Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Czy da się założyć seryjne Xenony w miejsce normalnych lamp?

  1. #1
    M@T
    Gość

    Domyślnie Czy da się założyć seryjne Xenony w miejsce normalnych lamp?

    Witam,

    Mam pytanie - czy ktokolwiek z was orientuje się czy istnieje możliwość przełożenia oryginalnych reflektorów xenonowych do 159 w miejsce zwykłych, bez podpinania systemu poziomowania, którego zresztą nie ma.
    Dzięki za odpowiedzi.
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 16:36

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Da się zrobić
    Można też dołożyć poziomowanie

  3. #3
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    ja sobie zamontowałem porządne HIDy i nie mam żadnych problemów, no i wyszło dużo taniej. pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Tyle że po takiej przeróbce samochód nie powinien (na przeglądzie) zostać dopuszczony do ruchu

  5. #5
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Tyle że po takiej przeróbce samochód nie powinien (na przeglądzie) zostać dopuszczony do ruchu
    w sumie sporo o tym czytałem i zdania są podzielone. mam standardowo zamontowane poziomowanie ale nie mam spryskiwaczy na lampy. mimo tego zamontowałem HIDy i przeszedłem przegląd bez problemu. Może w Anglii jest inne prawo, nie wiem, ale to nie jest moj pierwszy samochód z tego typu modyfikacją i jeszcze nie miałem z tym problemów nawet będąc w Polsce

  6. #6
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Co do tych całych HIDów to ja jakoś nie jestem przekonany, na szczęście mam fabryczne biksenony.
    Nie wiem czy tylko zwracam na HIDy uwagę jak mnie mija jakiś podstarzały golf i naparza światłem w oczodoły, ale tego powinni zabronić :|

  7. #7
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał plancior Zobacz post
    Co do tych całych HIDów to ja jakoś nie jestem przekonany, na szczęście mam fabryczne biksenony.
    Nie wiem czy tylko zwracam na HIDy uwagę jak mnie mija jakiś podstarzały golf i naparza światłem w oczodoły, ale tego powinni zabronić :|
    Nie wiem stary, ja nie mam zadnych problemów, nikt mi nigdy nie mrugał ze za mocne swiatła mam. Może problemem jest to że ludzie nie ustawiajaą świateł po takiej modyfikacji, a jest to konieczne ponieważ HIDy są dużo jaśniejsze i mocniesze.

  8. #8
    Hamster
    Gość

    Domyślnie

    Odnośnie oślepiania przez "podstarzałego" golfa to faktycznie zgodzę się z kolegą, że tego powinni zabronić i nie jest to wina ustawienia jak kolega niżej stwierdził. Wszystko jest kwestią reflektora. Wszystkie zestawy HID, które są dostępne oparte są na żarniku D2S. Jest to żarnik przeznaczony tylko i wyłącznie do reflektora soczewkowego. Po założeniu go do reflektora ze standardowym odbłyśnikiem nie muszę chyba nikomu pisać co się dzieje. Do reflektorów nazwijmy to klasycznych przychodzą żarniki D2R. A co do wymiany reflektorów na oryginalny xenon, to uwierz mi kolego ze szkoda pieniędzy. Jeśli masz spryski to śmiało zakładaj HIDy i się niczym nie przejmuj. Nikt nawet nie zauważy różnicy w stosunku do oryginału, pod warunkiem, że kupisz te o temperaturze barwowej 4300K. Świecą one tak samo jak oryginalne. Jeśli jednak nie masz sprysków to masz większe prawdopodobieństwo utraty dowodu rejestracyjnego. Dopóki Cię jednak nie złapią, to będziesz się cieszył pięknym xenonowym światłem

  9. #9
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    wiem chłopaki ze każdy zrobi jak uważa, sporo już było o tym pisane
    mnie osobiście krew zalewa jak widze kogoś z tym zestawem made by CHINA

    ale merytorycznie do rzeczy...
    otóz zamieszczę cytat:

    "Na rynku oferowane są też zestawy z lampami ksenonowymi w miejsce żarówek halogenowych. Pomijając, że takie "zamienniki" są nielegalne, czasem diagnosta ma problem ze stwierdzeniem czy taki "zamiennik" nie został założony. Wynik pomiaru za pomocą analizatora świateł jednoznacznie pokazuje czy takie światła świecą "lepiej" czy tylko silniej oślepiają. Wynik badania analizatorem świateł może zniechęcić do takiego niebezpiecznego "tuningowania" reflektorów pokazując niezbicie jakie są tego skutki."





    cały artykuł
    http://www.its.waw.pl/Analizator_swiatel,0,2127,1.html
    Ostatnio edytowane przez Colin ; 26-09-2009 o 20:54

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał rbt2005 Zobacz post
    w sumie sporo o tym czytałem i zdania są podzielone. mam standardowo zamontowane poziomowanie ale nie mam spryskiwaczy na lampy. mimo tego zamontowałem HIDy i przeszedłem przegląd bez problemu. Może w Anglii jest inne prawo, nie wiem, ale to nie jest moj pierwszy samochód z tego typu modyfikacją i jeszcze nie miałem z tym problemów nawet będąc w Polsce
    kolego - czy dobrze rozumiem ze miales wersje bez ksenonow ale z autopoziomowaniem??

Podobne wątki

  1. Przerobka zwyklych lamp na Xenony
    Utworzone przez Wujo w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 20:19
  2. gdzie założyć gaz
    Utworzone przez cinas w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 19:52
  3. oryg. xenony do 159tki można zamontować w miejsce zwykłych ?
    Utworzone przez Alfalover w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 21:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2006, 20:12
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-07-2006, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory