Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 67

Temat: Temperatura silnika JTD

  1. #51
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Behr ma inaczej i Vernet ma inaczej

    Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka

  2. #52
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    W takim razie wszyscy posiadacze diesla mają auta nie sprawne
    - - - Updated - - -
    A Ty masz benzynę, więc wiedz, że benzyna całkiem inaczej się zachowuje. Więc to co piszesz, nie zgadza się z zachowaniem naszych silników.
    W moim drugim aucie akurat benzynowym temp otoczenia na zewnątrz kompletnie nie ma wpływu na ogrzewanie w środku czy temp silnika.
    Zaraz niesprawne… Wada konstrukcyjna
    Po prostu zdziwił mnie system regulacji ECT przez siłę nawiewów, czy siłę ogrzewania szyby, w tak komfortowym samochodzie jakim jest GT.
    Nietrzymanie tolerancji fabrycznych, to nie tylko zużycie, które i tak z czasem będzie. Nie jest niesprawne, ale jest mniej wydajne. Ale to jest także montowanie elementów niezgodnych z założeniami konstrukcyjnymi, innych, przerabianie, zmiana programu sterownika. Sterownik jest w stanie zaburzyć bilans cieplny silnika. W dislach sporo się robi przeróbek, więc jeśli ktoś nie ma fabrycznie, nie może być pewnym, że tak ma być. A może inaczej, może tak ma być w tych warunkach pracy silnika. Wybór konstruktora…
    Sadza na EGR, czy też przyczyny zaślepiania – same się tam nie pojawiły…
    Mamy disla, ale jeżdżą jako pasażer, z tym, że jest mi ciepło i widzę wskazówkę. Nie muszę też mieć disla, żeby logicznie myśleć.

    Cytat Napisał MastaMari Zobacz post
    w silnikach JTD bardzo ciężko o przegrzanie a tym bardziej o optymalna temp w zimę
    pierwsza zasadnicza sprawa masz zaślepiony EGR ? jesli tak to automatycznie sprawność ogrzewania spada drastycznie poprzez wyłączenie chłodnicy spalin przed EGR która ma za zadania dogrzać płyn chłodniczy a jak wiadomo większość z nas ma albo całkowicie zaślepiony badz częściowo tzn 3 otwory co niweluje przepływ spalin prawie do 0
    Potrafię sobie to wyobrazić, jakoś…

    - Zwyczajnie, zaburzony jest konstrukcyjnie wyliczony wzorami bilans cieplny silnika, dlatego tak reaguje na pobór ciepła przez nagrzewnicę. „Obieg, jakby jest zamknięty”.

    Więc, może - w tych stanach pracy silnika, w których EGR powinien być otwarty i sterowany przez ECU (800 – 3000rpm, chyba). Brak recyrkulacji spalin i odprowadzanie ciepła ze spalin do układu wodnego wystarczy, żeby zaburzyć bilans cieplny silnika. ECU przy 75st pewnie powinien otworzyć EGR i przyspieszyć proces nagrzewania się silnika, przez włączenie obiegu recyrkulacji spalin i odbierania ciepła. ECU powinien to regulować w kolejnych stanach pracy silnika, sterując stopniem otwarcia zaworu EGR. Pod pełnym obciążeniem to nie będzie miało już znaczenia, bo silnik wytworzy odpowiednią ilość ciepła, żeby utrzymać ECT, dlatego go zamknie.

    Nie wiem, też czy osoby, które zaślepiają EGR i zmieniają programy liczą bilans cieplny silnika. Czy jest to na zasadzie – moc i paliwo ponad wszystko…

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    U mnie zero zmian. Zresztą jeden z kolegów udowodnił tu na forum, że zaślepienie EGR nie powoduje wolniejszego nagrzewania.
    A możesz wrzucić link?
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 19-01-2017 o 23:29

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    ja w 156 w jtd 8v 105 nie ważne czy emeryt czy jazda normalna przy minus 20 na trasie po ok 7 km pokazała otwarcie termostatu, wg kreski jest to ok 82 st a temp na kompie 87-88 st i trzyma cały czas ta sama temp nie ważne jak jadę czy emeryt czy mocny but=> jak osiągnie te 88 st to ja trzyma cały czas

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Dobra bo się tu burdel zrobił i ja sam się zagalapowałem.

    W GT/147 jest inny sposób pokazywania nagrzania silnika i w tym przypadku wg wskaźnika ma być 90.

    W 156 jest osobny temat i tam nie będzie tak pokazywać.


    P.s.
    Majka. Za dużo filozofi w temacie EGR. Pisz do @sdero albo czytaj temat o zaślepieniu EGR.

    Wysłane z mojego SM-A500FU
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar SEBA-SB
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 150KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Dodam od siebie, choć w sumie to oczywiste,że jak auto stoi pod chmurką to wolniej łapie temperaturę. A jak wyjeżdżam z ogrzewanego garażu to 1km i już wskaźnik się podnosi. Tak samo jak u jednych temperatura na zewnątrz jest -20 a w drugiej części Polski -10 to też będzie znacząca różnica w nagrzewaniu auta.
    Może i oczywiste ale napisałem :-)
    Moja Była Alfa Romeo 156 Cadamuro Rosso Corsa
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._1_9jtd-5.html

  6. #56
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA GT 1.9 (2005)
    Postów
    141

    Domyślnie

    Najważniejsza puenta - GT nagrzewa się do 90 stopni. Jeżeli na zegarach nie pokazuje się 90 stopni - trzeba szukać przyczyny.

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Zacznijcie w koncu dawac sie silnikowi nagrzac a dopiero potem wlaczajcie dmuchawe. W innym wypadku nigdy Wam sie to JTD porzadnie nie zagrzeje a nowe termostaty beda padac w ciagu roku.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #58
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA GT 1.9 (2005)
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Zacznijcie w koncu dawac sie silnikowi nagrzac a dopiero potem wlaczajcie dmuchawe. W innym wypadku nigdy Wam sie to JTD porzadnie nie zagrzeje a nowe termostaty beda padac w ciagu roku.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    U mnie po włączeniu silnika(jesli jest zimny) dmuchawa zawsze ustawia się na minimalną wartość a dopiero jak silnik trochę się rozgrzeje automatycznie wraca do trybu jaki był przed włączeniem. Czy mimo to, powinienem włączać dmuchawę dopiero przy jakieś określonej temperaturze? (90? 50?)

  9. #59
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Dopiero jak wskazowka osiagnie 90 stopni wlaczac dmuchawe powyzej 1 stopnia.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Zasada działania układu chłodzenia w uproszczeniu:
    1. Ruszamy zimnym autem, termostat jest zamknięty działa tylko mały obieg żeby silnik szybciej osiągnął temperaturę roboczą
    2. Po kilku kilometrach wskazówka dochodzi do 90 stopni i po osiągnięciu zadanej temperatury termostat się otwiera
    3. Do obiegu wchodzi spora ilość zimnego płynu z chłodnicy - temperatura płynu spada wskazówka może opaść
    4. Jeśli temperatura płynu spadnie poniżej przewidzianej przez producenta granicy termostat się zamyka
    5. Powtórz punkty 2-4 oczywiście każda kolejna iteracja powoduje mniejsze wahania więc wskazówka może już nie opadać

    Jeśli temperatura nie osiąga 90 stopni mimo dłuższej i ostrzejszej jazdy znaczy, ze termostat się nie domyka.

Podobne wątki

  1. Temperatura silnika
    Utworzone przez Nemiks w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 17:16
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 17:47
  3. [33] Temperatura silnika
    Utworzone przez pipo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 16:19
  4. [156] temperatura silnika
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-03-2008, 09:07
  5. [164] Temperatura silnika
    Utworzone przez Joseph w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-06-2007, 20:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory