Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Ucze sie o Alfie 156

  1. #1
    jason
    Gość

    Domyślnie Ucze sie o Alfie 156

    Jak juz w dziale powitan pisałem nie wiem nic o tym aucie a chciałbym sie cos dowiedziec, w zwiazku z tym mam kilka pytan

    1. Co wchodzi w skład zestawu w czasie wymiany paska rozrzadu i jakie sa orientacyjne ceny poszczegolnych elementów. Podobno do mojego silnika sa dwa rodzaje paskow 163 zeby i 166 (zdaje sie), jak stwierdzic który ja potrzebuje?
    2. Czy wszystkie 8 swiec jest takie same czy moze sa jakies roznice, poprosze o orientacyjne ceny.
    3. Czy zawieszenie (przednie) ma jakies charakterystyczne bolaczki, co sie najczesciej sypie?
    4. Jaki olej polecilibyscie do mojej Alfy? Silnik jak w opisie, przebieg 160tys km, nie kopci, chodzi rowniotko, z tym ze nie wiem co poprzedni właściciel tam nalał.

    Wszystkie pytania tycza sie alfy jak w profilu, dziekuje z gory za pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    1. pasek rozrzadu, rolka, napinacz. jaki pasek powinni wiedziec w sklepie po tym jak podasz nr silnika.

    2. 4 swiece sa grubsze, 4 ciensze tak wygladaja NGK: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4b88950ce.html uzywane zaznaczam :mrgreen:
    w sklepie kolo 500 zl, na allegro ponoc mozna duzo taniej wyrwac... i tutaj tak samo - podajesz sprzedawcy jaki masz silnik, a on ci dobiera swiece z katalogu.

    4. zobacz do forum ogolnego - jest ankieta jakie oleje najczesciej wybieraja alfaholicy. wiecej o olejach mozesz poczytaj w temat rzeka - jaki olej polecacie

  3. #3
    nick
    Gość

    Domyślnie

    Wpadnij na spot do Łodzi 15,04 godz 15.00 parking przy Real\'u na Piłsudskiego to dowiesz się wszystkiego o AR :wink:

  4. #4
    jason
    Gość

    Domyślnie

    Troche nie bardzo moge wpasc na spot niestety, bo (co prawda nie umiesciłem tego w profilu, ale mozna dojsc po rejestrecji) mieszkam w anglii. W PL bede od 18 maja do 8 czerwca wiec moze cos sie jeszcze przytrafi (jakis spot). Dzieki za zaproszenie i porady, prosze o jeszcze.
    Pozdrawiam

  5. #5
    nick
    Gość

    Domyślnie

    W takim razie przegl±daj j.w. może co¶ sie w tym czasie zorganizuje

  6. #6
    jason
    Gość

    Domyślnie

    Odpowie mi ktoś na 3 pytanie? Czy jest cos co sie najczesciej sypie, jakies słabe punkty w przednim zawieszeniu?
    Pozdrawiam

  7. #7
    jason
    Gość

    Domyślnie

    Czyli w zasadzie wszytkie elementy zawieszenia są słabymy punktami? :?

  8. #8
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    no w anglii to raczej na drogi nie ma co nazekac wiec zmieni sie raz i jakis czas pobedzie

Podobne wątki

  1. mp3 w alfie 166
    Utworzone przez RRR w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-03-2014, 11:44
  2. gaz w Alfie 147
    Utworzone przez Revilo w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 07:50
  3. Alfie 159 3.2 V6 24V Q4
    Utworzone przez szymsocho w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 18:07
  4. CB w Alfie 155
    Utworzone przez essi w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2008, 07:16
  5. v8 w alfie
    Utworzone przez Piotriix w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2006, 12:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory