Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Magnetyzery

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie Magnetyzery

    Co o tym myslicie?? Na allegro tyle tego jest, sprzedawcy wkejaja tyle pozytywnych komentarzy, ze zmniejsza sie zuzycie paliwa, auto lepiej sie wkreca na obroty itp. Myslicie ze to dziala? Jakie sa wsze opinie i doswiadczenia z tym zwiazane??

  2. #2
    Wołek
    Gość

    Domyślnie

    Było już tyle artykułów i testów na hamownich , że trudno je zliczyć. To NIE działa, a NIBY POPRAWA parametrów (zużycie paliwa, moc, moment) waha się w granicach błędu hamowni, a już napewno nie jest odczuwalna dla użytkownika.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    To skad sie biora te opinie i mnustwo komentarzy ludzi ktorzy to zakupili i urzytkowali??

    btw ten topic jest czysto teoretycznie zalozony aby poznac Wasze opinie, wiec prosze nie naskakiwac czasem na mnie ;d

  4. #4
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Mysle, ze to strata kasy. Lepiej wydaj ja np. na lepsze opony...
    Jakby to naprawde dzialalo, to stanowiloby zapewne standardowe wyposazenie auta lub dodatkowa opcje za sowita doplata.

  5. #5
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    powiem tak.. jestem sceptycznie do tego nastawiony ale .. mialem kiedys forda fieste 1.3 na dwugardzielowym gazniku. Kupilem do niej maksora zoltego i po zalozeniu .. nie dzialo sie nic. Pojezdzilem na nim chyba ze 3000km i po tym czasie skapnalem sie ze - auto lepiej przyspiesza. Moze bylo to jakies placebo albo cos w tym stylu ale ... zauwazalne to bylo na gorkach (mieszkam na terenie pagurkowatym wiec bylo gdzie sprawdzac). Jak dawniej auto nie przyspieszalo tak pod gorke tak po "oczyszczeniu" silnika przez magnetyzer przyspieszal. W spalaniu nie zauwazylem wiekszej roznicy bo - wtedy paliwo bylo tanie i nie mierzylo sie tego az tak bardzo ford fiesta w dynamice zyskal troszke

    Pozniej ten sam magnetyzer zalozylem do poloneza z silnikiem rovera (103KM). Nie dzialo sie nic bo i tak mial kopa i tak ..

    Teraz mam AR i nawet tego nie zakladam ..

    moral z moich doswiadczen z tym magicznym "czymś" jest taki ze .. silniki wtryskowe nie odczuwaja tych wszystkich wzrostow mega mocy jakie to cudo daje. Gaznikowa fiesta MK1 1.3 jakos sobie chyba upodobala magnetyzer za 280zl i .. eeee... sam juz nie wiem mlody i glupi bylem



    tutaj temat jest dobrze rozwiniety

    http://www.forum.alfaholicy.org/topi...ght=magnetyzer

    dobrze opisał sprawe PietereQ
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    kupiłem, założyłem, wywaliłem. A miało być tak fajnie
    Nie zauważyłem żadnej różnicy w spalaniu, mocy itd. , ale za to zauważyłem ubytek w portfelu.
    No ale ciekawość ludzka rzecz.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    To skad sie biora te opinie i mnustwo komentarzy ludzi ktorzy to zakupili i urzytkowali??

    Reklama czyni cuda, ktoś kto to kupuje jest przekonany że zwiększa się osiągi itd.
    No i faktycznie, zakłada magnetyzer, wsiada do samochodu, jedzie na pierwszą jazde i jest święcie przekonany że auto lepiej chodzi, bo ten ktoś tak sobie ubzdurał w swojej małej główce i nie chce innej wiadomości do siebie dopuścić.
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  8. #8
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Do magnetyzera powinna być obowiązkowo dołączana płyta CD pod lusterko w celu rozpraszania policyjnych radarów :!:

  9. #9
    Irasfox
    Gość

    Domyślnie

    Witam Was ,

    Musze powiedzieć że mój sceptycyzm związany z magnetyzerami był podobny jak Wasz, jednak trzeba było go przeprosić. Tak , tak Panowie...Mój brat posiada Audi A6 2.8 Quatro deklarującym moc 196KM - sprawdzał na hamowni- błąd to 2KM na niekorzyść Zakupił więc magnetyzer paliwa - taki profesjonalny z firmy MAKSOR - 1000ZŁ szt. , dodatkowo założyliśmy wkład filtra powietrza K&N - 285zł i jedziemy....i jakież było nasze zdziwienie kiedy po ruszeniu z miejsca okazało sie że samochód znacznie lepiej i łatwiej przyspiesza, a co ważne lepiej reaguje na gaz z niższych obrotów. Jednak było nam mało na potwierdzenie faktu ,że autko chodzi lepiej więc pokusiliśmy sie o test na hamowni. Koledzy - 27KM więcej w stosunku do danych fabrycznych. Niesamowite ale prawdziwe !!! , a juz nie wspomnę o analizie spalin - ku zaskoczeniu sprawdzających było zdecydowanie lepiej niz przed modyfikacjami.
    Ten test , pozwolił mi podjąć decyzję o zakupie takiego magnetyzera oraz oryginalnego wkładu filtra powietrza K&N do mojej 164 i mam zamiar to wsio założyć do niej jak poskładam silniczek. Uwierzcie mi - nie kupiłbym tego(sporo to kosztuje w stosunku do wartości mojej Alfy) gdyby nie było to skuteczne.


    Pozdrawiam,

    Iras

  10. #10
    bart
    Gość

    Domyślnie

    27KM z magnetyzera i wkładki filtra powietrza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    przestanę się śmiać w okolicach paździenika :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


    Ponoć naklejka dabełek-kolektor dodaje 5-6% mocy, podobne efekty przynoszą pokrowce na fotele z drewnianych kuleczek, no i obowiązkowo choinka wunderbaum o zapachu "grand prix" DD

Podobne wątki

  1. Magnetyzery ciekawa aukcja...
    Utworzone przez shift w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-01-2012, 22:36
  2. magnetyzery?
    Utworzone przez BADalf145 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 01:33
  3. Magnetyzery. Czy rzeczywiście działają?
    Utworzone przez Kuban w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2008, 21:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory