Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Jaką długość ma bagnet oleju w 2.0 TS? Może ktoś wrzucić jego zdjęcie?

  1. #1
    funky
    Gość

    Domyślnie Jaką długość ma bagnet oleju w 2.0 TS? Może ktoś wrzucić jego zdjęcie?

    Witam alusiową Brać, i zarazem chciałbym zadać pytanie dot. jak w temacie bagnecika oleju do Spiderka 2.0 TS z 97 w moim przypadku. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że znajomy, a poprzedni właściciel Laluni zgubił bagnet od sprawdzania poziomu oleju, ja co prawda zakupiłem na allegro od tego silnika ale od alfy 156 czy tez 147, i co sie okazalo, ze to podobno inne bagnety sa, gdyz ponoc nachylenie silnika inne jest w roznych modelach alf. Tak slyszalem, to nic pewnego, stad moje pytanie tutaj, ale jak pokazywalem poprzedniemu wlascicelowi obecny bagnet to tez mowil ze byl krotszy niz ten co mam w tej chwili(żółta rączka), pozadawałem kilka pytań osobom sprzedającym Gtv/spiderki i wyszla mala ropzbieznosc, ale ktos mi podeslal nawet fotki z bagnetem, ktorego metalowa czesc ma ok 50cm(49-50) i czerwona raczke , i wyglada mi na to ze to by bylo to, bo to co mam obecnie jest dluzsze, w zwiazku z czym pokazuje jakbym mial oleju za duzo, a to raczej malo prawdopodobne...Jest zatem ktos mi w stanie jednoznacznie pomoc jaki bagnet potrzebuje i gdzie ew. szukac ?? pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 18:22

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jesli Cie to jakos poratuje to wroce dzis do domu i wysle Ci fotke oraz wymiare bagnetu z GTVki
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Jak nie znajdziesz używki to podejrzewał że nawet nowy taki bagnet nie będzie drogi, sam się już kilka razy przekonałem że nowe plastiki itp. w ASO były tańsze niż wołają na Allegro, warto sprawdzic, przykład chciałem kupic tą maskownice pokrytą materiałem między tylnymi głośnikami na półce, znalazłem ładną używaną na Allegro a koleś mi zawołał chyba 70 zł, w ASO kupiłem za coś koło 38 zł nowiutką!

  4. #4
    Piciu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał redzi Zobacz post
    w ASO kupiłem za coś koło 38 zł nowiutką!
    Kupiłeś może w Poznaniu? Może kupię na zapas, jak ta obecna wypłowieje
    Pozdr!
    Piciu

  5. #5
    Ferrari-1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky Zobacz post
    Jest zatem ktos mi w stanie jednoznacznie pomoc jaki bagnet potrzebuje i gdzie ew. szukac ?? pozdrawiam
    Spróbuj u Nich (do sprzedania mam gtv spider na części z silnikami1.8 2.0 ts 2.0 turbo 3.0 v6 na części udzielam gwarancji , specjalizacja alfa romeo , możliwa wymiana części ,naprawa auta na miejscu .Części wysyłam za pobraniem (płatne przy odbiorze) tel. 501172640 tel.517595210) .

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piciu Zobacz post
    Kupiłeś może w Poznaniu? Może kupię na zapas, jak ta obecna wypłowieje
    Pozdr!
    Piciu
    Zamawiałem u siebie w Kaliszu zresztą wymieniłem prawie każdy plastik i pierdółki które miały jakąś drobną ryske itp. na przykład, plastiki wokół stacyjki, trójkaciki odblaskowe przy halogenach itd. nie musiałem ale wole miec wszystko na cacy

    Co do tych ludzi co napisał kolega Ferrari-1 to zupełnie nie polecam, nie mili, olewają gdy się o co prosi i wciskają towar który nie pasuje do tego twierdząc że wiedzą lepiej, jednym zdanien naprawde nie polecam!

  7. #7
    funky
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za zaintereswanie i chęć pomocy, i tak:
    bede wdzieczny koledze Aniolowi za fotke, bo wszak masz ten sam silnik wiec i bagnet powinien byc ten sam.
    Co do dzwonienia do ASO to juz dzwonilem do polcaru z p-niu i szczerze mowiac jakis malo zdecydowany koles ledwo zipiac do sluchawki niby wyszukal, ze niby mozna zamowic bo niby nie maja ...i takie tam ale to wszystko jakby na niby było za to cene mi podal niby konkretna bo ponad 90,00
    Szukam sobie po allegro i pewnie troche to musi potrwac, a co do tych szrociarzy to musze przyznac racje koledze Redzi-emu , wyslalem do nich zapytanie i to nie raz z tego co pamietam i kompletni olana sprawa, jak maja takie podejscie to coz...klienta we mnie miec nie beda, a nie bede dzwonil zeby mnie jakis nieuk zbesztal ze mu w jedzeniu bulki przeszkadzam a chodzi mi o jakis glupi bagnet...
    Podam jeszcze tylko parametry mojego bagnetu: caly mierzy 61cm a czesc metalowa ma 55cm...y wynika mi z tego ze to o ok 5 cm za duzo oto foto

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    tak jak obiecałem szczerze mowiac zapomnialem calkiem o tym i dopiero teraz wrocilem do domu ale polecialem jeszcze szybko do garazu pstryknac pare fotek i o to moj bagnet....









    Na końcu bagnetu głowka jest skrecona i nabite 2 wypukłe punkty "podajace" stan, Twoj jest generalnie taki sam rozni sie tylko ta sprezyna na dlugosci oraz na głowce mam nabity jakis numer (widoczny na fotce) sprawdz u siebie czy jest taki sam
    Jesli jeszcze jakies bedziesz miec watpliwosci to postaram Ci sie pomoc

    np tu http://moto.allegro.pl/item633211440...net_oleju.html masz taki sam bagnet czyli teoretycznie w TSach chyba jest to samo

    PS. mi do silnika wchodzi ok 5L oleju - nie pamietam dokladnie ile
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 30-05-2009 o 05:05
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  9. #9
    funky
    Gość

    Domyślnie

    no to kurcze jestem w kropce, bo wynikalaby z tego ze oba bagneciki, choc nieco sie roznia wygladem maja taka sama długosc. A przekonany byłem, że powinien być krótszy, zresztą ten znajomy co go zgubił też mi mówił że on taki długi nie był, i jak go kładł na bloku silnika(przez co w końcu spadł i zgubił) to nie wystawał wcale jak ten teraz, był równo z blokiem jakoś i dlatego zapomniał go wsunąć...
    Chyba najrozsadniej jednak bedzie po prostu zalac nowym olejem Belle i wtedy sprawdzic stan ( do silnika wg insttrukcji ma wejsc rowne 4,4L)...
    Ale polece jeszcze do garażu i sprawdze oznaczenie jakie mam na swoim.
    Załaczam jeszcze fotki jakie mi jakis czas temu przeslal ktos kto sprzedawal spidrke/gtv TS, i tym sie wlasnie sugerowalem piszac tego posta glownie. Bagnet jest krotszy...

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    zaraz zaraz... ja taki bagnet gdzies widzialem i na pewno nie byl to Spider czy Gtvka...

    i znalazlem...

    MIARKA POZIO OLEJU BAGNET ALFA FIAT LANCIA 1.9 JTD (643549134) - motoAllegro

    hm.. cos mi nie pasuje... po 1 ten ktos moze jak Ci dawal fotki to on ma wersje z silnikiem JTS? po drugie sa 2 rodzaje silnika 2.0 TS moze Ty masz inna wersje i tam moze jest inny bagnet? cholera ciezko mi okreslic ale Twoj silnik z tego co widze to delikatnie sie rozni a prznajmiej pokrywa bo ja mam plastikowa jak w tym ponizej
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6536156

    Chyba ktos inny z Gtvka jub Spiderkiem bedzie sie musial wypowiedziec
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 30-05-2009 o 09:29
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. Bagnet oleju
    Utworzone przez nebeu w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-10-2014, 11:46
  2. [159] Może ktoś wrzucić schemat zmiany lewego wkładu lusterka zewnętrznego?
    Utworzone przez LukaszS84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 18:09
  3. Sonda - jaką długość mam kupić ?
    Utworzone przez takpoprostu w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 11:01
  4. czy ktoś ma wyjęty silnik 2.0 TS i może zrobić mi zdjęcie...?
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 13:26
  5. [159] Może ktoś zrobić zdjęcie kompletu kluczy, który znajduje się w kole zapasowym?
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory