie.

    W pewnym momencie uznałem, że taniej od poprawek po zdunach wychodzi mi asistans w PZMot i pchanie bolidów do Maćka i Qby lub Darka. To czysta matematyka.
    Zresztą i tak większość aut po naprawach dyletantów lub geszefciarzy trafia właśnie do nich. Niejeden to może tu potwierdzić, bo chyba jeszcze się nie zdarzyło, że byłem u nich i nie trafiłem na rodzyna po fachowcach.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  7. #7
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    To jeszcze napisz kto dokładnie tak Cię urządził? Bo wiesz, pchanie bolida do QBY jest ok, ale potem trzeba wrócić i jeszcze raz pojechać wóz odebrać. A nie zawsze jest z kim i t.d. więc sensowny mechanik na miejscu jak skarb.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Ci których wątek to dotyczy.
    Auto pojechało na lawecie w ramach asistans PZMot więc nic mnie to nie kosztowało, poza roczną składką 300 zł, a odebrałem przy okazji.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  9. #9
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    To sprzęgło brzmi jak Michał, on marudzi na części kupowane nie u niego. Chociaż mi przy podobnej sytuacji (sklep wysłał mi sprzęgło od 1.9) nie założył tylko ostrzegł. Generalnie do tego co robi Michał zastrzeżeń nie mam większych. Może mam szczęście, może stały klient ma jakieś fory albo co?

    Chociaż jak przypomnę sobie trwającą pół roku (i nieudaną) diagnozę "dlaczego dymi w korku" mojej poprzedniej Paskudy to mnie szlag trafia. Ale jak się nie chce z każdą pierdołą wozić po Polsce to poza tymi dwoma no i A+ nie ma jakiejś specjalnej alternatywy w Trójmieście jeżeli chodzi o włoszczyznę.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Byłem w MM serwis u Michała. Złego słowa nie powiem konkretnie i widać że ma wiedze o alfach. Co do niechęci do części nie od niego troche to czuć ale każdy chce zarobić. Swoja drogą cena za czesci TRW którą mi podał był bardzo dobra wiec i taką opcje trzeba czasem rozważyć. Myśle że moge polecic
    Ostatnio edytowane przez Black Jack ; 31-01-2017 o 10:21

Podobne wątki

  1. Dobry mechanik od alf
    Utworzone przez tajskii w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2016, 13:29
  2. Dobry mechanik
    Utworzone przez kamal w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2013, 18:34
  3. Dobry mechanik
    Utworzone przez daber1988156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 16:58
  4. Dobry mechanik
    Utworzone przez Marek w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 10:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory