Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: dolna uszczelka szyb przednich bocznych - przecieki

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar fenix8
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Chrzanów/Kraków
    Auto
    145 1.4 boxer LPG
    Postów
    36

    Domyślnie dolna uszczelka szyb przednich bocznych - przecieki

    Witajcie

    jakiś czas temu zauważyłem strumyczek wody płynący spod głośnika. wyjąłem go i okazało się, że przewody zasilające są mokre. Stwierdziłem, że to lusterko przecieka bo niedawno wymieniałem i mogłem coś nie tak poskładać. złożyłem więc lusterko na silikonie aby było szczelniej. ale...

    ale wtedy się rozpadało, siedzę w aucie i patrzę czy sucho. lusterko ok a moim oczom ukazały się trzy strumyczki prosto z szyby. docisnąłem ją lekko palcami i przestało cieknąć. okazało się, że uszczelka zewnętrzna dolna nie przylega do szyby prawidłowo. to samo w drugich drzwiach.

    ma ktoś jakiś patent na to aby to doszczelnić/docisnąć/poprawić. nie ukrywam że basen w drzwiach nie jest chyba efektem pożądanym.

    ew, nie orientuje się ktoś czy takowe uszczelki dostanę nowe

    z góry dzięki za pomoc
    Rzeczy niemożliwe wykonuje od razu, Cuda zajmują mi trochę czasu
    West Coast Custom Fenix Garage by Ortes
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer in LPG on board

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To nie jest wina lusterka ani listwy zgarniającej (bo to nie uszczelka). Woda zawsze się do drzwi przedostaje w niewielkich ilościach a u Ciebie na 99% masz problem z okleiną/gąbką w drzwiach, która ma za zadanie nie przepuszczać wilgoci i wody do wnętrza. W spodzie drzwi są też dziurki, którymi woda ucieka ale żeby po ściance wewnętrznej nie spływała na tapicerkę jest coś w stylu pianki, która ma być dookoła przyklejona i dzięki temu uniemożliwia przedostanie się wody dalej. Jak zdejmiesz tapicerkę to zobaczysz gdzie ta woda się zbiera i ucieka. Pianka ma dziurę za głośnikiem i często tamtędy woda kapie do środka, szczególnie jeśli ktoś tam już coś wcześniej kombinował.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar fenix8
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Chrzanów/Kraków
    Auto
    145 1.4 boxer LPG
    Postów
    36

    Domyślnie

    nie mam pianki/folii itp wynalazków w drzwiach, widocznie ktoś tam już coś kombinował. listwa zgarniająca (skoro tak się nazywa) nie przylega u mnie do szyby a odstaje tak ze 3-4 mm, stąd nawet przy otwieraniu szyby nie zgarniała nic.... a u mnie to nie była niewielka ilość a całkiem sporawe strumyczki.

    zatem muszę dołożyć folię/piankę aby miała czym woda lecieć a nie swobodnie kapać?

    nie wiesz czy da się tą listwę dognieść nieco do szyby albo kupić nowej... nawet eper fiata milczy w temacie numeru tej części, alledrogo.pl też :/

    albo ma ktoś może fotkę z bliska jak u niego ta listwa przylega?
    i zdjęcie folii/pianki dokładnie gdzie, co i jak klejona/ułożona?
    Ostatnio edytowane przez fenix8 ; 30-10-2016 o 19:12
    Rzeczy niemożliwe wykonuje od razu, Cuda zajmują mi trochę czasu
    West Coast Custom Fenix Garage by Ortes
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer in LPG on board

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Naklej piankę lub folię w drzwi. Listwa może i nie dolega za dobrze ale i tak zawsze wodę przepuści. Zdjęcia drzwi masz np tutaj: http://bilder-forum.alfa-power.de/ar...145/tuer03.jpg ale poszukaj lepszego na forum lub w google.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał fenix8 Zobacz post
    nie mam pianki/folii itp wynalazków w drzwiach, widocznie ktoś tam już coś kombinował. listwa zgarniająca (skoro tak się nazywa) nie przylega u mnie do szyby a odstaje tak ze 3-4 mm, stąd nawet przy otwieraniu szyby nie zgarniała nic.... a u mnie to nie była niewielka ilość a całkiem sporawe strumyczki.

    zatem muszę dołożyć folię/piankę aby miała czym woda lecieć a nie swobodnie kapać?

    nie wiesz czy da się tą listwę dognieść nieco do szyby albo kupić nowej... nawet eper fiata milczy w temacie numeru tej części, alledrogo.pl też :/

    albo ma ktoś może fotkę z bliska jak u niego ta listwa przylega?
    i zdjęcie folii/pianki dokładnie gdzie, co i jak klejona/ułożona?
    Zrób zdjęcie tej szpary między szybą i listwą. Nowa to utopia. Ja podejrzewam, że to nie jej wina a krzywego rantu, na którym jest osadzona.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar fenix8
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Chrzanów/Kraków
    Auto
    145 1.4 boxer LPG
    Postów
    36

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161101_141339.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	47.3 KB
ID:	214363Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161101_141351.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	40.5 KB
ID:	214364
    prawa strona (pasażer) która obecnie przecieka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161101_141404.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	28.2 KB
ID:	214368Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161101_141415.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	44.4 KB
ID:	214369
    lewa strona (kierowca), która po dociśnięciu szyby (szyba czasowo zamknięta na stałe), uszczelnieniu lusterka, nie przecieka

    folię, i piankę dołożę i tak... u mnie drzwi są puste, do tego tapicerka dosyć drży... myślę że pianka wyeliminuje drgania
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161101_141339.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	84.3 KB
ID:	214360   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161101_141351.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	72.8 KB
ID:	214362  
    Rzeczy niemożliwe wykonuje od razu, Cuda zajmują mi trochę czasu
    West Coast Custom Fenix Garage by Ortes
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer in LPG on board

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ADI_BoXER
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1,6 BOXER 1995r.
    Postów
    140

    Domyślnie

    Tak apropo czy ktoś wie coś na temat tej foli naklejanej na drzwi ? Chętnie bym kupił coś takiego ponieważ nie mam pomysłu co można tam przykleić a nie założę tapicerki na takie drzwi bez osłony :/ u mnie tez przedostaje się niewielka ilość wody i jest to raczej normalne

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Najlepszym rozwiązaniem jest pianka, którą się stosuje do wytłumienia wnęk przy modyfikacjach audio. Można ją kupić na allegro: http://allegro.pl/mata-6mm-wygluszaj...852443586.html
    Wystarczy ta tańsza 3 mm. Ewentualnie zwykłą folią lub pianką do montażu paneli podłogowych. W przypadku tych dwóch musisz jeszcze kupić dobry klej (najlepiej boll w spray'u http://allegro.pl/klej-do-tapicerki-...557172220.html) i podkleić na rantach. Oczywiście ten pierwszy produkt jeszcze wytłumi dobrze drzwi, które wcześniej trzeba dokładnie wymyć rozpuszczalnikiem lub benzyną ekstr. Klejąc piankę akustyczną na wnęki trzeba uważać na elementy ruchome, żeby ich nie pozaklejać. Do tego można w tych miejscach dokleić pod piankę jakąś grubszą folię.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Postów
    110

    Domyślnie

    Tylko przy używaniu pianki akustycznej przydało by się zasłonić wszystkie otwory technologiczne blachą aluminiową. Będzie się miała czego trzymać, a i dźwięk na tym skorzysta.
    Using Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar fenix8
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Chrzanów/Kraków
    Auto
    145 1.4 boxer LPG
    Postów
    36

    Domyślnie

    panowie nie zaśmiecać mi wątku :p

    a tak poważnie, znalazł się winowajca a był nim... czas

    drzwi z auta z 1997 i przebiegu 250kkm były nierówne, wziąłem suwmiarkę, wyjąłem szybę oraz wszystkie uszczelki... różnica w szerokości otworu/szpary w drzwiach wynosiła prawie 5mm. ściski stolarskie, trochę cierpliwości i wszystko zeszło się do kupy. Złożyłem uszczelki, dołożyłem brakującą folię, przykleiłem piankę (wyciętą z pianki pod panele)... i jest sucho

    dodatkowo uszczelniłem też lusterko, przez które też dostawała się wilgoć.

    fotek brak, robione już wieczorem

    temat do zamknięcia
    Rzeczy niemożliwe wykonuje od razu, Cuda zajmują mi trochę czasu
    West Coast Custom Fenix Garage by Ortes
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer in LPG on board

Podobne wątki

  1. Dolna uszczelka drzwi przednich przedFL
    Utworzone przez Lenix w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 22:34
  2. Problem z dolna uszczelka drzwi - falbanka
    Utworzone przez ScorpioPL w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 11:56
  3. [145] wymiana mechanizmu podnoszenia szyb bocznych
    Utworzone przez michal w. w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 07:22
  4. [145] Nakładki bocznych szyb
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2009, 12:28
  5. [145] Owiewki szyb bocznych
    Utworzone przez simeone w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2008, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory