Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Przygasa podświetlenie radia

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Wołów
    Auto
    Alfa romeo 147 1,6 16V 120KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    OK czyli jednym słowem moze być problem z elektryką -elektroniką dotyczy to migającego wyświetlacza radio na podmianę będzie trudniej zdobyć bo mało kto będzie chciał zrobić taki myk będę musiał kupić drugie ale z tego co widzę to są ale bez kodów więc najlepiej daĆ do naprawy moje , no cóż trzeba będzie tak zrobić , napięcie na włączonym silniku jest 13,89 V

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Konrad.P
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    GT 1.9jtd Nero Metallico, 147 1.6 TS Grigio Sterling
    Postów
    62

    Domyślnie

    Odnośnie przygasania świateł też mi się przypomniało teraz, że podobno sam akumulator ma na to wpływ, jeśli nie ma odpowiednich parametrów albo jest zużyty - chyba wyczytałem to przy okazji szukania rozwiązania innego problemu ze światłami w fordzie. Jak stary masz aku?

    Co do samego podmienienia radia z kimś innym to nie powinno być problemu, ale najlepiej byłoby znaleźć kogoś z okolicy. Wpisz sobie pod avatarem miejscowość, na pewno łatwiej będzie Ci kogoś znaleźć

    Dziwne jest to, że jak dociśniesz panel radia to świeci - tak jakby po prostu coś nie łączyło, może jakieś zimne luty czy coś... Inne radio powinno ładnie zaświecić a to które masz w innym aucie powinno też przygasać. Tylko zwróć faktycznie uwagę na to, żebyś miał kod do radia które masz założone i które będziesz podmieniał, bo może być problem

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Wołów
    Auto
    Alfa romeo 147 1,6 16V 120KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    Jak stary jest aku to nie wiem bo mam ją dosłownie od tygodnia co do radia tez tak mi się wydaje , bezpieczniki posprawdzam tak dla pewności a z tym migającym wyświetlaczem to można żyć pewnie

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Konrad.P
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    GT 1.9jtd Nero Metallico, 147 1.6 TS Grigio Sterling
    Postów
    62

    Domyślnie

    Akumulator myślę może mieć znaczenie. Możesz też akumulator podmienić i zobaczysz, czy przygasają światła czy nie Z tego co pamiętam, licznik miga jeśli cos jest nie tak z instalacją, taki trochę "check" ale nie silnika tylko elektroniki Nie wiem czy może mrugać przez przygasające światła, ale wydaje mi się, że to bardzo prawdopodobne, że jest to ze sobą powiązane. W zasadzie nawet ten panel radia może być powiązany idąc tym tokiem rozumowania. Ogarnij światła i panel radia i może przestanie mrugać

    Ze światłami zacząłbym od sprawdzenia masy i wszystkich połączeń w kostkach itd, u mnie np świeciły wszystkie światła a wywalał błąd świateł stop, bo zaśniedział jeden mały wtyk...

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Didi1102
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Czernica
    Auto
    156sw
    Postów
    255

    Domyślnie

    Ej pytanie jest jeszcze o to jaki masz silnik?
    A dobra widze 1,6 16v
    Hmm moim zdaniem może być że na alternatorze mogła się szczotka zawiecic i daje daje 13,8 z 14,4v do tego zamiast 120A da 60A i podczas jazdy po włączeniu jakiego kolejek odbiornika Moze powodować spadek napięcia na innych odbiornikach

    A jak / czym jest podswietlony tel zegar? Led czy zarowka? Bo jak zarowka to moze wlukno sie ulamalo i na dziurach sie rozwiera i mruga ...

    Takie gdybanie ...
    Ostatnio edytowane przez Didi1102 ; 21-01-2017 o 16:13

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Wołów
    Auto
    Alfa romeo 147 1,6 16V 120KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    A tak z innej półki czy ten moj silnik 1,6 16V 120KM posiada wariator bo po odpaleniu slysze dxiwny terkot z silnika ale dosłownie przez sekunde moze dwie i stad moje pytanie

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Busko Zdrój
    Auto
    ---
    Postów
    388

    Domyślnie

    Wszystkie TS 16V poza 105KM posiadają wariator. Klekotanie przy odpalaniu zimnego silnika może świadczyć o jego zużyciu(wariatora). Jeśli diagnoza się potwierdzi, to jak najszybciej go wymień (najlepiej z rozrządem, jeśli termin się zbliża). Odkładanie sprawy może prowadzić do uszkodzenia rozrządu.
    Ostatnio edytowane przez maxwell ; 22-01-2017 o 18:36

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Wołów
    Auto
    Alfa romeo 147 1,6 16V 120KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    Ok dzieki za odpowiedz zabieram sie za to jak najszybciej , czy jest to jakas skomplikowana operacja wymiana wariatora bo z rozrzadem dam sobie rade a nie wiem co i jak z wariatorem

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Busko Zdrój
    Auto
    ---
    Postów
    388

    Domyślnie

    Nagraj najpierw ten terkot/zgrzyt i wrzuć filmik na youtube, bo wina może leżeć też po stronie rozrusznika.

    Najlepiej zrobić przy tym rozrząd, bo i tak zrzucasz napęd wariatora.

    Tutaj jest dość ciekawie opisany cały proces:
    http://home.hccnet.nl/jaap.bouma/PhaseVariator.htm
    Ostatnio edytowane przez maxwell ; 22-01-2017 o 19:05

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Wołów
    Auto
    Alfa romeo 147 1,6 16V 120KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    Bardziej slychac od strony rozrzadu

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 18:15
  2. Przygasa silnik ts??
    Utworzone przez bastersebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 18:11
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 22:29
  4. Podświetlenie radia Apollo
    Utworzone przez Surg w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 07:49
  5. Przygasa podświetlenie panelu klimatyzacji
    Utworzone przez dimasinho w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 17:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory