Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Mokre i skręcone koła na gładkim asfalcie- tarka

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1,6 JTDm
    Postów
    19

    Domyślnie

    Żadne opony. Przytoczone objawy zwiastują konieczność wymiany górnego łożyskowania kolumny Mc Phersona. U mnie zjawisko to występowało po uniesieniu przodu Mito do wymiany koła.Wymiana łożysk parami.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar fala
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Gulietta 1,4 tb
    Postów
    174

    Domyślnie

    U mnie też na skręconych na maksa kołach opona skokowo czasem przeskakuje.

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Cytat Napisał neofita Zobacz post
    Żadne opony. Przytoczone objawy zwiastują konieczność wymiany górnego łożyskowania kolumny Mc Phersona. U mnie zjawisko to występowało po uniesieniu przodu Mito do wymiany koła.Wymiana łożysk parami.
    byłoby to przyczyną gdyby przy samym skręcaniu koło i opona przeskakiwała i to byłoby widać na postoju a tu chodzi o kontakt opony z nawierzchnią podczas jazdy

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Leżajsk<>Rzeszów<>Warszawa
    Auto
    jest Giulietta 1.4TB była AR 156 1.8TS 99'
    Postów
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał neofita Zobacz post
    Żadne opony. Przytoczone objawy zwiastują konieczność wymiany górnego łożyskowania kolumny Mc Phersona. U mnie zjawisko to występowało po uniesieniu przodu Mito do wymiany koła.Wymiana łożysk parami.
    Hej jak to poprawnie zdiagnozować?

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    odświerzę temat bo problem mam podobny aczkolwiek nie do końca- ale może ktoś coś podpowie. Przy max skręconych kołach w lewo i wolnej jezdzie występuje u mnie jakby przeskakiwanie koła -takie pojedyncze szarpnięcie odczuwalne na karoserii oraz kierownicy która wykonuje wtedy małe skoki-cyklicznie i zawsze w tym samym miejscu jak jezdziłem dookoła po placu. Dzieje się to tylko przy pełnym skręcie. Od razu powiem że teorie typu wina opon, asfaltu czy TTTM odpada bo dzieje się to na wszystkich kompletach opon i rożnych nawierzchniach - również suchych wiec poślizg koła odpada zupełnie - a jak pisałem to jest ewidentne szarpnięcie a nie poślizg . Łożysko , mcpersona itp. też wykluczam gdyż podczas obracania kierownicą nic się nie dzieje - problem występuje kiedy kierownica jest nieruchomo i jest skręcona na max i auto się toczy. Błedów żadnych nie ma oczywiście , kalibracje kata skrętu itp nic nie dały więc sadzę że problem jest natury mechanicznej. Może to przegub , półoś?? Nie chcę się ładować w spore koszta w ciemno tym bardziej że przebieg tylko 75kkm

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    ciekaw jestem czy byłoby to samo po wyłączeniu ASRu ..choć ponoć nie można ...tx555 pokombinuj z trybami DNA bo coś mi się wydaje że elektronika trochę właśnie miesza i przyhamowuje koło zewnętrzne

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...on-2012-a.html
    http://www.alfaromeopress.pl/press/a...-w-standardzie

    ps. zobacz na 10s tego filmiku ..przytrzymując tryb D 10 sekund ponoć można wyłączyć ASR
    https://www.youtube.com/watch?v=8KAK...layer_embedded

    jeśli to prawda to znowu się czegoś dowiedziałem
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 12-08-2017 o 17:55

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Jestem po testach . Ten sposób na wyłączenie to chyba bujda-w każdym razie u mnie nie działa , wyłączyłem vdc w inny sposób ale nie ma to związku , koło nadal ucieka , na zwirku słychać że ewidentnie koło idzie ślizgiem zamiast zgodnie z trajektorią. Jak auto powoli się toczy to kierownica przy końcu obrotu jakby sama ciagnie do końca. Mam wrażenie że koła się rozchodzą na boki i są mocno rozbiezne- ale auto na prostej idzie jak po sznurku bez trzymania kiery. Problem ewidentnie występuje tylko przy skręcie

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    czyli ..ten typ tak ma.. pewnie coś za coś i tak sobie konstruktorzy wymyślili / promień skrętu , przełożenie obrotów kierownicy itd / że Julką nie będziemy jeździć często na skręconych kołach. Kiedyś miałem 156 w kombi .. to wcale nie skręcało ..promień skrętu chyba 11 metrów i pewnie dla tego koła nie haczyły jak w Julce .

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Wiesz , może bym w to nawet uwierzył gdyby nie fakt że jeżdżę tym autem już 6-ty rok i wiem jak jeździło do tej pory - problem się zaczął od jesieni ub roku i z czasem się pogłębia [emoji53]

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar fala
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Gulietta 1,4 tb
    Postów
    174

    Domyślnie

    Ja miałem podobne objawy zimą. Teraz na skręconych kołach nie przeskakuje - uznałem więc, że coś działo się na mrozie z oponami.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 13:14
  2. [159] Koła z 147
    Utworzone przez fleszu2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 13:37
  3. 156 2,0TS Mokre siedzenie z tylu.
    Utworzone przez jaro1986 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 22:31
  4. Mokre przewody klimatyzacji.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 21:44
  5. [147] mokre szyby - wszystkie
    Utworzone przez jaktob77 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 14:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory