Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Alfa 166 2.0 ts + gaz??

  1. #1
    marcin1135
    Gość

    Domyślnie Alfa 166 2.0 ts + gaz??

    Witam.

    Mam dylemat czy zalozyc gazik, troche sie boje o silnik... Tak wiec pytam, ma ktos moze alfe z tym silnikiem zagazowana? jak sie spisuje? ile pali? jak to znosi?
    dzieki za informacje

  2. #2
    vito100
    Gość

    Domyślnie Re: Alfa 166 2.0 ts + gaz??

    Cytat Napisał marcin1135
    Tak wiec pytam, ma ktos moze alfe z tym silnikiem zagazowana? jak sie spisuje? ile pali? jak to znosi?
    Jeśli ten TwinSpark jest taki sam jak w 156, to właśnie co nie co pisałem na temat gazu:


    pozdrawiam
    vito100

  3. #3
    marcin1135
    Gość

    Domyślnie

    z tego co wiem to jest to ten sam silniczek. dzieki za odnosnik

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Nie bierz tego osobiście ale... 166 z kurkiem od gazu :? Po co kupowałeś 166? Luksusową limuzynę... aby ją zaraz kundlić kazem? Lepiej było poszukać jtd albo kupić sobie passata tdi byłby znacznie mniejszy obciach.
    1984 GTV6 3.2 24V

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    kundlić
    hahaha

  6. #6
    marcin1135
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Nie bierz tego osobiście ale... 166 z kurkiem od gazu :? Po co kupowałeś 166? Luksusową limuzynę... aby ją zaraz kundlić kazem? Lepiej było poszukać jtd albo kupić sobie passata tdi byłby znacznie mniejszy obciach.
    Zasiegam tylko opinii. Na razie nie mam zamiaru "kundlic" go syfem. Zawsze lepiej wiedziec niz nie wiedziec. Pozdrawiam

  7. #7
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Nie bierz tego osobiście ale... 166 z kurkiem od gazu :? Po co kupowałeś 166? Luksusową limuzynę... aby ją zaraz kundlić kazem? Lepiej było poszukać jtd albo kupić sobie passata tdi byłby znacznie mniejszy obciach.
    nie rozumiem co przeszkadza ci w instacji gazowej w jakim kolwiek aucie.masakra jakas...hmmm

    gaz to gaz,bezolowiowa to bezolowiowa a ropa to ropa!!! w czym widzisz problem i roznice???bo ja tego nie rozumiem...

    a 166 kupil bo to auto z dusza jak kazda alfa a to ze chce taniej jezdzic to nic zlego,widocznie gosciu ma leb na karku i potrafi rozsadnie dzielic kase na to co trzeba i na to co nalezy.

    pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korczu
    Cytat Napisał PietereQ
    Nie bierz tego osobiście ale... 166 z kurkiem od gazu :? Po co kupowałeś 166? Luksusową limuzynę... aby ją zaraz kundlić kazem? Lepiej było poszukać jtd albo kupić sobie passata tdi byłby znacznie mniejszy obciach.
    nie rozumiem co przeszkadza ci w instacji gazowej w jakim kolwiek aucie.masakra jakas...hmmm

    gaz to gaz,bezolowiowa to bezolowiowa a ropa to ropa!!! w czym widzisz problem i roznice???bo ja tego nie rozumiem...

    a 166 kupil bo to auto z dusza jak kazda alfa a to ze chce taniej jezdzic to nic zlego,widocznie gosciu ma leb na karku i potrafi rozsadnie dzielic kase na to co trzeba i na to co nalezy.

    pozdrawiam
    no różnicy nie ma żadnej.
    Wiem że nie zdziałam wiele w światopoglądzie osoby, która nie widzi różnicy między guilią GT a fiatem 125p. Chodzi tu o pewną umowę. Albo godzisz się na nietuziknowe auto, które jest drogie w eksploatacji, albo kupujesz wersję w dieslu, albo kupujesz se lanosa albo poldka i go gazujesz. Sorry ale 166 i gaz... SORRY ALE ALFA I GAZ?! Ale to typowo polskie: zastaw sie a postaw się... Albo; nie do końca mnie stać ale niech mnie "widzą" (odzywiście dopóki nie zobaczą sterczącego kurka bo bedzie przykro)Ferrari z gazem też ok? Też liczę kasę i wolę zaiwaniać MPK niż bawic się w pseudo używanie alfy. Dusza w lpg? dawno martwa bo ją jakiś fasz...ekonom zagazował.
    1984 GTV6 3.2 24V

  9. #9
    marcin1135
    Gość

    Domyślnie

    Opinie o gazie byly rozne od samego poczatku , jak zaczeto robic te instalacje. Mysle, ze w tej materii kady moze miec swoje zdanie, ja sie tam z nikim klocil nie bede.

    Aczkolwiek swoje zdanie wyraze : ogolnei nei jestem zwolennikiem gazu, a co do zalozenia go do alfy to zrobie to tylko wtedy gdy spalanie grubo przekroczy moje oczekiwania. Na razie ani mi to w glowie

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    wiesz piotr dlaczego bogaci sa bogaci? bo umieja oszczedzac.a czy lpg kundli alfe! to zalezy co dla kogo to kundlenie .np zalozenie uzywanych klockow czy uzywanych tlumnikow czy tez uzywane opony to jest napewno kundlenie alfy .ja dalem za swoje lpg 4000 zl czyli polowe wartosci auta czy to jest skundlenie? zalewanie taniego paliwa o kiepskiej jakosci to nie skundlenie? mozna by tak do rana pisac.a porownanie z ferrari jest niezbyt fortunne to super auto a alfa to glownie auta rodzinne tak jak 166 wiec co w tym zlego zalozyc lpg.argumenty przeciwnikow lpg sa jakos takie dziwaczne.zaraz ktos powie a lpg niszczy silnik! jasne ! nie bardziej niszczy niz glupota osczednosci na wszystkim co sie da.przyklad!jazda na oleju na maksymalny przebieg bez opierania sie na sposobie jazdy i warunkach eksploatacji ,to akurat nie jest skundlenie! ale jazda na lpg tak.nie traktujmy alfy jak bogini a lpg jak demona .kazda sprawa ma zle i dobre strony.dobra lpg to ze mam duzo wiecej kasy na jazde/nie jezdze mpk/ i na naprawe alfy/ale alfa sie nie psuje prawda/i na zakup takich materialow eksploatacyjnych na jakie alfa zasluguje a nie to co jest najtansze

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory