Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: 156 2.0 TS Problem z odpaleniem na zimnym silniku

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar XeT
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 155KM
    Postów
    29

    Domyślnie 156 2.0 TS Problem z odpaleniem na zimnym silniku

    Witam kolegów.

    Na wstępie chciałbym poinformować, że szukałem odpowiedzi na moje pytanie na forum zanim założyłem temat. Wątków dotyczących problemów z odpaleniem jest wiele, ale żaden nie rozwiązuje mojego problemu (poprawcie mnie jeśli jest, a nie znalazłem). Pierwsze problemy z odpaleniem pojawiły się z początkiem zimy. Jak zwykle rano wsiadłem do auta i po przekręceniu kluczyka rozrusznik kręcił bez zarzutu ale auto nie zapaliło. Pomyślałem, że pewnie akumulator ale częstotliwość pracy rozrusznika nie spadała, podjąłem jeszcze kilka prób. Zaznaczam, że pompa paliwa pracowała. Przy ostatniej tego dnia próbie odpalenia nagle usłyszałem wybuch z tyłu samochodu. Achtung przy tym to pierdnięcie! Przerażony wyskoczyłem z samochodu żeby sprawdzić co się zadziało. Okazało się, że z tłumika końcowego został tulipan. Zderzak pęknięty, tablica rejestracyjna w krzakach... Załamałem ręce. Co ciekawe po wybuchu tłumika auto zapaliło od strzała! Może zbieg okoliczności... Oczywiście nie nadawało się do jazdy z uwagi na hałas. Po jakimś czasie założyłem nowy tłumik i problem na kilka dni (fakt faktem cieplejszych) zniknął. Teraz problem powrócił. Nauczony poprzednią lekcją pomiędzy próbami odpalenia czekam kilkanaście sekund żeby opary uleciały. Z uwagi na eksplozję zakładam, że paliwo dochodzi. Podejrzewam albo akumulator, albo alternator. Aku w spoczynku około 12,5 V. Ładowanie bez obciążenia około 14V, z obciążeniem 13,6V. Rozrusznik raczej eliminuję bo pracuje jak sądzę bez zarzutu. Jak już jej się chce odpalić to zaskakuje praktycznie na pół obrotu rozrusznika. Filtr powietrza nowy (wymieniany miesiąc temu). Zaznaczam, że problem występuje jedynie na zimnym silniku. Jak już zapali i trochę się rozgrzeje (lub podładuje się akumulator) odpala od strzała. Temperatury na zewnątrz nie są jakieś mega ujemne. Nie mniej niż -6 w nocy. Podczas jazdy też nie ma żadnych problemów. Nie szarpie, nie traci mocy. Nie sprawdzałem jeszcze świec ale jakby coś z nimi było nie tak to chyba silnik nie pracowałby równo... Jakieś sugestie?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    42

    Domyślnie

    Wykluczałbym akumulator, akurat ten silnik nie potrzebuje jakiegos fest pierd..cia zeby odpalił jak wszystko inne działa ok. U mnie na padnietym niemal ze do zera aku, temp -8 dosłownie dwa obroty wału i pali

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar XeT
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 155KM
    Postów
    29

    Domyślnie

    Myślałem o czujniku położenia wału ale wtedy by gasł i nie chciał zapalić na rozgrzanym, a u mnie jak się zagrzeje to pali na dotyk..

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar 5t4w3k
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    AR 156 2.5 V6 2002r. AR 156 3.2 V6 GTA SW 2002r.
    Postów
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał XeT Zobacz post
    Myślałem o czujniku położenia wału ale wtedy by gasł i nie chciał zapalić na rozgrzanym, a u mnie jak się zagrzeje to pali na dotyk..
    Ja tez mialem problem z czujnikiem walu i u mnie odpalala jak chciala czy zimna czy ciepla. Po wymianie czujnika wszystko dziala.Koszty nie wielkie i roboty za duzo nie ma z wymiana [emoji12]

    Samsung Galaxy S7

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar XeT
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 155KM
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5t4w3k Zobacz post
    Ja tez mialem problem z czujnikiem walu i u mnie odpalala jak chciala czy zimna czy ciepla. Po wymianie czujnika wszystko dziala.Koszty nie wielkie i roboty za duzo nie ma z wymiana [emoji12]
    A poza problemem z odpalaniem gasł Ci silnik lub nierówno pracował?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał XeT Zobacz post
    Myślałem o czujniku położenia wału ale wtedy by gasł i nie chciał zapalić na rozgrzanym, a u mnie jak się zagrzeje to pali na dotyk..
    Kilka lat temu miałem podobnie. Nie chciał palić na zimnym, trzeba było długo kręcić. Sprawdziłem wszystko i nic nie znalazłem. Dopiero jak odmówił posłuszeństwa na gorącym to od razu wymieniłem czujnik wału i jak ręką odjął.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar 5t4w3k
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    AR 156 2.5 V6 2002r. AR 156 3.2 V6 GTA SW 2002r.
    Postów
    189

    Domyślnie

    Nie niegasl tylko byl problem z odpalaniem a uszkodzona sada lambda moze powodowac nierowne obroty i gasniecie silnika na wolnych obrotach ale to mozna sprawdzic na kompie

    Samsung Galaxy S7

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar XeT
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 155KM
    Postów
    29

    Domyślnie

    Sprawdzę jeszcze napięcie akumulatora przy próbie rozruchu. Powinno być minimum 12V.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar 5t4w3k
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    AR 156 2.5 V6 2002r. AR 156 3.2 V6 GTA SW 2002r.
    Postów
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał XeT Zobacz post
    Sprawdzę jeszcze napięcie akumulatora przy próbie rozruchu. Powinno być minimum 12V.
    Jezeli chodzi o aku to na mojej gwarancji masz cos takiego


    Samsung Galaxy S7

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar XeT
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 155KM
    Postów
    29

    Domyślnie

    Ok, ale te informacje dotyczą chyba raczej napięcia ładowania przez alternator podczas pracy silnika. Mi chodzi o napięcie aku w chwili rozruchu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Kilka lat temu miałem podobnie. Nie chciał palić na zimnym, trzeba było długo kręcić. Sprawdziłem wszystko i nic nie znalazłem. Dopiero jak odmówił posłuszeństwa na gorącym to od razu wymieniłem czujnik wału i jak ręką odjął.
    Coś mi nie za bardzo chce się wierzyć w ten czujnik położenia wału. Już kilka razy to przerabiałem w innych autach i zwykle problem z odpaleniem pojawiał się raczej na ciepłym silniku. U mnie jest zupełnie odwrotnie. Na zimnym modlę się żeby za 5 razem zapalił, ale jak już zapali to później pali na dotyk.

Podobne wątki

  1. 1.9jtd - problem z odpaleniem na ciepłym silniku
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-10-2020, 14:21
  2. problem z odpaleniem na ciepłym silniku
    Utworzone przez Irek Czyżewski w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 08:09
  3. [146] Alfa 146 problem z odpaleniem na zimnym
    Utworzone przez kavsky w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 14:11
  4. V6 problem z odpaleniem na zimnym
    Utworzone przez matezoma w dziale 166
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 03-01-2015, 15:41
  5. [146] Problem na zimnym silniku.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 11:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory