Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 64

Temat: Analityczny test olejów.

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    inny
    Postów
    76

    Domyślnie

    Też pisałbym się na zrzutkę kasy. Można też zrobić forum zamknięte o analizach, olejach lub dział. Ktoś kto wstawi kilka swoich analiz lub dorzuci $ do "kupki" na wiele analiz różnych oleji ma dostęp do forum/działu. Może nawet przy masowych analizach da się taniej dogadac z labolatorium.

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cieszę się, że temat budzi zainteresowanie wśród forumowiczów.

    Myślę, że jeszcze kilku chętnych przybędzie.
    Pomysły są niezłe.

    Co do samych analiz, też wierzę, że
    - w ramach autopromocji laboratorium
    - z racji dużego zlecenia
    uda się uzyskać (tym, czy innym laboratorium, choć w pierwszej kolejności skierujemy się do forumowych Kolegów) jakąś zniżkę.

  3. #43
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlowicz668 Zobacz post
    Można też zrobić forum zamknięte o analizach, olejach lub dział. Ktoś kto wstawi kilka swoich analiz lub dorzuci $ do "kupki" na wiele analiz różnych oleji ma dostęp do forum/działu.
    Dobrze się, dziecko drogie, czujesz?
    Jakie forum zamknięte?

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    inny
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Dobrze się, dziecko drogie, czujesz?
    Jakie forum zamknięte?
    Nie jestem dzieckiem ale dziękuje dobrze się dziś czuje
    Taka tylko jedna z propozycji, fora zamknięte często spotykane są w środowisku elektromechaniki samochodowej jak i chip tuningu. Bez opłaty nie masz dostępu.

  5. #45
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Ale tu jest forum Alfa Romeo.
    Tutaj nikt nie bawi się w fora dla wybranych i wtajemniczonych.

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Ale tu jest forum Alfa Romeo.
    Tutaj nikt nie bawi się w fora dla wybranych i wtajemniczonych.
    Nie spamuj. To nie forum gospodyń domowych.

  7. #47
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A ile będzie kosztować badanie 1 próbki po tych hurtowych rabatach i ile to jest hurt?
    Bo u kolegi z forum 85 zl. Naprawde zrobi to ktoś za 1/3 czy pól ceny, zeby miało sens zrzucanie się na nie interesujące forumowicza X oleje np do diesli użytkownikowi benzyny. Jak ktos potrzebuje, to zrobi za te 85 zl a nie będzie się bawił w grupowe badania - czas.
    Pytałeś w jakichś laboratoriach ile próbek w jakiej cenie i co tam zbadają?
    Nie wiem czy jest sens otwarte drzwi wyważać po prostu.

  8. #48
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Bobby, nie jestem gospodynią domową.
    Jestem gospodą domowym, jeśli już.

    Wykonałem za Ciebie robotę prosząc Kolegę pawłowicza668 o wstrzemięźliwość w zamykaniu forum.

    Co do meritum, Twój test mnie nie bardzo interesuje, chociaż od strony doświadczalno-naukowej ma swój sens.
    Jeśli znajdziesz chętnych Kolegów, to błogosław Panie

    Jestem prosty gospoda domowy.
    Patrzę w instrukcję obsługi auta, co mam lać, potem kupuję coś co kojarzy mi się ze znaną marką i leję.
    Jak dotąd, a miałem dotąd 5 aut, nie miałem problemu z silnikiem.
    Odpukać.

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Nie wiem po co to nawijanie makaronu na uszy. Mnie jak cos nie interesuje to o tym nie rozprawiam. Znajdą sie chętni to beda testy. Im więcej chętnych tym więcej olejów uda sie przebadać i prawdopodobnie uda sie uzyskać lepsze ceny badań.

    Podobnych testow w Polsce nie ma, wiec dla swiadczeniodawcy w tym przypadku będzie to też ciekawa reklama. Z tego względu wyniki będą najpewniej ogólnodostępne.

    Jeśli uczestnicy zdecydują że nie chcą się dzielić informacjami, to tez nie widze powodów do robienia grandy. W mysl zasady "nie Twoje pieniądze, nie Twoje zmartwienie. "

    @andzejsr
    Gdzie uzylem słów "hurtowych"? Pokaż mi.
    Nie liczę że ktos to zrobi za ulamek ceny. Ale przy dobrej organizacji x% taniej byc może.

    Mysle że takich ktorych interesuje jak duze sa różnice miedzy olejami kilku sie znajdzie. A badanie pojedynczej probki co Ci niby da? Dalej nie bedziesz wiedzial jak sie ma jeden 5w40 do drugiego na przykład.

    Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 16-02-2017 o 03:50
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  10. #50
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Przecież nie sprawdzam jakich słów używasz, ale przecież mowa była o dużych ilościach próbek, w każdym razie takich, które dadzą konkretną niską cenę, niższą od tej, którą wlyszkow załatwił. Bo inaczej nie rozumiem wciąż jaki cel tego.

    W każdym razie chodzi mi o to, żebyś podał jakiś konkret - że z tym i tym rozmawiałeś i ten ktoś potrzebuje tyle a tyle próbek, więc tylu a tylu z forum szukasz, przy tej ilości cena badania wyniesie tyle . I wszystko będzie jasne i się ludzie będą zapisywać (lub nie).

    A co do tego że po co sobie swój olej badać i co to powie? po to samo, co grupowo. Ja akurat badałem bo kupiłem beczkę 20litrów i chciałem mieć pewność czy to co tam jest zgadza się z tym co powinno. Zbieram się i zebrać nie mogę do zbadania używanego oleju, bo jednak póki co to około połowa - 2/3 ceny oleju na wymianę.
    Ja tam żadnych zalet tego grupowego badania ani ponad indywidualnym nie widzę, wręcz minusy - dogadywania, omawiania które badać, które nie, od kogo, ktoś nie wyśle, ilość się nie zbierze itd. itp. Ale powodzenia.

Podobne wątki

  1. Dedykowane dodatki do olejów silnikowych/przekładniowych itp
    Utworzone przez magil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 286
    Ostatni post / autor: 23-02-2022, 11:57
  2. Dodatki do olejów i paliw 2011
    Utworzone przez jsbielsko w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 15:02
  3. [159] Wymiana olejów w silniku i skrzyni. Zaufane marki?
    Utworzone przez questounico w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 10:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory