Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Piszczące hamulce AR156 wrrrrrrrrr

  1. #1
    vito100
    Gość

    Domyślnie Piszczące hamulce AR156 wrrrrrrrrr

    Witam,

    sprowadziłem niedawno Alfę 156 z Niemiec. Po przejechaniu około 3500 km, zaczęły mi piszczeć tylne hamulce. Najpierw jeden, teraz już dwa. Okładziny na klockach mają około 8 mm grubości, tarcze również są niekiepskie....
    Mimo wszystko chodzi o to, że popiskiwanie słychać podczas jazdy, a nie hamowania....
    Drażni mnie to bardzo, ponieważ pisk ten przeszywa mnie wręcz na wylot... :-)
    Co może być powodem? Złe klocki lub tarcze? To dlaczego wcześniej nie piszczały?
    Ostatnio przejechała koło mnie inna Alfa 156 i też piszczała....
    Czy ten typ tak ma? Tak można by stwierdzić....
    Proszę o opinie.
    Pozdrawiam
    vito100

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    heheh tez to mialem ze dwa miesiace z tym walczylem zeby nie slyszec to wlaczalem radio na full tylko mi piszczaly z przodu pierwsze co zrob to sprawdz czy Ci cylinderek sie nie blokuje czyli ogolnie odczysc wszystko i odpowietrz a jak to nie pomoze to tarcze do stoczenia ja dzisiaj stoczylem i po problemie okazalo sie ze miala bicie i dlatego tak piszczalo wsumie zaplacilem za toczenie 30zł i zrobili mi to na miejscu a tarcza moze sie odksztalcic gdy bedzie rozgrzana i nagle wpadniesz w jakis dolek z wodą ja ten problem mam juz za soba zycze powodzenia
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  3. #3
    nick
    Gość

    Domyślnie

    Podejrzewam zapieczone tłoczki w zaciskach - poprostu nie cofaj± sie po hamowaniu na odpowiedni± odległo¶ć i klocki cały czas ocieraj± się o tarcze. To że wcze¶niej nie piszczały mogło być spowodowane tym że wcale nie hamowały. Dopiero po ostrzejszym użyciu zaczeły działać. :wink:

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    nie do konca ja tez pierwsze co to na to wpadlem rozebralem wyczyscilem odpowietrzylem i nic dopiero po tokarce piszczenie zamilkło jak by nie odbijaly to by sie strasznie nagrzewaly i raczej by nie piszczaly a ten pisk jest taki charakterystyczny ze tak jak by tylko w jednym punkcie klocek dotykal tarcze
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  5. #5
    nick
    Gość

    Domyślnie

    ak czy siak zaciski do czyszczenia, :wink:

  6. #6
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    i wszystko powiedziane.
    dodam jeszcze linki recznego z przyleglosciami - czyli fachowo nazywaja - tą wajchą co reczny zaciąga (profesionall ze mnie hehehheh). Moze sie nie cofa....

  7. #7
    vito100
    Gość

    Domyślnie

    hej,

    już odpowiadam:

    jeśli chodzi o linki ręcznego, zapieczone zaciski, lub inne powody mocnego? przywierania klocków do tarczy, to wydaje mi się, że teorie te odpadają.
    Stwierdzam to po następującym teście:
    Puszczam samochód z prędkością powiedzmy około 5km/h i pozwalam mu się swobodnie zatrzymać. Myślę, że gdyby klocki blokowały tarczę z powyższych powodów, to dałoby się odczuć charakterystyczne szarpnięcie przy zatrzymywaniu samochodu. On natomiast stopniowo wygubia swoją "prędkość" i zatrzymuje się. Dodatkowo wg mnie grzanie się tarcz jest w normie. Czyli przeważnie da się przyłożyć palucha bez przypieczenia :-)
    Tak jak radzicie - przetoczę tarcze. Może powodem piszczenia są karby (te bliżej osi i te po zewnętrznej stronie tarcz). Klocki wtedy piszczą nie z powodu tarcia powierzchni roboczych, tylko bocznych. Mam nadzieję, że wyrażam się dosyć jasno.

    Jak przetoczę, to dam znać czy pomogło.

    Aha! I jeszcze jedno: czy po toczeniu muszę bezwzględnie wymienić klocki???

    pozdrawiam
    vito100

  8. #8
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    jak ja pytalem o toczenie tarcz to mi napisali, ze zaden szanujacy sie zaklad tokarski czegos takiego nie wykona...

  9. #9
    vito100
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    jak ja pytalem o toczenie tarcz to mi napisali, ze zaden szanujacy sie zaklad tokarski czegos takiego nie wykona...
    A dzisiaj dla kilku złotych przetną Ci je na pół i pomalują na zielono w czerwone kropki ;-)
    I nie będą zadawać pytań.

    Dlatego ja tarczę daję do przetoczenia, a inni je toczą :-)

    pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    no ja wczoraj zajechalem do pierwszego lepszego zakladu tkoarskiego i bez problemowo mowil ze tarcze toczy od lat za 15zł szt placilem za alfe a za mniejsze tarcze 10zł dzisiaj przejechalem z 200km i zero jakich kolwiek piskow a i chamulce sie poprawily rowniutko biorą i wogole heheh jak przetoczy to daj znac jaki efekt
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

Podobne wątki

  1. [MiTo] Piszczące hamulce
    Utworzone przez shazan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 07-01-2018, 11:17
  2. Piszczące hamulce
    Utworzone przez oliwia w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 08:42
  3. piszczące hamulce
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 21:19
  4. Piszczące hamulce
    Utworzone przez showtime w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-10-2008, 13:17
  5. AR 145, 1.4 TS PISZCZĄCE HAMULCE
    Utworzone przez BYKrak w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 16:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory