Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Jakie środki do konserwacji podwozia najlepsze?

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie Jakie środki do konserwacji podwozia najlepsze?

    Witam chciałbym zakonserwować swoją 159 bo widzę że pare nalotów rudej już jest pod podwoziem.Do profili zamkniętych użyje tatowego elaskonu.Do zabezpieczenia jako pierwsze po oczyszczeniu rudej na podwoziu/nadkoli myślę użyć tlenkowej mini i podkładu epoxydowego.Czego użyć jako baranka? Jeśli na podwoziu nie ma rdzy to użyć od razu baranka czy jeszcze coś przed nim? Chodzi mi najbardziej o jakość żebym miał spokój na te kilka lat i żeby rdza się nie rozwijała pod tą powłoką.Poprzednie auto robiłem Bitexem ale moim zdaniem to nie jest najlepszy produkt jaki mamy na rynku,tak samo Boll z czarnym korkiem (środek do ochrony karoserji) jest twardy i lubi pękać ale tylko jego znam a jest ich z 4 rodzaje chyba...Co myślicie o HML Safe Flex nigdzie nie ma o nim opinii... Jaki inny polecacie moze Valvoline?
    http://allegro.pl/zestaw-baranek-hml...,2&bi_c=209563
    http://allegro.pl/valvoline-tectyl-b...517112092.html
    Ostatnio edytowane przez MarcinDGR ; 27-01-2017 o 13:44

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lucas
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Chojna
    Auto
    AR 156 2.4JTD '99 136KM, AR 156 SW TI 20V 175km
    Postów
    268

    Domyślnie

    Ja używam Ranal'a i jest ok, ważniejsze niż czym jest jak - czyli dokładna destrukcja rudej przed konserwacją, ale to przecież wiesz.
    Te pistolety z zestawów to atrapy - zapomnij, że nimi położysz tą smołę.
    Jak mi się chce i mam czas to przed konserwacją daję 1-2 warstwy farby chlorokauczukowej czarnej i tego już nic nie ruszy przez dłuższy czas, zresztą w nawarze rury przednie i jedną osłonę dolną parę lat temu pomalowałem samym chlorokauczukiem i rudej zero do dziś.
    AR 156 2,4JTD 136KM '99 Blue Cosmo met.
    Nissan Navara 4x4 D22 DoubleCab 2,5TD 103KM '01
    Polcomtex.pl - usługi brukarskie

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    Przed pomalowaniem minią wyczyszczę co się da i pomaluje odrdzewiaczem Cortanin F zawsze bardziej zatrzyma rdze.Ale te zestawy są już tak rozcieńczone że chyba przy 6 barach będzie można malować spokojnie???

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Jak nakladalem konserwację do poprzedniej 156 to miejsca gdzie były wstawiane latki zabezpieczyliśmy podkładem epoksydowym, tak samo reszta elementów wyczyszczona do blachy i podkład. Na to poszedl preparat polecany przez lakiernika( niestety nie pamiętam nazwy) i na koniec 2 warstwy baranka hml. W zestawie był pistolet który się spisał, nie było żadnych problemów. Auto 2 lata po, było na podnośniku przed sprzedaniem i powłoka wyglądała jak nowa.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    Czy mycie auta pod spodem wodą jest konieczne? Nie wiem jak mam to zrobić:/ Kanał mam ale nie moge do niego wlać wody...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Jedz na dobrą myjnie ręczna, u mnie mają taką wygiętą lance. Ew. myjnia na Orlenie, pakiet premium z myciem podwozia.
    Czy konieczne? Może i nie ale jak spod będzie czysty moze więcej zobaczysz co i gdzie ruda

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    Dzięki poszukam na mieście takiej myjni

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar shadow_156
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinDGR Zobacz post
    Czy mycie auta pod spodem wodą jest konieczne?
    To może zabrzmieć dziwie ale mój znajomy zamiast myć wodą podwozie, oczyścił je za pomocy sprężonego powietrza, podłączył wężyk z pistoletem pod kompresor i wysokim ciśnieniem wyczyścił, czyli jednak skuteczne.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Powietrzem nie usunie się osadu po zimie, a głównie "soli", która w połączeniu z wilgocią niszczy podwozie zaczynając destrukcję od miejsc z uszkodzoną powłoką zabezpieczającą. Dla porównania wystarczy spróbować oczyścić parodniowy zimowy osad soli z lakieru na myjce ciśnieniowej, bezdotykowo jest to praktycznie niemożliwe trzeba użyć jakiejś gąbki, a przy podwoziu osadzający się syf jest trudniej zmywalny z uwagi na rodzaj powierzchni. Powietrzem można osuszyć po myciu zakamarki podwozia: progi, nadkola itp. Moim zdaniem po zimie należy dokładnie umyć podwozie z soli, piachu itp., włączając w to zdjęcie nadkoli, sprawdzenie progów (zdjęcie gumek i sprawdzenie czy w środku nie ma zanieczyszczeń, a będzie na pewno syf który utrzymuje wilgoć i prowadzi do korozji sprawdzone organoleptycznie). Dopiero wtedy oczyszczenie podejrzanych miejsc i uzupełnienie zabezpieczenia.
    Ostatnio edytowane przez maroz ; 01-02-2017 o 07:20

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar shadow_156
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    67

    Domyślnie

    Coś w tym jest. On akurat nie czyścił po zimie a do konserwacji przed więc taki mi się tylko przypomniało o tym sprężonym powietrzu

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki LED najlepsze
    Utworzone przez piotrwachnik w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-01-2017, 19:22
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 21:28
  3. Środek do konserwacji podwozia na pędzel
    Utworzone przez eddi87 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 08:22
  4. Jakie środki do konserwacji podwozia polecacie do Alfy 147
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 12:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory